Hyde Park (2010) (pořad)

To co poslední dobou na ČT24 dělají se mi velice zamlouvá, včetně tohoto pořadu. Pravda, rezervy tu stále jsou, ale snaha a směr jsou dobré. Takže za 5 * PS: Zpravodajství ČT24 má v Česku konkurenci snad jen v Z1, ale to nomohu posoudit, neboť ji nesleduji. O ostatních stanicích, tedy Primě a Nově nemůžeme jako o konkurenci mluvit, protože to co každoděnně předvádí nemá se zpravodajstvím nic společného, alespoň formátově ne.

Králova řeč (2010)

Ten film je napínavý, není okázalý a herecké výkony jsou perfektni. Hlavně Colin Firth. Ten fim splnil, co jsem od něj čekal, něco přidal, líbil se, nemůžu nic než doporučit. (100%)

Město (2010)

Není to špatný film, ale nijak výjimečný také ne. Pokud máte rádi Bena Afflecka a krimi thrillery, přičtěte si 2 hvězdičky, (z objektivního pohledu 80%, ze subjektivního něco mezi 20 a 30%)

Armageddon (1998)

Ten film by byl dobrý, kdyby se snažil být fantasy, jenže on se snaží být realný, a to mu krutě nejde. (Na Měsící je 60% gravitace oproti Zemi, tak jak se na může na mnohem menším asteroidu člověk normálně procházet, nebo dokonce udržet prach) Jednu hvězdičku si zaslouží za I don't wanny miss a thing.

Modrý blesk (1999)

Není to žádné veledílo, ani kdejak dobrý film. Ale mé očekávání splnil, možná dokonce mírně překročil. Chcete-li se zasmát pár jednoduchým vtipům, ale hlavně vypnout a nepřemýšlet, jestli je toto možné a toto ne, pak je tento film ta správná volba.

Procitnutí v Garden State (2004)

Režisér, scénárista a protagonista hlavní role tohoto filmu – Zach Braff mě nadchl už jako J.D. ze seriálu Scrubs. O tomto jeho filmu často říkám, že je „o ničem“. Žádnou strhující dějovou linii v něm opravdu nenajdete. Má však jednu věc pro mě mnohem důležitější – má svého ducha. Není to parafrázovaný hollywoodský příběh, který jste viděli už tisíckrát. Tento film je o malých, podivných vtípcích Braffa, které vás dostanou svojí nápaditostí. A navíc soundtrack, za který dostal Zach Braff Grammy – ten už nikdy nedostanu z ipodu, ani z hlavy.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Americký seriál z nemocnice, ale tak trochu jinak. 20 minut srandy, sem tam napětí i romantiky. Navíc Doctor Cox, The Janitor, Chief of medicine Kelso – vedlejší postavy, ale právě kvůli nim si seriál zamilujete. Někteří možná navrhnou, že se postavy chovají stále stejně a v pátém díle už víte co od nich čekat. U mě to však bylo jinak. V pátém díle jsem se nemohl dočkat až se tak znovu zachovají. Prostě vám přirostou k srdci. Jen pozor na nebezpečí závislosti. (21 dílů během dvou dnů už není příliš zdravé)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Lorelain kousavý smysl pro humor (častý sarkasmus), Emilyina paličatost, Kirkovo podivínství, to vše a ještě mnohé další dělá z tohoto seriálu něco výjimečného. Co je však na tomto seriálu nejpodivnější – když skončil, nevadilo mi to, byl jsem rád. Ne proto, že by to byl špatný seriál, nebo se ubíral špatným směrem, ale proto, že skončil v pravou chvíli a dobrým způsobem. Ve smyslu, že vše jednou končí, ale něco nového tím začíná. Konec na takové úrovni má málo který seriál.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Seriál, u kterého jsem se smířil s tím, že název se minul skutečnosti (více by seděl To live in New York) a s tím, že některé postavy mi prostě někdy nesednou. Pak je tu totiž úžasná postava Teda – který je romantik, šarmantní, ale tak trochu i vůl a sobec, navíc jemně zženštilý. Prostě obyčejný člověk – není to žádný „superhrdina“. To je Barney, na rozdíl od Teda, postava neskutečná, ale o to zábavnější, a přidáte-li sexy Cobie Smulders, tak tu máme 5 hvězdičkový seriál. Pravda, kvalita u jednotlivých dílů kolísá, ale buďme realisté, nemůžeme být na vrcholu stále. EDIT: od 6 sezóny jde o křečovité mlácení slámy, vrcholí to 8 sezónou zatím, na kterou už snad ani nemá cenu se dívat ...

Bezvadíkyještěprosím (2010)

V tomto filmu debutoval Josh Radnor – Ted z HIMYM – co by scénárista a režisér. Je to příjemné pohlazení po duši, celkem pohodový film na večer, jenže to by nebylo na 5 hvězdiček. Mám-li se na film dívat objektivně, zaslouží si 70%. Jenže hodnocení filmů je pro mě věc subjektivní. Jde o to, jaký vztah k filmu máte – a v tomhle mě film dostal: New York, spisovatel na volné noze, který právě zažívá tvůrčí krizi. Navíc postava Sama (J. Radnor) je dost podobná Tedovi, de facto je to „neúspěšný Ted – spisovatel“ A tím mě Josh dostal, proto 100%.