Bohem zapomenuté děti (1986)

Úžasné herecké výkony, zajímavé téma, ale... Celý film byl bohužel až moc dlouhý a připadal mi chvilkama až moc takový nemastný neslaný.

Zamilován (1984)

Nádherná romantika se skvělou Meryl Streep a vynikajícím Robertem De Nirem.

Cena za něžnost (1983)

Pro mě jednoznačné zklamání, čekal jsem, že na mě film nějak dopadne, ale to se nestalo, takže lehký nadprůměr. 55%

Silkwoodová (1983)

Film, který vás opravdu zasáhne. Meryl jako začínající herečka a už hraje jako ostřílená ženská v oboru, která by jsi za tuto roli, právem zasloužila oscara. K filmu, film je to ohromě zajímavý, opravdu nechápu, jak se mohli k těm lidem v té továrně takhle chovat, když věděli, jak v nebezpečném prostředí pracují a je moc dobře, se někdo rozhodl s tím něco dělat O to víc jsem byl v šoku, že se něco takového dělo i ve skutečnosti.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Tak z tohoto snímku se stává jeden z mích nejoblíbenějších romanticko-komeniálních a dramatických filmů. Jsou zde chvíle, u kterých se budete smát a pak jsou ty i chvíle, kde budete brečet. A nesmím opomenout bravurní herecké výkony. Opravdu výborný film. Tady, kdyby to šlo dal bych i 6*.

Most přes řeku Kwai (1957)

Asi jsem nějaký divný, ale mě tento film prostě nechytl. Bylo to za prvé šíleně dlouhé a za druhé šíleně nudné, vím se mnou teďka nebude většina lidí souhlasit, ale prostě já to tak cítím. Viděl jsem stovky lepších filmů, než je tento. A opravdu nechápu těch 7. získaných oscarů...

Lady a Tramp (1955)

Klasický Disneyho příběh a skvělá animace, co víc říct.