Highlander - Star-Crossed (1995) (epizoda)

Vcelku zbytočná epizóda, ktorá slúži iba ako taký premosťovák, v ktorom sa viac zoznámime s kamošom Fitzcairnom, aby sme sa s ním definitívne rozlúčili. Zaujímavé, že pri sentimentálnom spomínaní sa objavia zábery s Fitzcairnom iba z tejto epizódy a nie aj z tej prvej, kedy sa dávnejšie objavil.

Highlander - Song of the Executioner (1995) (epizoda)

Katova pieseň je začiatok príbehu, ktorý sa tiahne cez 3 epizódy a táto je z nich asi najlepšia. Kalas je kvalitný záporák, aj keď herec v rokoch a mierne pri tele sa do súbojov celkom nehodí. Ale to, ako robí intrigy ľuďom okolo MacLoada, je žúžo. A ja som sa potešil, že Ann týmto konečne skončí.

Highlander - Blind Faith (1995) (epizoda)

Obsadenie známeho filmového záporáka Richarda Lyncha je určite fajn. Celý čas som čakal, že dôjde k zvratu, ale nedošlo a MacLead mečom "minul". Napriek tomu fajn epizóda, nei akčná, ale skôr filozoficko-dramatická.

Manon od pramene (1986)

Jednoduchý príbeh jednoduchých ľudí v peknom prostredí. Trochu to síce pôsobilo telenovelovsky - "som tvoj otec, dedo, dosaďte si", prípadne sa naprávajú hriechy z minulosti. Škoda občasných humorných pasáží, ktoré narúšali dramatické nastavenie. Tá malá bola ale potvora pastierska (sama v horách, v špinavých šatách, ale na tvári make up a dokonale vyfúkané vlasy - fakt vierohodné) - zaujímavé, že výčitky za niekoho sebevraždu nemala žiadne.

Pettson a Fiškus (1999)

Prvý z animovaných filmov o otravnom a neposednom rozprávajúcom kocúrovi. Na môj vkus je hlavná postavička kocúra až príliš nesympatická a jeho "pestún" Pettson až príliš benevolentný. Animácia iba priemerná. Škoda, že animák nemá kontinuálny dej, ale je tvorený iba flešbekovými minipríbehmi - občas lepšími, občas slabšími. Ale má to pár dobrých nápadov, miestami situačný humor v podobe neidentifikovaných minizvieratiek, prípadne sliepok. Divné, že kocúr môže rozprávať, sliepky môžu rozprávať, ale susedov pes, kohút či iné zvieratá už nie.

Rock a Doodle aneb jak sluníčko zase vyšlo (1991)

Jeden z ôsmich dlhometrážnych animákov štúdia Sullivan Bluth Studios. Animácia je pekná, sympatická, tempo svižné a príbeh plný vtipných postavičiek a občas aj hlášok. Likvidácia, konfiškácia, motivácia... Občas je to až príliš uletené - cielené na menšie publikum, ale svoje si zastane. Žaby ako bodygardi - prečo nie? Od lepšej známky ho vlastne brzdia iba hrané sekvencie na začiatku a na konci, ktoré mi tam nesedeli a mohli sa skôr vyrobiť animačne. Treba tiež pretrpieť pár muzikálových vložiek. Kto má rád rock'n'roll a špeciálne Elvisa, ten si animák užije možno ešte o trocha viac.

Oblázek a tučňák (1995)

Animácia má blízko k tej disneyovskej, aj keď menšie rozdiely v nej cítiť. Je však podobne sympatická a vtipná, tempo animáku je svižné, duo tučniackych kamáratov akčné a hoci, ako som sa dočítal, mal animák štúdia Sullivan Bluth Studios problémy pri jeho tvorbe a jeho produkcia sa naťahovala, na výsledku to necítiť. Bol to zároveň posledný animák tohto štúdia, aj keď sa ešte spolupodielalo na Charlie 2. Tučniak Drake mal hrudník, že by mu mohli závidieť všetci kulturisti na čele s Colemanom. Mňa to bavilo napriek tomu, že sa nejednalo o nič griandiózne a čo sa týka tržieb, to bol prepadák.

Malý princ (1990) (TV film)

Animácia má ďaleko od sympatickosti, ako keby to kreslilo nejaké dieťa, a tak nad vodou ho drží viacmenej iba známy príbeh, ktorý musel byť asi pre potreby cieľovky zjednodušený.

The Ketchup Vampires (1995)

Veľmi slabá animácia, ktorá je navyše nesympatická. V spojitosti s podpriemerne zaujímavým príbehom a uvrieskanými postavičkami je to hrozný mix.

Knight Rider - Záchrana šampiona (1986) (epizoda)

Michael si v máloktorej epizóde opráši tak svoje päste i topánky ako práve v tejto. Boxérskej zápletke chýbalo už iba to, aby Michael sám vstúpil do ringu. Žartujem. Chybičkou krásy (okrem spracovanie záplavy v kanáli) je snáď iba to, že jedna scéna pri vodnej elektrárni sa už v seriáli odohrala (keď Michael stratil krátkodobú pamäť). Po opakovaní hercov vo vedľajších roliach seriálu tak prišlo na rad i opakovanie exteriérovej kulisy.