Nepolapitelný Jan (1943)

Gruzínska produkcia si pre účely protinacistickej agitácie počas vojny vybrala prostredie českého protektorátu a príbeh niekoľkých českých (skrytých) bojovníkov proti nacizmu v ich krajine. Námet možno dobrý, ale úroveň spracovania biedna. Široké bulváry sú bez akýchkoľvek áut, ľudí či iných dopravných prostriedkov. Celé je to naivné, (typicky rusky) uspievané a idealistické.

Sedm dní - Shadow Play (1998) (epizoda)

Nejde o sci-fi zápletku, ale iba o klasickú kriminálnu s dvojitými agentami, sliedením a útekom. Ale akcia je fajn a "nevinná" rošťanda zasa celkom sexi (určite lepší "tovar" ako Justina Vail). V epizódnej roli sa objavuje bielovlasá hviezdička seriálu Vesmír bez hraníc.

Star Trek: Nová generace - Změna velení 1/2 (1992) (epizoda)

Až na logický lapsus toho, že sa akčnej špionážnej misie zúčastňuje aj postarší kapitán elitnej hviezdnej lode, ide o epizódu s výborným nápadom (dočasnej) zmeny velenia Enterprise, z ktorej vyplývajú nemalé vzťahové komplikácie. Naviac konflikt s Cardassianmi (táto rasa má asi najlepšie masky), teda s iným nepriateľom ako stále len Romuláni, je vítaný. Večný záporák Ronny Cox (záporácky senátor zo seriálu HB) sa do takýchto rolí presne hodí.

Sedm dní - Doppleganger: Part 2 (1998) (epizoda)

Zakončenie dvojdielu pokračuje v dobrom nápade (ala Jekyll & Hyde) z prvého dielu a aj keď mu v závere dochádza dych, je obohatený o akciu i humor, takže spokojnosť.

Sedm dní - Doppleganger: Part 1 (1998) (epizoda)

Prvý dvojdiel a aj keď je trochu prekombinovaný (agresívna Čína, mocuchtivý generál, atómovka, rozdvojený Parker), drží si napätie a celkový nápad je nadštandart.

Star Trek: Nová generace - Kvalita života (1992) (epizoda)

Až na to, že hi-tech zariadenie vyzerá ako starý detský robot, ide o dobrú epizódu, v ktorej Data nielenže trucuje, ale sa dokonca vzbúri. Následne však z tohoto odporu nevznikne žiadny vojenský súd. Málokedy tiež nastane situácia, že by Piccard plne počúval príkazy svojho podriadeného...v tomto prípade La Forgeho.

Star Trek: Nová generace - Tenkrát v Deadwoodu (1992) (epizoda)

Haváriu, po ktorej simulátor začne blbnúť, sme tu už mali myslím dvakrát. Čiže nič originálne, divoký západ tiež nie je nijak zaujímavá téma, ale zachraňuje to dávka humoru a hneď niekoľkí záporáci Datovia....alebo Data, kde sa len pozrieš.

Loď ztracenců (1929)

Nevýrazné, nezáživné plachtenie si na lodi s romantickou vsuvkou a kvázi bojom proti ostatným cestujúcim, resp. ich väčšine. Postavy sú nezaujímavé, dej zdĺhavý a aj keď sa občas niečo deje, film vyslovene nudí. Navyše klavírista mi začal od istého času svojimi klavírnymi etudami žrať nervy do takej miery, že by som mu rad radom lámal prsty. Stále len ťaživá pomalá hudba, pritom na lodi sa nič ťaživé nedialo.

Sedm dní - Vows (1998) (epizoda)

Po humornejších epizódach prichádza dramatická, ale je čisto osobná a príliš správňacká, takže tomu chýbajú tá správna šťava. Príliš sa tu rieši nevýznámná epizódna postava na úkor hlavnej misie. Je tu aj viacero logických nezmyslov, z ktorých najväčší je asi ten, si Parker sám vie nastaviť program návratu. Doteraz to robil tucet vyškolených mozgov.

Star Trek: Nová generace - Rošťáci (1992) (epizoda)

Partička detí vracia úder Ferengiom. Malý Piccard s vlasmi, chudák O'Brain sa cíti ako pedofil a Guinan (ťažko povedať, ktorá Guinan je škaredšia, či Guinan ako decko alebo ako dospelá) s Ro sa idú hrajkať, veď deckosť je forma tela a nie stav mysle, ako sa nám tu snažia pretlačiť. Že Ferengiova dobijú Enterprise za pár sekúnd je jedna vec, že zabezpečovacie systémy lode sú ako hračka pre deti je vec druhá, ale že pár detí (ok, niektoré sú iba "prezlečené") dobyje loď späť vďaka autíčkam na diaľkové ovládanie a prekĺznutím s jednej miestnosti do druhej, je už aj na mňa veľa. Začínam si myslieť, že aj Ferengiovia mali byť iba deťmi, aby bola misia náročnejšia a sily vyrovnané.