Vzpomínky na Afriku (1985)

Vzpomínky na Afriku jsou naprosto úžasným filmem. Romantickým ale ne prvoplánově romantickým. Úchvatné africké scenérie, vynikající hudba Johna Barryho, téměř bezchybné herecké výkony v čele s Meryl Streep, Robertem Redfordem a Klausem Mariou Brandauerem a brilantní Pollackova režie. To je vše, co se divákovi dostane. A je to víc než dost.

Cid (1961)

Je to horší než Ben Hur, ale těch 5* si rozhodně zaslouží. Přestože to trvá tři hodiny, rozhodně to nenudí. Herecké výkony (zvláště ústřední duo Heston-Loren) jsou naprosto vynikající a chemie mezi Charltonem a Sophií je téměř bezchybná. Je to velkolepé, je to dobrodružné, je to romantické a tak úžasně filmové. Bitevní vřava není digitální a to je vše co u tohoto druhu filmu potřebuji ke štěstí. A jako třešnička na dortu je zde téměř dokonalá hudba Miklose Rozsy.

Muži v černém 2 (2002)

Jako oddychovka je to dobré. Bohužel fakt, že tento film je do velké míry jen klonem svého staršího bratříčka a taky nevypilovaný scénář toto dílo velmi sráží.

Muži v černém (1997)

Velice dobrá oddychovka. Nic víc v tom nehledám.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Asi se budu opakovat, ale toto dílo je v jistém smyslu natolik podobné jedničce, že to jinak nejde. Film samotný stojí za prd a nezaslouží si víc než 2*. Ta další hvězda je za tučňáky, šimpanze a jejich odbory a za stařenku, se kterou bych se rozhodně nechtěl setkat osobně.

Madagaskar (2005)

Tak asi takhle. Film je to lehce podprůměrný. Hlavní postavy jsou unylé a minimálně žirafák by si zasloužil stát se obětí atentátu. A tak jediné, co toto povyšuje ze 2* na 3, jsou tučňáci, kteří jsou vynikající a ona stařenka z nádražní budovy (aspoň myslím, že to byla nádražní budova).

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Ano. Je to učitě nejhorší (dosavadní) Vetřelec, ale to neznamená, že je vyloženě špatný. Je jen jiný a mně se docela líbil.

Vetřelec ³ (1992)

Před shlédnutím tohoto filmu jsem si byl vědom určité fanouškovské kontroverze např. ohledně konce, a tak jsem k třetímu Alienovi přistupoval opatrně s myšlenkami typu : "Bacha, chlape, ať se nespálíš." Obavy byly zcela zbytečné. Po Scottově depresivním a v jistém smyslu i komorním prvním dílu a po Cameronově militarismu a místy až neosobnosti je Fincherův psychologičtější přístup podle mně přesně to, co Vetřelec potřeboval. A co se týče mnohými tak nenáviděného konce, tak ten mi tam výborně seděl. A proto 5* a ani o chlup míň.