Sherlock (2010) (seriál)

Už jsem říkal, že miluju britské seriály? Skvělé napětí, sem tam nějaká ironie a britský humor, perfektní gradace a famózní herci - tak asi takhle nějak si představuju ideální odpoledne. Sherlock nenechá ani na minutu vydechnout, servíruje zvraty jeden za druhým. Jsem zvědav, jestli si tuhle laťku udrží i v následujících dílech, protože první série ji nasadila velmi vysoko. Sherlock zkrátka kloubí vše, co by správná kriminálka měla mít - kvalitní zápletku a strhující akci.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Nebýt těch pitomých reklam, bez kterých by se aspoň tento pořad mohl obejít, bylo by to stejně super, jako když to bylo na ČT1.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Myslím, že tento díl je důstojným zakončením série. Jak tu už mnohokrát padlo, hraje spíš na emoce, než na humor. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celý film mi příjemně utekl a přišel znovu ten čas, kdy cítím takové to prázdné místo kdesi uvnitř, protože vím, že nic dalšího už nepřijde. Celá série Shrek patří mezi nejvyšší elitu animáků desetiletí. Někdy si v jeden den zkouknu všechny čtyři díly. I když jsem ani jeden z filmů nehodnotil pěti hvězdičkami, tak celé sérii je dávám *****

Sociální síť (2010)

Bylo zajímavé vidět, jak začínal a vznikal největší fenomén dnešní doby, jakými stádii prošel, jaké s ním byly problémy. Nijak zvlášť mě to neupoutalo, vzhledem ke své dokumentární povaze. Ovšem přiznávám, že někdy mě to i slušně pobavilo, například ve scéně, kdy dívka svému příteli vyčítá, proč má "relationship status" single :D Jinak samozřejmě slušně zahrané, ale podruhé bych to už vidět nemusel.

Souboj Titánů (2010)

No tak s takovým materiálem, jako je řecká mytologie, by se dalo udělat mnohem a mnohem víc. Bylo to zvláštně nevzrušující putování za hlavou škaredě digitálně udělané medúzy. A upřímně jako audio-vizuál mi to taky moc nelahodilo. Hold ne každej blockbuster padne na úrodnou půdu a tohle byl velmi low level. Scenář byl občas jak z nějaký telenovely. Tak snad někdy příště!

TRON: Legacy 3D (2010)

No, mě se snad ještě začne líbit sci-fi :D Od první minuty až do poslední jsem seděl nalepen na obrazovce a vážně mě to bavilo, což mě samotného překvapilo. V rámci žánru je to asi vskutku originál, který se nevrací ke starým a tisíckrát omletým robotickým sci-fi, ale přichází s naprosto novým ztvárněním světa. Málokdy se mi stává, že bych nevěděl, co říct, v tomto případě napsat, ale teď vážně přemýšlím nad jakoukoliv smysluplnou větou a nemůžu se k ničemu dobrat. Můžu říct snad jen to, že jako ne příliš velký fanoušek sci-fi žánru, mě TRON přesvědčil o tom, že i sci-fi mě může v jistých ohledech jako diváka uspokojit. Být takových filmů v žánru víc, tak je sci-fi možná jedním z mých nej nej! :)

Tupíři (2010)

Stmívání si už hodně dlouho koledovalo o parodii, a já si myslím, že se to povedlo zparodovat poměrně dobře. Je to hrozně hloupoučké a jednoduché a ne všechny vtipy se povedly, ale i tak si to zaslouží pochvalu. Hlavně parodie Belly a jejich "cukaných" pohybů a pohledů. Ta holka to okoukala neuvěřitelně přesně! :D

Twilight sága: Zatmění (2010)

Nenudil jsem se, ale příběh je hrozný, nic se neděje a jsem přesvědčen, teď už definitivně, že chyba je i v předloze. Protože je jasné, že z hrozné předlohy nemůže vzniknout něco fantastického. Takže vlastně můžeme být rádi, že film vypadá ještě takto, protože dle předlohy je toto nejspíš to nejvíc, co mohlo z předlohy vzejít. Stejně už všichni víme, jak to skončí... P.S: Přesně, jak jsem si myslel, moje hodnocení díl od dílu klesá. Ale možná mě poslední díl překvapí...

Varieté (2010)

No jo, muzikály maj prostě slabší děj, ale v případě Burlesque mi to vůbec nevadilo, protože mám rád, ba přímo miluju prostředí kabaretů a blyštivých show. Navíc Aguilera je majitelkou jednoho z nejlepších hlasů dnešní hudební scény a písničky byly taktéž dobré. U muzikálu to vlastně i stačí!