Cesta z města (2000)

Mal som šťastie, že som videl tento diel ako posledný a zároveň bolo celkom zaujímavé sledovať túto trilógiu odzadu. Pravdepodobne by ma zvyšok nelákal. Prvá časť bola dosť prvoplánová, akási umelo hraná, miestami až infantilná. V ostatných dieloch, ktoré sú o 1 až 2 metre vyzretejšie to ťahá mladý Orol, ktorý príliš nehrá, len točí a tam je teda autenticita príbehu na úrovni. V každom prípade pozretie ani jednej časti neľutujem, akosi ma to našlo na dobrom mieste.

Cesta do lesa (2012)

Príjemné prekvapenie v podobe ozajstných vôní lesa až do obývačky. Milé, úsmevné, príjemné. Párkrát som sa dokonca nahlas zasmial a to je zaručený znak podareného režisérovho zámeru.

Josep (2020)

"Ak existujú duše, sú ako krásne myšlienky, ktoré dokážu ľudí navôkol inšpirovať. Ak tieto krásne myšlienky nenájdu krásneho človeka, umrú..."  Josep je jednou z nich. Film s dušou.

Bod varu (2021)

Technicky áno, obsahovo nie. 90 minútový záber na hodnotovo prázdnych ľudí z hektického a vypatlaného prostredia, ktoré absolútne nemám rád.  P.S. Thriller?

Chalífát (2020) (seriál)

V prvých troch epizódach sa viacmenej oboznamujete s charaktermi jednotlivých postáv. Potom naskočíte na vlak, ktorý vás svižne odvezie do cieľovej stanice, na ktorú sa len tak ľahko nezabúda.

Krupobití (2022)

Veľmi milé a vďaka šikovnému odpútaniu pozornosti od sociálnych tém k meteorológii i nápadité. Úprimný, ľahký a pekný film so sympaťákom v hlavnej úlohe.

Černý krab (2022)

Ktovie, čo chcel tvorca týmto príbehom zdeliť. Film má jednoznačný smer ODNIEKIAĽ NIKAM.

Proti přírodě (2014)

Toto nie... Aj ja chodím často do hôr triediť si myšlienky, ale rozhodne ma nenapadá honiť si za druhým stromom vtáka. A keby aj, rozhodne o tom nemám potrebu točiť na kameru filmy... Za mňa cez čiaru.

Když vane vítr (1986)

Že "Rusáci" raz budú okolo seba vrhať atómové bomby sa zdá sa vedelo už veľmi dávno... Mrazivo trefné k dnešnej dobe.

Housle mého otce (2021)

Láskavý a dojemný film stvorený podľa všetkých možných dostupných a osvedčených šablón. Vôbec by mi to však nevadilo, keby sa záver nevymykol z trendu a nenaťahoval ako zo zlej telenovely. Hodnotenie by bolo určite vyššie.