monikka87

monikka87

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 30.12.2016  18:37
    Temný případ (TV seriál) (2014)

V prvom rade atmosféra... nemyslela som, že zelená Louisiana alebo slnečná Kalifornia sa dokáže vyrovnať ponurým severským kriminálkam. Obsadenie veľmi fajn. 1. séria za 5, oceňujem spôsob rozprávania, že spoznáme aj pozadie detektívov, osobitne vypichnem Rustovo filozofovanie. Trochu mi pripomína prostredím (Louisiana, white trash, kadejaké náboženské oné) a vlastne aj úvodnými titulkami True Blood, len tam sa zlo prejavovalo hlavne pod rúškom noci, tu ho cítiť všeobecne visieť vo vzduchu. 2. séria podstatne slabšia. Ako iný seriál a trochu jej trvá, kým sa rozbehne. Plusom hudba zakomponovaná skrz barovú speváčku. Spoločná s 1. sériou ostala pomerne hustá atmosféra, niektoré dlhé scény berú dych a opäť aj to, že sa nezabudlo na vzťahy a osobné pohnútky postáv. Pozitívne ma prekvapil Vince Vaughn.

• 21.7.2016  00:32
    Beze mne (2011)

Po 4 iránskych filmoch si začínam zvykať, že bez hlasných slovných prestreliek sa asi nezaobídu :) Leitmotív - vzťahy v rodine, konanie pre dobro druhých - vnímam prepojený s vynikajúcim Rozchodom Nadera a Simin. Film ma chytil za srdce. Happy end? ...pre všetky postavy? Plus to, čo spomenul v komentári predoci = nadpriemerný film.

• 19.6.2016  21:40
    Suri (2015)

Príroda a tá troška, čo ukázali zo života kmeňa, boli fajn. Mne sa Suri zdal zatiaľ najslabší Barabášov dokument, akýsi povrchný, odfláknutý. Rothov hlas mi tam nepasoval, tí účastníci výpravy mi pripadali ako amatéri a najviac ma štvali tie prebleskujúce zábery pre nechápavých divákov skoro ako podprahovky v nejakom konšpiračnom videu. A stále len donga, donga. Mám pocit, že Barabáš nejako skomerčnel alebo mu stúpla sláva do hlavy alebo čo. A možno už ide kvantita dokumentov na úkor kvality.

• 9.11.2015  01:17
    SuperStar 2015 (TV pořad) (2015)

Stále lepšie ako Česko Slovensko má talent - na hento sa hodí spojenie celé zle. Tu máme síce náramne skomercionalizovanú show (coca cola pomaly v každom zábere), porotu, ktorá sa vyžíva v čo najoriginálnejšom zhodení súťažiacich (i keď niektorí si to fakt zaslúžia) a ktorej kritériá na postup so spevom niekedy nič nemajú. A už aj ten Pyco, ktorého som mala za najnormálnejšieho moderátora podobných show, ide dole vodou… ale ešte sa nájdu krásne momenty. Konkrétne vystúpenie Emmy Drobnej a Čerešne v podaní Superstar bandu. To ma vlastne prinútilo napísať tento komentár.

• 20.2.2015  19:56
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Na Vikings mi spočiatku prekážala angličtina, ale to by som asi chcela veľa, aby tam znela stará severčina :) Potom som si zvykla, ale ešte mi sem-tam režú uši moderné výrazy (myslím, že ani sex sa v danom období nepoužíval). Casting vydarený, Írsko akoby Škandinávii z oka vypadlo, páčilo sa mi zobrazenie rôznych sfér života Vikingov, vrátane náboženstva a postavenia žien v spoločnosti. V 2. sérii ma úplne dostal soundtrack v spolupráci s kapelou Wardruna. Vikings sa prepracovali na jeden z mojich obľúbených seriálov. 1. séria: 80 %, 2. séria: 100 %.

• 5.2.2015  01:20

Ďalšia "rozprávka" z dielne Wachowskich. Tentokrát s komediálnymi až parodickými prvkami (upírske lovestory), čo trochu predurčuje aj obsadenie - hlavne Mila Kunis. Tatuma som tu mohla... očakávam, že inlajny sa vrátia do módy :D Celkovo nič, z čoho by mi padla sánka, Wachowski si trochu "orazili", ich najslabší počin. Fungovanie vesmíru je diétne,nerozvité a k nejakému filozofickému presahu vôbec nedôjde. Ako akčná oddychovka ujde, ale nič hlbšie nehľadajte. Videné v 2D na predpremiére.

