Návrat (2021)

Nič o tom nečítaj, iba pozeraj. Specialne pre 80s rocniky to je nostalgicke pozeranie a ma to velky dopad. Polacy wiedzą, jak to zrobić.

Donbas (2018)

Urcite sa k tomu filmu vela ludi dostane az po zaciatku "specialnej mierovej operacie", tak ako aj ku knihe Tomasa Forro-a " DONBAS ". Zo svojho upoteneho kresielka alebo smradlavej postele, ked vam pod perinkou kuria prdy sa bude velmi lahko recenzovat ako "Loznica je propagandista" alebo "urcite to nie je tak jednostranne ako to ten ukrajinsky Loznica natocil", popripade "na oboch stranach su obete", a ine hovna. Odporucam precitat hore spominanu kninu "Donbas", ktora sa az prilis napadne podobna na dejstvo v tomto filme, pricom autor knihy prezil 3 roky na oboch stranach frontu, aj toho ukrajinskeho fasisticko-nacistickeho, ktory chce vrazdit svojich a ruskych obyvatelov, a mierumilovnych separatistov, ktori len chrania ruskych ludi od prilisnej nacifikacie. Neviem cim to je ale ruske, lepsie povedane vychodne filmy a ich reziseri maju vynikajuci talent zobrazit vychodny svet aky je. Spinavy, nemilosrdny, nehostinny, skorumpovany, 30 rokov za tempom ostatneho, vyspelejsieho sveta.  Tych 50% je silny omyl, ale samozrejme, moze na mna vplyvat aj to, ze podla opisu skusenych ludi je tento film jedna velka, hnusne skurvena realita ruskeho/ukrajinskeho sveta/zivota.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Desivé, depresívne, motivačné. Toto by mal vidieť každý človek na planéte, malo by sa to púšťať na zakladných a stredných školách. Každý rok. David Attenboroug nesudi, konstatuje, motivuje, hlada riesenia. Drzme si kurva palce. Teda im, nasim detom.

Interstellar (2014)

Dielo z uplne inej dimenzie. Plakal som.

Americká krása (1999)

Prvy x som tom to videl ako tinedzedzer, nadseny dospievajuci chlapec tomu samozrejme bez rozmyslania nasoli 5. Preslo par rokov, ples sa este sice nerobi ale ale k Lesterovej 42ke mi uz tiez chyba len par, milostny zivot, nadsenie a vyhliadky v praci sa mu tiez zacinaju nenapadne podobat, dcera uz zacina vystrkovat rozky, a ja to uz citim a chapem, kurva trochu inak..Well..

Bludné kruhy (2020) (seriál)

6 hodin velmi zabavnej nudy. Paráda.

Slovensko - Odvrátená strana (2017) (TV film)

Wau waw vau. Toto je praca profesionalov. Vystizny, aj ked umyselne depresivne ladeny komentar s hudobnym podmazom ked vam pri pohlade na schatrany kastiel nabiehau zimomriavky a trochu nevolno z naroda slovenskeho. Kameraman by mal dostat zvlast cenu, pretoze co obrazok, to umelecky pohlad. Hltal som az do konca.

Otcové a dcery (2015)

Mam doma 4 rocnu dceru..a toto ma teda rozsekalo na padrt viac ako chirurgicka extrakcia osmicky..