Místo na výsluní (1951)

Česká televize mi opravdu udělala radost. Po nepříliš zajímavém úvodu příběh nabírá nezadržitelné tragické grády a výtečným koncem snímek vše jednoduše stvrzuje. K tomu všemu krásná Taylorová, čili jednoduše není co řešit. Amíci to bv těchto dobách zkrátka uměli.

Utopenec na útěku (1998)

Celkem příjemné překvapení. Sobotní večer to hravě naplní a zabaví, film svižně utíká, zkrátka bez problémů. Na vyší hodnocení to však již vzhledem k tématu není.

Hledá se Nemo (2003)

Co? Nemohu uvěřit tomu, že tento animák se ještě před samotným uvedením do našich kin dostal do první stovky. Je patrné, že jde o potencionální numero uno. Důvod proč je mi ale žel nejasný, je to klasická americká rodinná zábavička, ne?

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Souhlasím, že jde o klasiku. Nicméně klasika, neklasika celý film mě přeci jen nebavil naolik, abych mohl udělit absolutorium.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

Lipského standard. Zajímavé je, že většina jeho filmů jsou prchsprosté lidovky, jež nemusím, ale jeho Limonádníka považuji za snad nejlepší český film.

Kill Bill (2003) odpad!

Čim více o filmu přemýšlím dochází mi jeho jasná odpadovost. Jsem si již jist, že člověk, jež nevidí slabost a ubohost Billa je HLOUPÝ. Vzhledem k tomu kolika lidem se zde Kill líbí, opouštějí mě veškeréiluze o intelektu lidí na csfd. Něco tak povrchního, nesmyslného a bezobsažného bych nečekal ani od pseudokulta, tj. od Tarantina. Jak vůbec můžete v souvislosti s tímto filmem vzít do úst slovo umění? Žádný psychologický rozbor hrdinů, nulové zdůvodnění jejich činů, žádné hledání příčin násilí apod. Jednoduše řečeno film je tak špatný, že je to k neuvěření. Jediné co Quentin chce je mít Billa efektního, což se však bohužel rozhodně nedaří natolik aby to oprávňovalo člověka udělit alespoň jednu hvězdičku. P.S. S výdělkem snímku bych si nebyl tak jistý, v Americe Billík docela propadl a tržby v českých kinech jsou pěkné (letos zatím 6. nejleoší otevírací víkend), ale zase ne oslnivé. A hlavně: Není důležité kolik film vydělá u nás.

Jeho filmy (alespoň) ty nejslavnější jsou prostě jednoznačně vynikající. Nesmírně nápaditá satira je možná dnes již malinko zastaralá, po filmařské stránce rozhodně stále bravurní. Ač se tváří jako velká motanice žánrů, které se prolínají opravdu mistrovsky, výsledek je v rámci možností kompaktní a výsledné dojmy jsou vysoce kladné. I přes všechnu chválu si myslím, že Kubrick natočil i lepší kousky (především Vesmirná Odyssea ale pochopitelně třeba i kultovní Pomeranč).

Legenda o Mulan (1998)

Solidní disneyovka opírající se o tradičně dobrou animaci a jistou atraktivitu staré Činy. Žel disponuje i obvyklými nedostatky např. přílišná dětinskost a jednodućhost vyprávění.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Jeden ze základních večerníčkových stavebních kamenů, ale Mach a Šebestová jsou ještě lepší. Ája je přesto takřka legendární postavou.