Rodinný život (1971)

Stret staršej a mladej generácie v ich rôzdielnych pohľadoch na život, v ktorom síce staršia generácia vyhráva 1:0; otázka ale je - za akú cenu? Rodinný život so svojskými úskaliami, v ktorom sa mi veľmi páčilo to, ako to celé pôsobilo uveriteľne. Civilné herecké výkony na vysokej úrovni. Záver je nekompromisný, a nezabudnuteľná je aj scéna s elektrošokmi (odborne elektrokonvulzívna terapia). Čiastočne to však brzdí pomalo plynúce tempo - o žiadnu strhujúcu drámu sa teda nejedná.

Scream, Pretty Peggy (1973) (TV film)

Celkom príjemný trilerík, od ktorého som vzhľadom na televízne spracovanie veľa nečakal. Dej je síce predvídateľný, to však neuberá filmu na atraktívnosti či atmosfére. Ku príjemnosti prispieva aj akurátna stopáž, viac naťahovania by bolo k neprospechu. Už staršia Betka Davisová hrá presne to, čo sa od nej očakáva. Škoda niektorých zjednodušení v závere, ako aj to, že vraždiaca matka si z vraždy takmer nič nerobí. A potom je tu ešte hlavná postava, ktorá je fakt divná študentka - miesto zábavy s kamarátkami či randenia si radšej pýta povolenie na ďalšie a ďalšie upratovania alebo sa silou mocou chce starať o nemocnú starú osobu s jej manierami.

Highlander - Innocent Man (1992) (epizoda)

Tých priateľov medzi nesmrteľnými je nejako dosť. Zaujímavé je hlavne zasadenie v malomeste na severe USA, kde žijú rovnakí burani ako napr. na americkom juhu, a potom dvaja protagonisti - hlavný záporák (šerif) i obsadenie neprehliadnuteľného Schiavelliho alias blázna.

Highlander - The Road Not Taken (1992) (epizoda)

Tu už sa ukazuje, že na mladého vzpurného zelenáča, ktorý sa priplietol do Duncenovej cesty, si budem zvykať dlho a ťažko. Zápletka o dávnom čínskom priateľovi, rovnako ako záverečný súboj, sú iba priemerné.

Highlander - Family Tree (1992) (epizoda)

Rodokmeň je nadpriemerná epizóda, v ktorom sa riešia určite zaujímavé otcovské otázky. Duncan ukáže nielen zaujímavé flešbeky zo starého Škótska, ale aj pár akčných chvatov. Celkom dobre mu sekunduje Peter DeLuise.

Highlander - The Gathering (1992) (epizoda)

Lambert je síce ťahákom úvodu seriálu, ale jeho postava je viacmenej zbytočná. Úvod ťahá predovšetkým atmosféra a flešbeky.

Knight Rider - Svobodu nebo smrt (1983) (epizoda)

Je sympatické, že už začiatkom 80. rokov existujú pokusy s alternatívnymi palivami do automobilov (solárne články, alkohol, tekutý vodík, propán-bután), ale charakter pretekov je na smiech. Divné, že Helmut z NDR sa vozí na Porsche a nie na Wartburgu alebo Trabante. Zápletka je slabšia, všetci sledujme radšej káblovku.

Knight Rider - Srdce z kamene (1982) (epizoda)

Partička priekupníkov hi-tech zbraní je vykreslená brutálne drsne, hlavne, že sú to len 2 (slovom dvaja) kovboji. Nečakane sa Michael nechá prelstiť čašníčkou a potom sa viac hrá na moralizátora než na aktéra riešenia problému. Epizóda síce dobre akčná, ale aj zbytočne prekombinovaná.

Knight Rider - Nezapomeň na mě (1982) (epizoda)

Dievča s amnéziou si nepamätá, že je herečka, ale pamätá si, čo počula v izbe, keď únavou i pod vplyvom alkoholu zaspala. KITT si strúhne excelentný skok zo skalného zrázu, pri ktorom v niektorej z predchádzajúcich epizód prehlásil, že by sa z neho už nepozviechal. Akcia je však natoľko fajn, že spomínané zjednodušenia a logické chyby napráva. K tomu ešte jedna sexi rozkošná čiernovláska.

Bouře (1979)

Prapodivná zlátanina s shakespearovskými veršovanými dialógmi a s nevkusnými šašovskými postavami, ktoré sa predháňajú v tom, kto sa bude viac ksichtiť a škeriť. Nepochopím prvoplánovú mužskú nahotu - hopsajúcich bimbasov je hneď niekoľko - hlavne keď na režisérskej stoličke sedel muž. K záveru sa z toho kľula väčšia a väčšia dejová nuda.