• 1.2.2015  00:27

Rozchod Nadera a Simin ma úplne pohltil, dokonalá rodinná dráma. Niekto by možno namietal, že postavy boli tvrdohlavé ako mulice a stavali ostatných do Sophiiných volieb... ale tak to býva, každý sa bije za svoju pravdu, za to, čo si myslí, že je dobré pre neho alebo pre iných. A áno, podľa mňa ide o univerzálny príbeh, s malými odchýlkami by sa mohol odohrávať hocikde, nejde o iránsku alebo moslimskú špecialitu. Herecké výkony úžasné všetci do jedného. No a aj vďaka tomuto filmu som zistila, že perzština má dačo do seba. EDIT: Po druhom pozretí som musela dvihnúť na plný počet, fakt výnimočný film, ktorý sa postará o silný zážitok.

• 31.1.2015  20:26
    Fair Play (2014)

Som netušila, že Gyulovi sa tak vydarila dcéra :D A teraz vážne, výborný počin, nedivila by som sa, ak by zabodoval niekde v zahraničí. Režisérka si vybrala veľmi silnú tému, stačilo to nezbabrať a kvalitný viacrozmerný film je na svete. Život športovca plný driny a odriekania, zamiešajme doping aj so zdravotnými komplikáciami, to všetko na pozadí mašinérie bývalého režimu... únik z ktorého naplánovala dcére matka práve cez športový výkon.

• 31.1.2015  19:24

Zisťujem, že iránska kinematografia sa stáva jednou z mojich obľúbených, ešte sa mi nestalo, aby som sa sklamala. Tento film ma neskutočne chytil za srdce (a to sa považujem za cynika). A ešte nikdy som nikomu tak nedržala palce, aby dobehol tretí :)

• 31.1.2015  19:11
    Elysium (2013)

Oceňujem, že Blomkamp má svoj vlastný štýl, nebojí sa experimentovať, prináša inovácie. Forma je fajn, len by to chcelo duchaplnejší obsah. V tomto ohľade sa mi Elysium páči viac ako District 9. Akčné pasáže ma začali nudiť, boli pridlhé. Jodie Foster to seklo, ale súhlasím s ostatnými, že agent Kruger si to ukradol celé pre seba. A ešte soundtrack - zaujímavý výber, ale nedostal priestor, bol len naznačený. Nečakala som, že v nejakom filme budem počuť track od Buriala :)

• 31.1.2015  18:57

Moja obľúbená Monika Hilmerová nesklamala. Musím vyzdvihnúť znázornenie multilingválnej spoločnosti, vo filme znie čeština, slovenčina, nemčina, sliezština a celý ten mix je taký prirodzený, až sa mi zacnelo, že tie časy sú už preč (samozrejme myslím len čo sa jazykov týka).

• 31.1.2015  18:48

Temer som od úžasu nedýchala... divák prežíva dobrodružstvo spolu s protagonistami. Obdivovala som ich odhodlanie, niekto by povedal aj bláznovstvo, ale v tomto dokumente je naznačené aj množstvo poznatkov, ktoré musia účastníci expedície ovládať z rôznych disciplín (geológie, botaniky, zoológie...).

• 31.1.2015  18:06
    Colette (2013)

Nechcelo sa mi veriť, že režisér má na svedomí Lebensborn, ktorý sa mi pozdával. Absolútne sa ma film nedotkol, postavy mi boli ukradnuté. Záver to zaklincoval, nechápala som, čo ním chcel básnik povedať. To už viac emócií vo mne vzbudilo video od BBC natočené z dronu nad Osvienčimom.

• 31.1.2015  17:47

Millerovci sa postarali o výbuchy smiechu a vydržali baviť po celú stopáž. Ale je to skôr taká jednorazová zábavka.

• 31.1.2015  17:37
    Gravitace (2013)

Takú zbierku failov (a ešte k tomu opakovaných viackrát v priebehu filmu) som už dávno nevidela. Keď tak nad Gravitáciou rozmýšľam, nenachádzam na nej nič, čo by stálo za pozitívnu zmienku. A ako toto môžete porovnávať s Interstellar?! Zato, že sa oba odohrávajú vo vesmíre? Sklamanie roka.

