Keytee

okres Banská Bystrica
študentka

<< předchozí 1 2
    • 30.5.2014  17:31

Človek môže sám seba hľadať aj celý život. Ale keď sa nájde, zistí to...a konečne vie, že takto to má byť...prichádza šťastie.

• 30.5.2014  16:50
    Borgman (2013)

Nechutná psycho konina....nemohúcnosť diváka niečo spraviť a ovplyvniť tak dej, je úplne hrozná...nahlodáva dušu...a človek sa z toho môže akurát tak pozvracať.

• 29.5.2014  11:29
    Nepřítel (2013)

áno áno, dnes mi naozaj osud nepraje, naprv ma zničilo divadlo, teraz tento film...držal ma vo svojej moci až do konca, ale koniec bol tak nezmyselný až som zostala pozerať na titulky s otvorenými ústami, v tomto filme sa striedajú prvky reality, absurudity, surrealismu, sna a predstáv...čo je skutočnosť a čo realita? celému filmu chýbal akýsi kľúč na pochopenie, a režisér to zrejme vedel..preto na konci ten kľúč.---čo je vlastne tým kľúčom? Inak celkom pekný vizuálny zážitok, zábery na budovy a pod., príbeh bol tiež zaujímavý, ale v konečnom dôsledku nepochopiteľný.

• 24.5.2014  15:45

Režisér Paulo Sorrentino ponúka vo svojej Nádhere veľa vizuálnych zážitkov, obrozov, ktoré zostávajú v mysli aj po skončení filmu. Ako hovorí hl. hrdina filmu, dostal dar vnímavosti a všetko vníma a všíma si život do úplnych maličkostí. Obraz so zvukom sú v súlade, presné načasovanie oboch zložiek je dokonalé. je to grandiózne dielo.

• 24.5.2014  13:32
    Čokoláda (2000)

Veľmi dobrý výber hudby Rachel Portman udával celému filmu svojskú atmoféru snovosti...až cítite chuť čokolády na jazyku, vábi vás, hladí a úplne vás vtiahne do čarovnej atmosféry francúzskeho mestečka. Odporúčam aj knižnú verziu autorky Joanne Harris- hlavne kvôli výstižným opisom chutí, farebných vôní a úžasnému štýlu písania, ktoré vás tak isto vtiahne...

• 30.5.2013  22:53

V tomto dokumente je mnoho nevysloveného, podobne ako v samotnom prípade. Ja ako človek, ktorý nikdy o kauze Cervanová nepočul, nikdy o nej nič nečítal...môžem povedať, že som sa vôbec nedozvedela, kto sú obžalovaní a odsúdení- či sa spolu poznali, a odkiaľ sa tam vzali. Okrem toho myslela som si, že je každému jasné že pri vyšetrovaní sú prvoradé hmatateľné dôkazy ako odtlačky, pitva..a pod. výpovede sú druhoradé. Prečo teda pri pitve preukázali, že Cervanova nebola znasilnena a obžalovaný sa priznal, že ju znasilnil? Tento dokument bol hlavne o zhnitých súdoch v našom najdemokratickejšom štáte na svete.

• 28.2.2013  20:18

Tento film určite nepatrí k tým najlepším, čo môžete vidieť. Prvý krát som ho dokonca ani nedopozerala, pretože príbeh padá na dlhých rozhoroch o ničom. Ale na druhý krát som vydržala do konca- a oplatilo sa! Zistila som, že sa tu vykresľuje presný vzťah muža a ženy, hádky vo vzťahu, ktoré sú často o ničom, to čo na svojej polovičke milujete aj keď to nie je nič výnimočné ako si navzájom leziete na nervy- ale aj tak nemôžete bez seba žiť. Uvedomila som si mnoho, pri tomto filme- a vďačím mu za uvedomenie si určitých vecí- a toho, že skutočná láska, nikdy nie je dokonalá.

• 13.12.2012  23:46
    Pod povrchem (TV seriál) (2012)

Videla som len jeden diel- preto moje hodnotenie nespočíva v hodnotení scenára, ale hodnotím réžiu, dramaturgiu, výkon hercov, a všetko čo sa týka vizuálnej stránky. Celé to má atmosféru a prirodzené výstupy hercov. Myslím si, že je to jeden z lepších seriálov, čo na Slovensku v poslednej dobe vznikol.

