Absolutní zabijáci (2011)

Do piči. Kto točenie takýchto sračiek schvaľuje? To vy v tej Amerike nemáte žiadny "národný výbor"? Veď pod toto sa reálne musel niekto podpísať.

Murer - Anatomie procesu (2018)

Nepoznám detaily ani históriu tohto procesu, no s odstupom času takmer 20 rokov po vojne, je to z pohľadu Rakúskej justície solídna grcanica z ktorej celkom slušne napína. A to obzvlášť počas toho úplného záveru, i keď ...

Švédská zápalka (1982) (TV film)

Žiadny rozdiel oproti spracovaniu Slovákov, akurát treba uznať, že v prípade českej verzie je herecká osádka asi väčšieho kalibru. Každopádne, čo sa týka námetu v prípade oboch spracovaní, tie sa striktne predlohy bez štipky snahy o originálnu vložku či vlastný nápad tvorcov, byť aspoň trochu iný ..

Ďáblové (1971)

Samotný proces v záverečnej tretine mal po slovných prejavoch väčšie grády ako počas pasáží, kedy mal byť divák zasiahnutý z tých "vymetačských". Nemôžem si pomôcť, no kým bol jeden aspekt vystihnutý viac ako slušne, ten druhý, ktorý bol prakticky podstatou (exorcizmus) námetu, pôsobil viac zvláštne, hádam aj rušivo, než strach naháňajúco. Úplný koniec filmu zdvihol latku, to už divák v prípade vtiahnutia do deja, nebude ani dýchať. Za mňa je snímok "The Devils" je síce polovične odrobenou prácou, no určite nie je zlým filmom, ktorý by nemal váhu ..

Posedlost (2000) (TV film)

O posadnutom, hrdzavom, extrémne nesympatickom Tomovi Sawyerovi, pričom aj samotné spracovanie pôsobí ešte horšie, ako to klasické televízne. Nemá význam strácať čas s takýmito "lacnými šľapkami".

Kletba z jihu (2020)

Ja osobne som si myslel, že to bude ďaleko horšie, no to spracovanie vyslovene katastrofálne nie je, pričom snaha o budovanie nejakej tej atmosféry, sa taktiež uprieť nedá ..

Ďábel přichází (2000)

Ak stál tento film “50 mega”, tak buď v tom mal prsty Matovič, alebo obdobný dement z filmovej branže na jeho mentálnej úrovni, pričom ešte väčší retard bol ten, čo spracovanie takéhoto nepodarku schválil. Toto je na demisiu a pár faciek ..

Horror in the High Desert (2021) odpad!

Mám rád tento subžáner. Vždy som ho mal. Keď je dobre uchopený do rúk zručného režiséra a podarí sa mu vtiahnuť do deja - dokáže solídne zasiahnuť. Lenže toto je zas a znova pokus nejakého trotla, ktorý iba využil námet, ktorý napísal sám život, no všetko ostatné ostalo v kokote. No a čuduj sa svete, toto má aj POKRAČOVANIE. Už je to dávno, čo som videl fakt kvalitný "F.F. mockumentary" snímok, no tento je vyslovene stratou času. 78 minút bez akejkoľvek snahy budovať atmosféru, čakáte na jeden 3 sekundový záber, ktorý je viac na smiech, než pôsobí hororovo. OSTUDA ..

Tokyo Vampire Hotel (2017)

Sono v plnej kráse bizáru a sarkastického násilia, kedy krvi a humor, idú akosi ruka v ruke. Na názor užívateľa "fNdEsIECLE" sa môžte z vysoka vyjebať, lebo ním spomínané snímky sú síce pre verejnosť akceptovateľnejšie, no nie sú originálnym rukopisom Sona, ktorý bol v prípade "Tokyo Vampire Hotel" ďaleko viac vo forme. Následne prišla mŕtvica a už to nebolo ono, čo len potvrdzuje trápnosť s Nickolasom Cageom v podobe: "Prisoners of the Ghostland".

Volha (2023) (seriál)

Nepozerá sa na to zle, no aj tak tomu niečo chýba ..