• 27.12.2012  02:07

Jáááj, Ťapák, Ťapák, no čo s tebou? Parobci nezakrepčili zle, príroda nádherná a pri zopár momentoch som sa až divila, ako sa vydarili. Že to bolo zhlukom scén bez ladu a skladu, budiž, ale strašne ma iritovalo, že sa napr. tancuje cigánske a do toho sa hovorí rusnácky. Chápem, že to bol zámer a v tomto filme nešlo o verné zachytenie slovenského folklóru, ale bránilo mi to sa doň ponoriť. To bol asi najväčší problém - film ma nechal chladnou, postupom času mi bolo dlho a modlila som sa, nech to už skončí. Ešteže ja folklór môžem, lebo vytýčený cieľ Ťapáka: „Práve týmto filmom chceme ukázať mladým, ktorí folklór veľmi ,nemusia', že aj tento žáner má v sebe obrovskú dynamiku a poetiku. Že aj folklór môže byť zaujímavý,“ by sa ináč asi minul účinkom. Ale oceňujem snahu o popularizáciu folklóru a odvahu urobiť to takýmto nevšedným spôsobom.

• 3.12.2012  01:45
    Na věky věků (TV seriál) (2012)

Zbytočný prívesok Pilierov zeme, ktoré sú vo všetkých ohľadoch lepšie. Obmäkčilo ma, že sa nakrúcalo aj na Slovensku - komnaty Westminsterského paláca sú v skutočnosti na bojnickom zámku a ako interiér katedrály v Kingsbridge poslúžil náš košický Dóm svätej Alžbety.

• 3.12.2012  01:22
    Pilíře Země (TV seriál) (2010)

Seriálové Piliere zeme sa mi zdali ako chudobnejší vzdialený príbuzný Game of Thrones. To, čo sa mi na knihe najviac páčilo - stavba katedrály (samotný technologický postup a pozadie - financovanie, prestíž, kumšt, inovátorské myšlienky) sa pochopiteľne do seriálu až tak neprenieslo, ostala rozprávka s happy endom, ale aj tak som si seriál obľúbila. Napomohla mu atmosféra a výborné obsadenie do posledného herca, vypichnem Eddieho Redmaynea (ten sa do tých historických vecí náramne hodí) a Nataliu Wörner (uff, to bola femme fatale ako sa patrí). A záverečný záber, odzoomovanie z katedrály v Salisbury na súčasnú krajinu, bol katarzický.

• 11.11.2012  00:39
    Cizinka (2010)

Impulzom pre pozretie Cudzinky mi bolo zahliadnutie Sibel Kekilli v obsadení - predstaviteľky exotickej Shae z Game of Thrones. No a ukázalo sa, že to bol dobre investovaný čas. Film som nevnímala ako huckanie proti moslimom alebo propagáciu západného životného štýlu... ba naopak, skôr pojednanie o univerzálnej problematike rodinných vzťahov, tlaku spoločnosti, konvencií, (ne)fungovaní rodiny, atď. Cudzinka je komplexná, myslím, že každý si v nej niečo nájde. Veľmi dobrý počin, 90 %.

• 10.11.2012  18:51
    Prometheus (2012)

Hviezdička za výkon Fassbendera, toho chlapa začínam mať fakt rada; a za krásne zábery z Islandu a Škótska. Ináč sa cítim okradnutá o dve hodiny života.

• 21.9.2012  02:50
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

GoT som si všimla v rebríčku TOP seriálov ešte minulý rok, ale na zúbok som sa mu pozrela až nedávno. Prvá časť ma ešte nechala chladnou, ale od druhej som sa už viezla. Čo robí tento seriál z môjho pohľadu jedinečný, sú dôvtipné dialógy, ľsti, intrigy... naozaj sú to hry o trón, o moc, na život a na smrť (ozaj, Radek99 trefne spomenul Machiavelliho). Páči sa mi, že tu nejde o klasický boj dobro vs. zlo a že charaktery zďaleka nie sú čierno-biele. Postavy majú rôzne motívy, morálku, formuje ich minulosť... Neviem ani vybrať najobľúbenejšiu postavu, každá je zaujímavá. Výsledkom je (napriek nadprirodzeným bytostiam a mágii) mimoriadne realistický seriál. Napomáha tomu aj presvedčivá výprava, naturalisticky zobrazené násilie a sex, vynikajúci casting a herecké výkony (jediný slabší článok sa mi zdá Kit Harington alias Jon Snow). Čo sa týka Djawadiho soundtracku - výborný. Obe série som zhltla za pár dní, potom som prečítala dosiaľ vydaných 5 kníh a som nadšená, neviem sa dočkať, až to celé uvidím natočené. Mám novú vášeň a vyplnené miesto v seriálovej TOP 10. P.S.: Cool angličtina - milujem rôzne prízvuky; a strašne sa mi páči dothračtina... až mi je ľúto, že to nie je skutočný jazyk. P.P.S.: Asi som sa zaľúbila do khaleesi :)