• 10.12.2012  22:33

Teraz si už ani nevieme predstaviť aké to vtedy bolo...tento film však otvára okná do atmosféry tých čias tak dokonale, že sa neubránite slzám. Každopádne, aspoň ja som sa neubránila. Film o bolesti, smútku, závisti, láske, priateľstve a neľudskosti.

• 11.9.2012  23:08

Skvelé absurdity. Človek len hľadí na jeden obraz, každý z nich je ako fotografia a čaká, na ktorom mieste zaregistruje pohyb. A keď ten pohyb príde, stane sa niečo, čo nikto neočakáva. Ale najzaujímavejšie obrazy, boli s väčším množstvom ľudí, krajšie to pôsobilo a budilo silnejší dojem. Konečná scéna, bola krásne mrazivá a tiež vydarená bola tá, kde ľudia chodili po uliciach a navzájom sa bičovali.

• 6.9.2012  21:05
    Vertigo (1958)

Zaujímavý príbeh, nádherná hudba, ktorá ma chtiac- nechtiac vtiahla do dôb dávno minulých a priniesla do mojej duši toľko romantiky až som sa celá chvela. Pekný film.

• 17.4.2012  23:03

Milujem tento film. Jednoducho pre svoju atmosféru a pretože viem, že komédie sa točia ťažko a táto komédia má toľko vydarených scén, ktoré stoja za to, že to proste musím vyzdvihnúť. Najlepšia scéna: Spievanie Rebecci Rayenovej s ruskými politikmi ruské pesničky pod stolom v ruke s pohárikmi vodky :) No, predstavte si dôležitú diplomatickú konferenciu, decentných ľudí sediacich za stolmi, a jeden stôl v strede s osadenstvom pod stolom, ktorý sa celý nadvihoval. :D Nezabudnuteľné. Aspoň pre mňa. :)

• 28.3.2012  22:40

Vizuálna aj hudobná stránky veľmi pekná. Pekný zážitok, nezabudnuteľná atmosféra ma naplnila až po okraj. miestami aj moje pľúca a ani som nedýchala. Krásny film na letné romantické večery, alebo daždivé popoludnia.

• 27.3.2012  20:23

Tak tu sa nám ukazuje celá pravda-na margo amerických upírskych ság- Byť upírom nie je tak super- je to prekliatie, boj o holý život zabíjaním- o to horšie že tu predstavuje upíra malé dievčatko. Téma upírstva tu dostáva úplne iný kontext a o to je to realistickejšie. Krvavé scény až mrazia. hlavne tá kde malé dievčatko vyletí na obrovského muža ako opica, ktorej sa muž nedokáže striasť, drží sa ho ako kliešť...zimomravé- aj prostredie v celom filme.

• 19.1.2012  22:31
    Matrix (1999)

Prečo ma bavi pozerať Matrix? Lebo je všade okolo nas :D

• 9.1.2012  14:07

Nič sa nedá robiť, starý dobrý Indy je v nenávratne. Zavial ho čas a my s tým už nič nespravíme. Táto výprava akosi strácala na atmosfére, miestami sa objavili svetlé chvílky, ale chýbal tam priestor pre detail.Akoby sa vytratila Indyho karma, veď tam skoro vôbec neboli tie jeho hlášky ani iskra v očiach, ale aj tak to bol starý dobrý Harrison, na ktorého nedám dopustiť :)

• 5.12.2011  00:02
    Proroctví (2009)

Komu to Nicolas Cage zapredal svoju dušu? Komercií? Však jeho posledné filmy nemajú úroveň, hĺbku ...nič čo mávali filmy ako Skala, či Lovci pokladov, kde sa podel jeho čierny sarkastický humor? A úsmev...no koniec...a tým ufom to už totálne zabili...prvá polka filmu v pohode...druhú radšej nekomentujem.

• 30.11.2011  22:12

Už od začiatku to vôbec nefungovalo. Prvých 20 minút tam nemalo čo hľadat, hovorila som si dopekla o čo tu sakra ide??? Zvrat nastal až keď sa tí dvaja nasťahovali do domu. Ale aj tak sa dalo viac vyťažiť zo situácií, ktoré sa tam naskytli. Napríklad vo filme Traja muži a nemluvňa som sa nasmiala 100 krát viac ako tu a okrem toho tam vládla akási zvláštna atmosféra, ktorá ma nútila pozriet si film znova. Pri tomto "remaku :)" to nehrozí.

