Knight Rider - Nebezpečná rychlost (1984) (epizoda)

Svet motocyklových pretekárov nie je práve najatraktívnejšie prostredie. O rýchlosť ani tak nejde, ako skôr o nekalé úmysly. Pre KITTa sú nie motorky nič viac ako metla s motorom a párom kolies. Podarený je ale záver, keď sa Devon objaví na retromotorke.

Knight Rider - Závod o život (1984) (epizoda)

Trocha citového vydierania, ale v pretekoch o život aj medzi hispánskymi gangami to nakoniec bola fajn akčná epizóda. KITT sa ako strážca veľmi nesvedčil....stačí stlačiť nejaké jeho tlačidlo a hocikto sa dostane von.

Knight Rider - Víkendoví válečníci (1984) (epizoda)

Mladíci, dialničné preteky upravených veteránov, skorumpovaný policajt a Michael medzi tým všetkým. Zápletka trochu slabšia, rovnako aj záver, kompenzujú to aspoň KITTove hlášky na rockenrolovú hudbu.

Highlander - Série 1 (1992) (série)

Prvú seriu som si takmer už ani nepamätal. Úvod je síce vlažnejší, ale po krátkom čase dokáže skvele navnadiť. Napriek jasne danej štruktúre seriálu vedia jednotlivé diely prekvapiť, sú celkom originálne a málopočetné obsadenie dobre klape. Zmena prostredia uprostred série z Kanady do Paríža nie je na škodu. Najlepšie epizódy sú Zlý deň v budove A a záverečná - Lovci, ktorá posúva seriál dopredu a už otvára zápletku ďalšej série.

Highlander - Run for Your Life (1993) (epizoda)

Spojenie rasizmu, dávneho sna a novodobého spoločenstva, ktoré má svojich ľudí aj medzi políciou, je zaujímavý mix. Kde sa nám ale vytratil Ritchie?

Die Schelme von Schelm (1995)

Originálny príbeh o židovskej legende z európskej koprodukcie, v ktorom vystupujú postavičky nie príliš inteligentnej dedinky židov, jedna hovoriaca koza s okuliarmi, černokňažník snažiaci sa oživiť Golema a zábudlivý škriatok. Prekvapivo je humor prítomný nielen v niektorých postavičkách (škriatok), ale aj v židovskom národe samotnom. Animák sa nehrá na nič veľké a v tom je sympatický. Animácia je niekde na pomedzi dobrého vkusu, ale dá sa na ňu zvyknúť. Horšie je to s neustálymi muzikálovými vsuvkami, ktoré hlavne v prvej polovici animáku sa opakujú pomaly každý 5 minút.

Le Chameau blanc (1991) (TV film)

Spojenie biblického zasadenia a neurčitého blízkovýchodného kráľovstva je celkom originálne, televízny animák však ťaží hlavne z dobrodružného príbehu, úlisných záporných figúriek v pozadí a podarenej animácie, ktorá nepostráda humor. Pokojne by som privítal dlhšiu stopáž.

The Secret Garden (1994) (TV film)

Dramatický podaný rodinný príbeh je vcelku fajn, aj keď hovoriace zvieratká sú za pomyselnou hranou. No vlastne aj to, že deti sú nadšené nejakou záhradou, na ktorej je treba manuálne makať, namiesto toho, aby sa radšej hrali. Kompenzuje to ale miestami zaujímavá atmosféra a dramatický záver. Čo sa týka animácie, tá je bohužiaľ nie príliš sympatická a pôsobí lacne.

Strašidelné léto (1988)

Mal som väčšie očakávania ako sledovať partičku zabávajúcich sa mladých intelektuálov, ktorí aj s použitím drog zabíjali nudu na víkendovej "chate". Hoc v historickom háve, hoc so skutočnými historickými postavami, prevláda prevažne nuda. Očakával som, že aspoň časť filmu bude venovaná vzniku románovej vedecko-fantasticko-hororovej klasike - Frankensteinovho monštra a tiež vzniku Polidoriho poviedky Upír - nestalo sa. Okrem spomenutia, že Mary Shelleyová nemá múzu na písanie, sa viac nič v tomto smere neudeje. Niekoľko intelektuálnych teórií či občasný nádych atmosféry neboli celkom zlé, zbytok je však nezáživný a aj spracovanie pripomína skôr televíziu.