Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Klasická česká komedie, plná výborných vtípků, gagů, situací a hlášek, které zlidověly. Scénář Svěráka a Smoljaka je pečlivě kvalitně napsaný a prakticky nemá hluchá místa. 85%

Můj anděl (2004)

Průměrný francouzský film bez větší invence ve scénáři, který příliš nenudil, ale rozhodně nenadchnul. Za pár dní bude zapomenut... 50%

Show Jana Krause (2010) (pořad)

No řekl bych, že přechod na Primu pořadu moc nepomohl. Formát pořadu i tým, který jej vyrábí zůstaly stejné, takže kvalita je podobná, ale zde je to rozkouskované reklamami a jinak některé díly již trochu postrádají vtip a zajímavost. Nicméně stále to stojí za dívání. 80%

Hvězdný prach (2007)

Moc hezká fantasy pohádka severského typu s dobrým hereckým obsazením, s neméně kvalitním hudebním doprovodem. Trochu připomínající typově Pána Prstenů, hlavně první díl. 86%

Kasandřin sen (2007)

Allena a jeho konverzační filmy ze života nemusím. Tohle je trochu něco jiného, už jen tím, že zde jsou minimálně 3 známí herci. Jinak jde o trochu jiný žánr. Zhruba ale tak půlku filmu mi to připadalo o ničem a jako klasická Allenovská konverzační nuda. Potom se to tedy trochu rozjelo, když se tam začalo něco dít a nastal zde trochu kriminální nádech. Hudební podkres není špatný. Celkově jde o průměr, který ve mě nezanechá žádnou stopu. 55%

Líbáš jako Bůh (2009)

Celkem pohodový filmek. Oldřich Kaiser se dokázal na chvíli zase vzdát chlastu a ukázal se ve filmu. A jeho výkon nebyl špatný, rozhodně nejlepší ze všech protagonistů. Není to nic úžasného, ale zase na odpad to rozhodně není. Na Vaše odpady vám sere bílej tesák! 50%

Pozor, vizita! (1981)

Na dobrý filmy já jsem kadet! Světoběžník, skvělý vypravěč, pábytel Prepsl v podání skvělého Hrušínského. Vážné téma v mnoha rovinách, ale podáno s nadhledem a humorem velmi poutavě. 90%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Film, který na Spielberga není zase až tak technicky úžasný nebo něčím výjmečný, ale je dobře příjemně vyladěný od úvodních titulků s hudebním doprovodem, přes vtip a chytrost ve scénáři až po herecké výkony hlavně Lea DiCapria a Toma Hankse, špatný nebyl ani Christopher Walken. 85%

Paříži, miluji Tě (2006)

Musím říct, že z počátku mě to nebavilo. Připadalo mi to jak nějaké filmečky studentů FAMU. Ale později zhruba ve druhé půli se to zlepšilo. Nejvíc se mi líbily Chometovi Mimové, protože to bylo opravdu pěkně udělané a prostě zaujalo to. Další vrchol je pro mě Faubourg Saint-Denis Toma Tykwera o slepém klukovi a jeho vztahu se začínající herečkou. 75%

Peklo (2003)

Jakožto film s Van Dammem je tento snímek netypický tím, že hlavní hrdina není úplně nepřemožitelný Superman a Rambo a také to, že film je více zaměřen na pocitovou stránku. Boje tváří v tvář je tu i tak dost, včetně takového vězeňského wrestlingu. Nejsou tu žádné oslnivé herecké výkony, ale nic jiného se asi čekat nedalo, navíc Van Damme se fakt snaží :). 70%