Nebe, peklo… zem (2009)

Naozaj veľké sklamanie a to Zuzanu Kanócz ako slovenskú herečku veľmi uznávam a obdivujem...ach tie minúty sa vliekli..čo minúty povedala by som že sekundy .Doslova a do písmena veľká až pohlcujúca pekelná nuda! po polhodine som to vypla.Veľká nádej do slovenského fimu bola vložená a znova nakoniec vymazaná z disku! Hodnotenie naozaj nízke čo dávam málokedy 2*.

Goyovy přízraky (2006)

Film ktorý som tak dlho odkladala a nakoniec sa mi ho podarilo konečne pozrieť. Moje hodnotenie vychádza z pocitov , ktoré sa dostavili na konci filmu...takže nechcem vôbec uraziť...len mi to proste nesadlo čo je veľká škoda lebo maliarske umenie Francesca Goyy veľmi obdivujem. Veľké herecké obsadenie bolo naozaj úctihodné a to nehovorím o Natalie Portman ktorá u mňa stále vedie je to dokonalý obraz múzy + " kacír" Javier Bardem jeho démonický pohľad pohltí snáď každého. Naozaj k hercom nemám žiadne námietky, len by som povedala že dej ma tak nepohltil, ako by som očakávala. Film ale rozhodne neurazí, stojí za pozretie. Pre mňa 3*.

Černá labuť (2010)

Tak konečne som mala možnosť vidieť tento ospevovaný mysteriózny Thriller...Veľmi silno ma tento film oslovil ...famózny obraz baletu, nádherná hudba, eroticky- mrazivo prekrásna Natalie Portman ktorá ma veľmi prekvapila táto úloha jej sadla ako uliata, tajomný dej ma pohltil. Zahrala to úžasne! Koniec ma dorazil, maximálne odporúčam, musím dať 4*!

Útěk do divočiny (2007)

Jasný príklad toho že s Matičkou prírodou sa netreba zahrávať..že ona rozhoduje o našich životoch. Film ma veľmi zaujal.Obdivujem ľudí ktorý idú hlavou proti múru za svojím dobrodružstvom a hlasom svojho srdca! Patrím medzi duše ktoré milujú prírodu a vôňu slobody..len mi troška vadili tie 2 hodiny keby je to o troška kratšie vôbec by to neuškodilo a ani neubralo na atmosfére .Cítila som sa taká psychicky vyčerpaná keď to skončilo veľmi ma dojal koniec...herec Emile Hirsch v roli Christophera McCandless sa naozaj pochlapil veľmi mu to sadlo...prostredie Aljašky priam okuzľujúce a nehovorím o hudbe ktorá celý film sprevádzala. Scenár fajn len boli tam aj hluché momenty preto tento film hodnotím na 4*...

Legenda o vášni (1994)

Príbeh troch bratov a jednej výnimočnej ženy ktorá im opantala srdce láskou a vášňou ......Trpké sklamanie v láske a smutná chuť osudu...Veľmi dojemný príbeh a prekrásna prírodná scenéria + nádherná hudba . Charizmatický divoký Brad Pitt v tejo úlohe priam prekvapil a potešil moje romantické srdce a to nehovorím o hereckých schopnostiach Anthonyho Hopkinsa ktoré sú priam excelentné..Strhujúca dráma ktorá ma nenechala chladnou. Toto je presne moja šálka kávy ktorá mi chutí a upokojí ma... 5* len a len odporúčam.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Netušila som že tento seriál ma tak chytí za srdce. ..Prvá časť ma doslova prikovala k obrazovke, po 5 časti som začala pociťovať že tento moderný svet prestávam vnímať a 9 časť mi potvrdila že seriál Game of Thrones bude patriť medzi môj najobľubenejší. Tá atmosféra , dej, a postavy vskutku veľmi sympatické hlavne Khal Drogo , kde sa mi potvrdilo že aj v takom veľkom silnom bojovníkovi tlčie " verné obetavé srdce."Palec hore..túžobne očakávam druhú sériu .5 * bez debaty "Winter is coming" !

Statečné srdce (1995)

Moja srdcovka...Film ktorý ma nadchol a patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy... Nádherná scenéria škótskej prírody a excelentná hudba ktorá pohladí srdce...Mel Gibson ako režisér a hrdina vo filme je fantastický - nesklamal ! zaslúži si u mňa uznanie..postava mu neskutočne sadla. Historická dráma...kde obyčajný muž po boku svojich priateľov bojoval za Slobodu...srdcervúci koniec kde sa spustili aj slzy za ktoré tento film si zaslúži tých 5 hviezdičiek, u mňa určite!