• 28.11.2011  00:15

Naozaj sa mi už dávno nestalo, že by sa mi nechcelo odísť z kina...tak som sa do toho filmu vžila ...a zrazu...titulky..cooooo? Nie ja nechcem titulky...mala som nutkanie skočiť do plátna a zostat tam navzdy. Bohužial sa to nedá...nevadí..pojdem do Paríža a zažijem to na vlastnej koži, ved fantázií sa medze nekladú.

• 22.11.2011  21:41

To je riande super :) Takže Harry hrá Daniela :) Pekna myslienka.

• 19.10.2011  22:47

Miestami trošku timbutronovska atmosfera a harrypotterovska. A tu sa mi dokonale potvrdilo, že čiernobiele filmy sú omnoho krajsie ako farebne..teda veci v nich vyzeraju krajsie. Na Slovenske pomery je to genialny film.

• 26.8.2011  00:05

Nekomentujem radšej herecké výkony hlavných postáv, lebo by som sa zbytočne rozčúlila....jediné čo sa mi páčilo bola hudba, ktorá bola skvelá úžasná a nabitá takou čarovnou energiou, ktorá pripomínala letný večer...a marhule...

• 26.8.2011  00:01

Mám rada Juliu Roberts pretože vie zahrať každú emóciu na tom správnom mieste. Najlepšia bola hudba ale tento film mi dal veľa. začiatok bol nudny a otravny ale asi to tak malo byť aby druha polka bola viditelne lepsia. Rím, India, Bali...to už bolo o niečom inom. a myslím, že sa tam prezentovali myšlienky, ktoré mnohým ľuďom dodajú pozitívnu energiu. :)

• 7.8.2011  23:02
    Single Man (2009)

Dokonalá harmónia všetkých chutí.

• 7.6.2011  21:21
    Angel-A (2005)

Škoda, že je to čiernobiele..mohlo to byť radšej vo farbách Amélie z Montmartru :) keď to nesie take farebne posolstvo.

• 26.5.2011  19:22
    Nesvatbov (2010)

Čakala som optimistický záver...ale nevadí..aj tak pokladám záver za najzaujímavejší. :P Myslím si, že starosta bol podarený starý ujo, ktorý len nechcel aby boli ľudia osamote a aby si radšej užívali život vo dvojici, lebo sám vie, že je to lepší život. Tie keci o zaľudnení planéty už mohol vynechať, ale aj tak to bolo celkom zábavné...a to, čo "hlásal" do rozhlasu...akože by som sa zbláznila, keby nám starostka do rozhlasu najmenej trikrát za deň komentuje, čo všetko zažila, že aký ožrani sú v dedine a pod. :)) Ale v konečnom dôsledku je to smutné...lebo veľa ľudí je takých ..hlavne Slovákov...až iritujuco nečinných a pasivita z nich srší...čo ma dosť často vytáča....nielen v reálnom život, ale aj v tomto dokumente.

• 18.5.2011  13:02

Nemalo to všetko, čo to malo mať, aj keď snaha tam bola. Prečítajte si radšej knihu od Paula Coelha...dá vám toho stokrát viac ako tento film.

• 16.5.2011  16:31
    Průvodce (2008)

Veľmi emotívne...ale oceňujem hlavne to s akou hĺbkou dokážu japonci stvárniť človeka a jeho pocity a emócie. Naozaj všetko preciťujú a dokážu do filmov vniesť harmóniu.

• 28.3.2011  21:00

No teda..už som dávno nevidela nič tak kontroverzného...vlastne pochybujem ze som niekedy videla niečo podobné...ale zaujímavé boli kostými aj hudba...ale tú Paris na koniec už vážne nemuseli strkať.

• 10.2.2011  22:13
    Gran Torino (2008)

"To se mi snad zdá. Já mám s tou bandou pošuků víc společného než s vlastní podelanou rodinou." tak táto veta vystihuje všetko. Tento film je geniálnym vyjadrením toho ako sa majú k sebe chovať príbuzní...a že niekedy je viac sused než vlastný syn.

<< předchozí 1 2