Volyň (2016)

Příběh to žádný nemá. Po nudném začátku, který má vytvořit pohodu, se postupně dopracujem ke gradujícímu násilí ve jménu ... bůhvíčeho. Neznám skutečnost a ani se mi to nechce hledat, Volyň, Jugoslávie, Afrika ... smutné, co člověk člověku je schopen udělat, aniž by měl skutečný důvod.

Zachránit Leningrad (2019)

Rusové se snaží dohnat Hollywood. Což o to, řemeslně se jim to povedlo, bohužel je dohání i po scenáristické stránce. Název Zachránit Leningrad nemá s filmem nic společného, vlastně jde o takovej válečnej Titanik (s Ryanovskou bojovou vsuvkou, aby se neřeklo, která tam ale vlastně nemá co dělat) s naprosto kokotskou zápletkou, kde jsou jen kokotské postavy, které se jak kokoti chovají. Z toho jedna je excelentní snajpr (vlastně každej, kdo tam vystřelil). Opravdový výsmech ruskému válečnému filmu, v kontextu tohoto filmu i Panfilovci jsou veledílo. Dám dvě, bo jsem dokoukal.

Balkánská hranice (2019)

Dle hesla kdo točí, ten si ohne dějiny, jak potřebuje, jsme viděli kvalitně natočený film, tentokrát z ruské strany jakéhosi konfliktu. Nebudu rozebírat historii, stejně si bude každej plácat to svoje. Děj je v podstatě naprostej nesmysl, ale o ten tady až tak nejde, jde o moderní "válečný film" a tedy přestřelky. Ti jsou v podání hrdinných SPECNAZ fajn, byť mi to chvílema, hlavně zpočátku, přišla jako velká komedie, ale .... a konec ... 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází. Amíkům bych dal asi o hvězdu míň, tady nechám trojku.

Šťastný nový rok (2019)

Vzhledem k tomu, že jsem viděl i blbější český komedie, dám tomu bod navíc. Hercům ani nemá cenu vytýkat, že nehráli, bo tam nebylo co. Zoufalá nuda.

Anna (2019)

Luc si střihnul další Brutální Nikitu, tentokrát ruskou. Některé scény jakoby z oka vypadly své "předloze", akční scény i když solidně udělané, jsou zbytečně dlouhé a těžce nereálné, přesto mě ale ta ruská matrjoška bavila. Rozhodně víc než Rudá volavka.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

tady se toho moc chválit nedá ... vlastně mě nenapadá ani jediná věc ...

Ženy v běhu (2019)

některá "vlákna" příběhu mi přijdou dost krkolomná, nicméně Ondra a jeho rodinné vstupy to dost zachraňují ... určo lepší než mnohé jiné české rádoby komedie

Atentát na Stalina (2009) (TV film)

po všech stránkách amatérský nevěrohodný zmatek nad zmatek

Austrálie (2008)

slaďárna, která by nejspíš potřebovala víc rozvinout první půlku a škrtnout tu druhou ...

Muzzikanti (2017)

Když jsem viděl chuděru neherce Jarka jak je křečovitej hned v první scéně, věděl jsem, že to bude průser, ale když je tam ten Jarek ... jenže on tam není. Mi přijde, že i jinde solidní herci někde moc hrát neumí. Tohle je jeden z těch příkladů. Za sem tam hezkou písničku bod.