Ohnivá sedla (1974)

"Naše ženy byly rozehnány a náš dobytek znásilněn. :-))))

Police Story 3 (1992)

Tento film má dva výborné klady: (1) výborný humor a (2) Michelle Yeoh, která si s Jackiem sedla naprosto úžasně. V žádném z Jackieho filmů nebyla herecká partnerka, která by spolu Jackiem táhla celý film.

Pán šelem (1982)

Jako hodně hodně malému dítěti se mi to celkem líbilo. I když dnes by to byl pravděpodobně odpad, tak zohledním svou dětskou duši.

Mariňák (2005)

wow!!!!! Sam Mendes právě vystrnadil Tonyho Scotta z mé desítky nejoblíbenějších režisérů.

Requiem za sen (2000)

Tento film ukazuje důvod, proč už od mládí sveřepě odmítám všechny návykové látky včetně dnes tolerovaného alkoholu a cigaret. Pocit ztráty svobody nad svým uvažováním a konáním je pro mě děsivější než společenské tlaky sociálních skupin, které k tomu, aby se bavili či alespoň cítili dobře, potřebují nějaký „povzbuzovák“. Film zobrazuje postupný rozklad lidí podobně jako v románu Emila Zoly „Zabiják“, jen pojítkem (a pro někoho i příčinou) není alkohol, ale návykové látky. Drogy ani alkohol samozřejmě nejsou příčinou pádu lidských bytostí. Je jím naše labilní psychika, neschopnost vyrovnat se s okolním i vnitřním světem a konec konců i se sociálními tlaky. Film samotný tento širší kontext neřeší. Spíše se jen soustředí na příběh hlavních protagonistů. Aronovskému se poměrně dobře podařilo vystavět atmosféru, čemuž hodně pomáhá velmi dobrá hudba a kvalitní herecké výkony. Bohužel mě osobně jeho styl režie moc nevyhovuje, protože dobré scény jsou mnohdy střídány scénami na mě působícími vyloženě rušivě. Proto stejně jako u Wrestlera nemohu dát více jak 80 %.

Flashdance (1983)

Naivní podívána pro maminky mé generace podobně jako Hříšný tanec je sice koukatelná, ale řekl bych, že hříšný tanec je přecejen o něco koukatelnější. 50 %

Jádro (2003)

Film, který se mi vůbec nelíbil. Nejde ani tak o tu pošahanou zápletku. Hvězdičku dávám za scénů, která inspirovala Spielberga (no, vlastně jí ukradl a zdokonalil) ve Válce světů - scéna se spadenou kamerou.

Pupendo (2003)

Pamatuju si, že po Pelíškách pro mě bylo Pupendo poměrně zklamáním. Na české poměry se ale jedná o poměrně zdařilé dílko. 80 %

Kantonský kmotr (1989)

Jelikož vím, že Jackieho méně slavné filmy jsou hodnoceny vždy cílovou skupinou lidí, kteří mají Jackieho rádi stejně jako já (vyjma Dawson321, který tyto filmy sleduje jen proto, aby to naházel do odpadu), tak jsem měl obrovskou radost, když Vapet vydal tento film, který byl v té době jeden z mála, který jsem neviděl, a který tu má výborné hodnocení. Bohužel se nemohu ubránit zklamání. Film bohužel není postaven na Jackieho akrobatických kouscích a jeho typickém humoru. Spíše se jedná o komedii založenou na humoru, který mě zase tak moc nesedl. K tomu se přidává i na Jackieho film netradičně dlouhá stopáž. Výsledkem je, že jsem se po většinu filmu docela nudil. Ovšem i tak se zde najde pár pozitiv. Hlavním pozitivem jsou tři akce, které jsou opět choreograficky špičkově zvládnuté i když trošičku vykrádají dva předchozí Jackieho kousky - Božskou relikvii a Projekt A2. Ale přecejen deset minut Jackieho poctivé akce na dvě hodiny celkové stopáže je poněkud málo. Jedná se asi o nejslabší snímek z těch, které režíroval sám Jackie.