Hranice (2022) (TV film)

Prakticky ide o dokument, ktorý sa venuje zločinom spáchaným na hraniciach v časoch, kedy bola pre mnohých emigrácia jedinou možnosťou pre lepšiu budúcnosť. Dokument je prakticky plne inscenačný, takmer bez akejkoľvek autenticity, keď teda neberieme výpovede či ojedinelé foto zábery. Každopádne, toto sa ale dalo čakať a zároveň musím dodať, že námetovo i vďaka kvalitnému spracovaniu baví ..

Kuratorium (2022) (TV film)

Nepríde to niekomu povedomé?

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Nebudeme si klamať, žiadny Ragnar Lothbrok to nie je, i keď by ním veľmi chcel byť. Popravde, celkom prekvapuje, že dnes už stačí tak málo, aby človeka niečo uspokojilo. Každopádne, nechýba "análna scéna" a to je pre dnešnú mládež ale že veľmi dobre, lebo skutočná láska nepozná hranice ..

Kdyby mě zabili... (2011) (TV film)

Také momentálne trefné, pre našu krajinu, kedy v politike ale aj mimo nej prebiehajú čistky, ktoré spolu úzko súvisia. Ľudia vtedy, ale aj dnes sa stali obeťami nenažratých, vysokopostavených, egoistických, bez štipky sebareflexie bastardov, ktorí z vysoka totálne jebú na obyčajných ľudí. Najsmutnejšie na všetko ale je, že tu už človek nevie kto za koho kope a "komu vlastne fandiť". Jediným mínusom tohto dokumentu je forma spracovania. Tá metalová hudba je ako zlý žart ..

Skryté zločiny osmašedesátého (2008) (TV film)

Ťažko sa to počúva, najmä úplný záver, v ktorom sa stratila spravodlivosť. Podaktoré životné príbehy nesmierne kruté, pričom plusom je pár autentických výpovedí "páchateľov", no zároveň prezentovanie názorov tých protagonistov zo "spriatelených armád", ktorí nedokážu pochopiť vnímanie ľudí, ktorých prišli "zachrániť". Z tohto pohľadu má dokument naozaj odvahu a obrovské plus za snahu o objektívnosť, nakoľko poukazuje aj nato, že nie všetci boli tí zlí, no bohužiaľ, boli vrchnosťou uvedení do tragického omylu, na ktorí dopadli ako inak, obyčajní ľudia ..

This Is England '90 (2015) (seriál)

Nebyť záverečnej tretiny asi ťažko by som sa hodnotením dostal na 4. hviezdu, keďže táto 3. séria je ďaleko viac uškriekaná ako prvé dve. Taktiež absolútne nechápem, čo to malo znamenať v prípade druhej epizódy, ktorá je doslova ako odtrhnutá od diania a len zbytočne natiahla stopáž. Ale koniec koncov, tá posledná zas veľa vynahradila ..

This Is England '88 (2011) (seriál)

Pokračovanie sledovania osudov skupinky kamarátov, ktorých životy sú úzko prepojené nie len cez radosť ale aj osobné problémy. Prvá rada “86” mne osobne prišla lepšia, táto druhá “88” ma tak nezasiahla, no poslednú tretiu “90” určite neminiem a šancu jej dám, keďže som videl nakomplet všetky počiny tohto námetu plného skutočných, životných útrap v realite ..

De halvt dolda (2009) (seriál)

Bohužiaľ napriek silnej téme absolútne nezasiahnutý a to je pri drámach viacmenej fiasko, pričom aj tú tretiu dávam viacmenej iba z rešpektu k námetu ..

Umučení Krista (2004)

Je Veľká Noc, ležím si na gauči a pohonkávam, zrazu prepnem na AMC a tam Gibsonove Umučenie Krista. Je to už dávno-pradávno čo som tento film videl, no opäť som ho hltal ako nikdy. Za mňa je tento film jeden z najlepších s náboženskou tematikou, aký bol kedy natočený. No a treba dodať, že je podľa "zákona". Tento rok by mal Gibson natočiť "dvojku", Zmŕtvychvstanie. Tak snáď mu to vyjde a ja jednu Jagavú bez milosti prihadzujem. Neskutočná atmosféra. A ten JAZYK ..

Hovoří ženy (2022)

Veľmi vážna téma, tešil som sa na tento film najmä pre zasadenie do konkrétneho obdobia, pričom ma zaujímal najmä fakt, ako sa s danými skúsenosťami nežné polovičky vysporiadavali. Nuž ale, takto mdlo, nezáživne podané, to je priam trestuhodné ..