Balada pro banditu (1978)

Donutila mám docela ráda, ale v tommhle snímku mi opravdu hodně neseděl. Bittová mi připadala tak nemastná, neslaná. První polovina filmu mi připomínala spíš frašku (asi ze mě nikdy nebude fanoušek muzikálů), u druhé už jsem vinou únavy téměř usla, ale myslím, že si ji pouštět znova nebudu. Pro mě velice průměrný počin, který stačí vidět jednou - a když ho nezhlédnete, taky se nic nestane. Co se mi na filmu líbilo snad nejvíc, byl mladý Bolek Polívka, který byl fakt sekáč, než začal chlastat jak duha (nebo spíš než se to na něm začalo náležitě projevovat).

Andaluský pes (1929)

Fascinující a pro mě velice inspirující dílo, vždy mi nabídne něco nového. A navíc je k němu perfektně vybraná hudba.

Dům voskových figurín (2005)

Hvězdičky za scénu, kde Paris projede hlavou dřevěný kůl, a za závěrečné titulky se songem od My Chemical Romance.

Moucha (1999) (seriál)

Tenhle seriál mě téměř vyléčil z mé fobie z hmyzu.

Český lev 2011 (2012) (pořad) odpad!

Celý večer jsem se svíjela trapností, hlavně nad neuvěřitelně afektovanou Lucií Bílou, která se stylizuje do role hrozně bezprostředního diblíka, ale nikdo kromě jejích fanatických fanoušků jí už ty rádoby spontánní udivené steny a rozmáchlá gesta nežere.

Severní Korea, jeden den života (2004)

Nejlepší byla ta pohádka, kterou učitelka vyprávěla malým soudruhům. Jak Kim Čong Il (fakt mě irituje, že to vypadá jak Kim Čong druhý - ale bez tečky, takže vlastně dvě? No, nevadí) zahodil zbrusu nové holínky a místo toho si obul promočené tenisky, protože přece musí soucítit s obyčejným lidem. Na mě jako na obyčejného "imperialisticky" smýšlejícího Evropana to působilo opravdu děsivě.

Powerpuff Girls (1998) (seriál)

Sugar... spice... and everything nice. The City of Townsville! Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů mého dětství. Nechápu, že mi jako maličké nikdy nepřipadal divný HIM - jinak taky transsexuální démon s klepety, podvazky, vysokými (určitě latexovými) kozačkami a bradkou. A ten jeho hlas a to echo... Powerpuff girls, why don't you come in here SO I CAN KILL YOU!!

Uragiri wa boku no namae o šitteiru (2010) (seriál)

Na tenhle seriál jsem se začala dívat z akutní potřeby rozplývat se nad nějakýma bishíkama, a tady v tomhle anime je jich opravdu požehnaně. Čekala jsem, že anime mě tak po 5 dílech přestane bavit a skončí ve složce "nedokoukané", ale hned po pár dílech mě chytlo, především díky Hotsumovi, který je neskutečně vtipný a navíc mluví hlasem nejvíc sexy démona v dějinách anime (jo, Sebastian Luku trumfne) a taky Kanatovi, který fakt docela překvapil (ale v mozku mi pořád straší ta strážnická čepice, kterou nosil ke konci). Ovšem zhruba v polovině už opadlo okouzlení animací a děj skvěle dokreslující hudbou, a tyto pocity vystřídala nechuť plynoucí z neuvěřitelné plochosti hlavních postav. Yuki s tím svým "já se pro všechny obětuju", které mu ostatní opláceli naprosto neadekvátní láskou, byl neuvěřitelně otravný. Luka jakožto démon toho taky nic moc nepředvedl, nechápala jsem, proč má chuť se zahazovat s nějakým božím světlem. Nakonec jsem fandila té "špatné" straně - představitelé zla byly o dost zajímavější postavy. Proto jsem se bála konce - a oprávněně. Nebudu spoilerovat, ale tak špatný konec může vyústit jedině v druhou řadu - jinak není možná. Ale dva roky a furt nic. Ale pořád doufám, takže nechávám lehce nadnesené 4*...za ten soundtrack, animaci a bitvy.

S čerty nejsou žerty (1984)

Je to rebel! Tahle pohádka se fakt neomrzí. Herecký koncert, skvělá hudba, nezapomenutelné hlášky. "Který z vás je nejbohatší?" :DDD "Jsi drzý čert." - za Heřmánka aka pekelného knížete bych se klidně provdala, fakt že jo.

Časové pásmo bylo změněno