SOLOM.

Vážně jde spíše o takovou oddechovku, která na začátku navnadí, vprostřed uspává a na závěr „dojme“. Tedy hlavně tím, že už to konečně skončilo. Ničím překvapující scifi s průměrným hereckým obsazením i speciálními efekty, které jsou na stejné úrovni. Je ovšem velká škoda, že ač je téma (nápad) s jádrem zajímavé, tak si s tím tvůrci mohli pohrát o hodně víc a především to chtělo kratší stopáž. ()

Segrestor

Tvůrci si vzali příliš těžkou látku ke zpracování. Proto došlo k nevyhnutelnému, totiž k zdlouhavému vysvětlování. Ano, cesta do středu Země se jeví tak blbou, že museli vyplýtvat všechen čas, aby z toho udělali uvěřitelnou záležitost, aby film nebyl naprostou zhovadilostí. Tím ale nakonec stejně filmu ublížili. Pořád se jen plká a plká, nakonec nikoho už vůbec nezajímá, kam a proč to vlastně ta vycválaná partička zeměvrtačů putuje. A navíc je to s tím nastartováním jádra strašná kravina. Polovinu filmu proplouvají Zemí, jako kdyby to bylo maršmelou.To už bych spíš zbaštil přistání na kometě nebo že prezidentem USA bude jednou Inuita. ()

Terva

DIALOG: FBI - Doktore půjdete s námi. DR. JOSH KEYES (Aaron Eckhart) - O co tu jde? FBI - To mi nevíme. DR. JOSH KEYES - Jak to, že to nevíte. FBI - Máte větší bezpečnostní prověrku než mi. DR. JOSH KEYES - Já mám prověrku? FBI - Ano. Máme vás odvést k vašemu letadlu. DR. JOSH KEYES - Já mám letadlo??!!........ Hodinu je to slušné katastrofické drama s větším množstvím povedených ironických vtipů a celkem sranda. Poté co Vergilius odstartoval, to začalo být napínavé drama. Vtipu ubilo, ale zato nastoupila fáze technických keců, nelogických momentů a nevěrohodných situací. A filmově i obsahově to šlo hodně ke dnu, tedy k jádru.CITÁT - Opakujte po mě: Já to nevím......... Ale zase je to lepší než novější filmy o tom, jak žraloci létají, tlupa dinosaurů ničí Los Angeles nebo jak jde Jackova banda na fazole. Prostě tohle je snímek těžko věrohodný, ale trikově, kamerově a hudebně je prostě dobrý. CITÁT - Udělals dobře.......... ()

Rex Mundi

Toto je príšerne klišovitá a americky vlastenecká (laserom) pripálená kaša, ale vďaka zopár dobrým nápadom a niekoľkým vtipným miestam to celkom ujde a priznám sa, že som s Jadrom dvakrát spáchala "guilty pleasure". Tvorcovia sa aspoň snažili. V tejto kategórii filmov za pretrpenie určite stojí nervózne fajčiaci Stanley Tucci, "total kchúl" hláškujúci DJ Qualls a scéna s robotníkom pri núdzovom pristátí raketoplánu :-) Vhodný film na zimné večery, kedy televízie dávajú jeden katastrofický film za druhým. Jadro sa onedlho určite zaradí do ich repertoáru. ()

kingik

Rozhodně tohle scifi v sobě mělo velký potenciál a herecké obsazení to naznačovalo, ale v rukou podivného režiséra Jona Amiela, který byl pro tuhle látku vybrán zcela omylem, se tohle dílo proměnilo v dílo zkázy, především pro samotného diváka. Nuda, chaos a spousta nelogičností a scén vyvolávající salvy škodolibého smíchu se spolu se slabými triky podepsaly na tom, že tenhle film je vzorným příkladem, jak se nemají točit scifi filmy. 40% ()

• Dosud nejhlubší lidskou rukou vytvořená šachta, zmíněná ve filmu, doopravdy existuje. Je hluboká sedm kilometrů. Jedná se o ruský projekt. (WolfR)
  • DESTINI je zkratka pro Deep Earth Seismic Trigger Initiative. (veronikajel)
  • V České republice film v kinech navštívilo celkem 22 870 diváků. (hrumsrt)