• Krátkometrážní

Město divů (2012) (seriál)

Z vývoje děje chápu morální a etická dilemata, která má Ike Evans, ale je to natočeno tak bezkrevně, že je v tom nevidím, že při sledování není vůbec znát nějaká tíživost, nejistota nebo strach. A ostatní postavy jsou tam jen tak na okraj včetně občas hezky démonického Hustona. Píše se tady o "neustálem šukání", nenech se zmást, svlíká se tam jediná holka a to v průměru jednou za díl. Pokud bude, tak se u další řady nejspíš neuvidíme.

85. Annual Academy Awards (2013) (pořad)

Proč proboha Michelle Obama? Ale slouží je ke cti, že nezpivala. Nebylo úplně zle, ale loni mě to bavilo víc.

Diaz: Neuklízej tu krev (2012)

Víc jak hodinu jsem měl pocit, že to je nějakej videoklip nebo něco, protože tam nebyl žádnej příběh, žádněj děj, nic. A když se začne něco dít, tak je to až trapně tendenční pohádka o mírumilovných, poklidných, svobodných mladých lidech v batikovaných tričkách, které bezdůvodně seřeže ta černobíle zlá policie, jež se vyžívá ve vysvlékání zmlácených mladých dívek.

Paralelní světy (2012)

Zajímavá je jenom ta vizuální stránka, jinak špatnost. Ta kostra toho romantického příběhu je tisíckrát omletá, jen je zasazená do reality, kde věci začnou za půl hodiny hořet. Evropská unie, pokud toho myslí s doháněním Hollywoodu vážně, by měla začít podporovat nějaký kvalitnější projekty, protože todle je fakt bída.

Let (2012)

Hodnocení mých oblíbených uživatelů a uživatelek slibovalo dobrý film, ale já jsem se nebavil. Pád letadla stál za to, ale pak už je to hodně předvídatelné a bylo mi úplně jedno, jak to skončí. Líbil se mi ale právník v podání Dona Cheadla.

Fetih 1453 (2012)

Když jsem to pustil, tak se mi po čtvrt hodině začaly zavírat oči, takže jsem se na dvě hodinky natáhnul a hned jsem byl na tu vražednou stopáž v lepší pohodě. Tu jsem pak s krátkou přestávkou ustál už v pohodě. Nejspíš i proto, že se konečně začalo něco dít. Je to opravdu velkovýpravný megafilm (ne, to co je na tuzemských komerčních stanicích jako megafilm prezentováno), který ale trpí právě délkou a ne úplně perfektní filmařinou.

Hitchcock (2012)

Celkem příjmemně se na to koukalo a bavilo mě to, ale byl bych opatrný s tím, do jaké míry platí nálepka "životopisný". Hitchcock tady vypadá jako takovej normální strejda, kterej žije svojí prací a občas se otočí za hezkou holkou. A to nevím, jestli byl záměr to udělat takhle nekonfliktní, nebo se nějaký větší drama jenom autorům rozpadlo pod rukama. Určitě to chtělo víc prostoru pro nejistou Jessicu Biel. Někde mezi třemi a čtyřmi.....

Serenity (2005)

Když jsem viděl Serenity v nabídce filmů ve žlutém autobuse, neváhal jsem. Bylo mi jedno (a stále je), že to je spinoff (?) k nějakému seriálu (který jsem neviděl). Podstatnější je, že mě to moc nebavilo a z všeobecné šedi vystoupil jen jízlivý Nathan Fillion.

Jak vycvičit draka (2010)

Příšerná nuda! Nezajímavý příběh jede v jasně daných kolejích tisíckrát a jednou viděného, animace nenabídne nic, co by přitáhlo pozornost a vtipný to není ani trochu. Z něčeho horšího než je šeď vystoupí asi dvě nebo tři scény, které stojí za to, a to je strašně málo, obzvlášť na takle vysoko hodnocený snímek.

Kahaani (2012)

Až moc toho Bidya umí, až moc šťastných náhod v jinak velmi solidním filmu (aktuálně 15. nejlepší film po roce 2010 dle imdb), který je i řemeslně kvalitní a minimálně v podání ústřední dvojice dobře zvládnutý. Ale dost se to vleče a finále je nejprve překombinované a pak i zbytečně doslovné. Mix kdovíčeho (hindštiny?) a angličtiny je docela roztomilý.