• Western

Die rote Sonne der Rache (1972)

Nevím proč se Corbucci pokoušel o komedie když je neuměl. Milian trapný jako vždy a Morricone ukázal jen dva akordy. Velká škoda.

¡Mátalo! (1970)

Psychedelický western, hippies mi k žánru moc nesedí, špatná hudba, děj ve filmu chybí a tedy jeden bod jen za originalitu.

Kagemuša (1980)

Vizuálně 80%, obsahově 40%, z námětu šlo udělat celkově lepší film.

Starý dům uprostřed Madridu (1976)

Saura nepatří mezi moje oblíbence ale tyhle jeho osobní filmy mám rád, hlavně z důvodu originálního způsobu vyprávění, kdy spolu hovoří osoby různých generací, střídají se snové a skutečné roviny. V případě filmu Sestřenice Angelika je dokonce malý kluk vyobrazen jako starý děda. Tyto inovace oceňuji a filmy díky tomu vyznívají mnohem citlivěji.

Viridiana (1961)

Nelíbí se mi vyznění filmu že milosrdenství se nevyplácí. Pokud to Buňuel myslel jako dogma. Pokud to má být pouhý horor tak chválím závěrečnou scénu hostiny. Ale myslím si že Buňuel byl celkově dost zvrácený filmař i člověk a tedy jeho poselství jsou rozporuplná. Dávám dva body, protože film není špatně natočen a nenudil jsem se u něj jako u většiny ostatních výtvorů tohoto režiséra.

Černá řada (1979)

Výborná parafráze na Dostojevského, P.Dewaere by byl nádherný Raskolnikov i v originále. Hraje opravdu skvěle, lahůdka!

Bandidos (1967)

Akční, drsné, veselé.

Due volte Giuda (1968)

Jeden z lepších westernů. Zajímavý děj který nesklouzává do klišé, dobře hrající Kinski, hutná atmosféra.