• 21.9.2012  02:46
    Hunger Games (2012)

Nebolo to až také zlé, povedala by som, že tých 67 % tomu sedí :) Pozadie a dôvody odohrávania Hunger Games neboli márne, škoda, že to nebolo rozvedené viac. Takto to ale u mňa vzbudilo záujem o knihu a pozrela by som si aj ďalší diel. Lawrence s Hutchersonom to vzali pekne za opraty. Oceňujem soundtrack, zaujímavý výber skladieb, tento rok ma asi žiaden nezaujal viac. EDIT: Po prečítaní knižnej predlohy som skonštatovala, že viac sa z toho vytrieskať asi nedalo. A ostávam pri tom, že si počkám na pokračovania.

• 21.9.2012  02:17
    Vo štvorici po Slovensku (TV pořad) (2012)

Keď som sa dozvedela, že sa má tento projekt realizovať, tešila som sa, veď čo by sa dalo na tom pokaziť? Ukázalo sa, že mimo Partičky je humor tejto štvorice trápny (Latinák bol najnormálnejší, Kemka mi vyslovene liezol na nervy), tie silené scény boli na škodu veci. Niekedy to vyzeralo skôr ako inzercia na hotely, wellness atď. Neprofesionálny prístup - geografické názvy nesprávne napísané, popisy jednotlivých bodov pozostávali zo zopár viet z Wikipedie. Fajn boli krásne zábery z vtáčej perspektívy... v tom čase sa tuším šla aj Tour de France a bolo to porovnateľné. No a našlo sa aj dosť zaujímavostí, o ktorých som netušila, že na Slovensku máme. Celkovo ale sklamanie.

• 12.4.2012  01:07
    Oko bere (2008)

Film nestál za veľa, ale má odo mňa hviezdičku naviac za uvedenie do pravdepodobnostného Monty Hallovho problému... už to vyzeralo, že ešte aj matematiku v tom dovrzali.

• 19.1.2012  23:31
    Drive (2011)

Jajajaj, ťažké hodnotenie... Goslinga mám rada a obsadiť ho do tohto filmu bol zásah do čierneho, audiovizuálne to štýlová jazda veru bola, tempo mi nevadilo. Ale akosi to mnou nezarezonovalo. Chcela som, aby ma to opantalo tak ako tunajšiu väčšinu, no nešlo to. Možno pri ďalšom zhliadnutí, šancu tomu ešte dám.

• 19.1.2012  22:42
    Jana Eyrová (2011)

Nemám s čím porovnávať, toto je moja prvá filmová Jane Eyre, ale som veľmi príjemne prekvapená. Mia Wasikowska je obrovský talent a utiahla to neskutočným spôsobom... takmer som ochkala blahom :) S Michaelom im to výnimočne sadlo a ich emócie boli priam hmatateľné. Zvyšok hereckého obsadenia tiež nezaostával, jednoducho tento film oplýva poctivým hereckým umením. No a spomeniem aj krásne exteriéry a interiéry, malo to ten správny dobový "smrad". Podarený film, dotiahnutý do detailov. Už dávno som nemala z nejakej romantiky také potešenie.

• 19.1.2012  22:08

Ufff, snáď pri ničom inom som si viac neuvedomila ľudskú pominuteľnosť a potenciálny vplyv výsledkov ľudskej činnosti v nepredstaviteľne vzdialenej budúcnosti...

• 19.1.2012  21:29
    Last Night (2010)

Priznám sa, že najviac ma na Last Night dostal soundtrack, ktorý navodil akú-takú atmosféru. Pri tomto námete mi nevadil ani dosť chudobný scenár. No a Keira s Guillaumom síce odviedli dobrú prácu, bohužiaľ druhý pár v zložení Worthington-Mendes bol krokom vedľa a nejakú vášeň nevidel ani z rýchlika.

• 19.1.2012  21:13

Dvojhodinový napínák zasadený do severského prostredia, ktoré samo o sebe dýcha tajomnom. A ono to nemá hluchého miesta! Herci tiež veľmi dobrí, od vyššieho hodnotenia ma odradila len pointa.

• 19.1.2012  20:56

Hlavnou devízou The Help sú skvelé herecké výkony (Emmu Stone som konečne videla aj v nekomediálnej úlohe). Postavám sa nedalo nefandiť a film ma bavil po celú stopáž, tak som sa priklonila k 4 hviezdičkám. Na druhej strane ani mne nehrá prílišná korektnosť a čierno-biele charaktery. P.S.: Spomenula som si pri tom na poviedku o opatrovateľke v Paríž, milujem ťa.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6