2012 (2009)

S ohledem na to, že velkofilmům dávám většinou 4*, tak tady jsem musela dát méně, i když jsem příjemně překvapená, protože jsem čekala ještě něco víc amerického. Je pravda, že efekty se zde na americké poměry ani trochu nešetřilo, nicméně dokázali navodit ten pocit husí kůže, kdy člověka při představě, že by něco podobného měl zažít, mrazí. Některé situace jsou sice předvídatelné (hlavní hrdina nikdy neumře) ... V konečném důlesledku bych dala 3.5*

Hanebný pancharti (2009)

Do děje mě vcucnul už úvod, který se mi zdál zcela nepředvídatelný. Jelikož nejsem moc velký fanda skalpování a podobných praktik ve filmech, tak jsem se nejednou musela odvrátit. Ale zas taková "řež" to není, snad s výjimkou poslední scény... Celkově se mi líbily určité vstupy do děje - představení lidí s velkolepým nápisem:D, které sice nekorespondovaly s dobou, ale pobavily... Celkový dojem z filmu mám však dobrý, nejvíc emocionálně na mně působil závěr, hodněkrát jsem se i zasmála, např. při italském akcentu Brada Pitta:) takže dávám 4 hvězdičky!

Sedm (1995)

Tak tenhle film je opravdu lahůdka, Kevin Spacey je dokonalý démon.

Mumie se vrací (2001)

Na můj vkus moc zefektované, přehnané a krapet předvídatelné... Ale moc se mi tu líbí Rachel Weisz, svým vzhledem se do role Nefertiti dobře hodila:)

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Nádherná kulisa démonického Čachtického hradu byla smíchána s vtipným, až šíleným baronem Gorcem:) Pěkná šílenost, dá-li se to tak říci:) Svým způsobem vtipný film, který nejspíše osloví ty otrlejší:)