Odebrat z přátel (2014) odpad!

Nikdy bych netušil, že to řeknu, ale Paranormal Activity bylo lepší než tohle. Ježiši....

Ouija (2014)

Jako nechápu, co jste čekali. Jasně že to bude teenagerovskej horor dnešní doby, kterej nebude originální a celkově bude stát za pendrek. Takhle jsem k tomu přistupoval já. Kupodivu to mělo dobré scény. Některé i zneklidňující. Není to nic významnýho, ale pořád je to fajn zábava pro nenáročnej večer. Dostanete prostě partu sexy holek a fajn téma, který není zpracovaný tak, jak by si zasloužilo. Celkově jde ale o průměr. Já byl každopádně překvapen.

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Já mám velmi rád černý humor. To neznamená, že bych měl něco proti ostatním apod, ale tohle je už divný případ. Film je něco jako vozíčkář, co spadne na zem. Už to kurva není vtipný a potřebuje pomoct. Ale zpět k filmu. Pochopím, když autor jednou, dvakrát a možná i třikrát šlápne vedle. Kdyby jen šlápl vedle. Autor šlápne do koňskýho hovna a pak se to rozhodne matlat po celým baráku. Občas si však řekne, že to hovno setře. Jenže to jen odpadávají ty kusy trusu po okolí, kam chodí. To znamená, že už se konečně něco zase začíná dít. Hlavní hrdinové jsou občas alespoň trochu (fakt jen trochu) srandovní. Co se týče hereckých schopností, tak bych se musel vrátit opět k těm metaforám okolo trusu. Prostě nic. Ani ťuk. Charakter postav je bezduchý a trapný. Naprostá nelogičnost (hlavně během asi 20 minutového závěru filmu) korunuje všechno. Autor dokonce i recykloval stejné prostory. Kam se poděla originalita? Sice je tenhle díl asi zatím nejoriginálnější, ale to nic nemění na tom, že to zpracování stojí fakt naprosto za nic. Vždyť ono to ani dobrý být prostě nemohlo. Ten koncept, zasazení a celkově vše, je hrozný! Kromě těch španělských hereček. To jsou sakra pěkné kousky (většinou). A když už se to začne všechno fakt rozjíždět, tak se prostě lidi chovají jako totální pitomci. Chcete mi říct, že týpek, co napsal scénář a ještě režíroval, napsal také Disturbii? Jako to sice nějak originální není (kopie Okna do dvora pro mladý), ale má to atmosféru a zábavu. Tohle má jen to hovno rozmatlané všude. A když už si myslíte, že je pryč, brzy se vrátí ten smrad. Přesto si stále myslím, že tohle má potenciál. Dejte to už do rukou někomu normálnímu a zkuste uvažovat nad scénářem. Každopádně si to hvězdu zaslouží. Je to o něco zábavnější a o maličko lepší. Když někdo neumí zpracovat tajemno stylem "nevíš co se děje, ale zajímá tě to" tak by to prostě dělat neměl. Hodně štěstí všem patnáctiletým borcům, kteří budou u tohodle balit holky.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Po shlédnutí první série odmítám seriál sledovat dál. Skvělé herecké obsazení je poráženo zarážejícími dialogy a špatně napsanými postavami. Zasazení je největším seriálovým lákadlem. Viktoriánské Anglie je pořád málo. Měl jsem ale problém s rozvojem jednotlivých postav. Nikdo z nich mi nebyl extra sympatický. Hlavní dějová linka není natolik zajímavá, aby udržela mou pozornost. Navíc je celkem obyčejná a neuvěřitelně roztahaná. Odmítám tomu dát další hodiny. Pokud ale chcete seriál z viktoriánské Anglie a s trochou toho soft porna, tak to asi zkuste. Není to seriál pro mě.

Pod zemí (2014)

Tísnivá atmosféra a mrazivá zjevení se povedly. Jelikož jsem ještě klaustrofobik, tak to by fakt horor :). Ne ale vážně. Skutečně je scénář zajímavej. Především poslední půl hodinka je parádní psycho pojaté jako noční můra. Chaotické a děsivé. Potvory vystřihnuté jako ze středověkých dob a celkové "bubu" nepůsobí tak ..prázdně jako ostatní found footage. Samozřejmě film trpí klasickýma problémama těchto druhů filmů. Epileptik za kamerou (a to ty kamery měli snad i na uchu) a naprosto dementní postavy. Ne že by intelektem. Ten byl u hlavní hrdinky takovej Indiovskej. Problémem je chování. Občas je fakt dementní. Přesto je tohle druhý nejlepší found footage po RECu. Rozhodně nejděsivější. EDIT: Abych nezapomněl. I celkový nápad, proč narvat hafo lidí do nějakého prostoru a pozabíjet, je zajímavý. Není to až tak bezduché :)

Pyramida (2014)

Skvělý nápad a zasazení padá na hubu kvůli směšnému zpracování a wtf momentům. Přesto má Pyramida velký potenciál stát se slušivou guilty pleasure béčkovkou.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Zoufalá touha vydojit mrtvou značku. Škoda. Nebýt pokračování, tak mohl REC odejít se ctí. Na druhou stranu je to o kousíček lepší, než předchozí díl. Nedoporučoval bych to ani jako nenáročnou zábavu. Jsou venku lepší kousky.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Musíme si přiznat, že je to nadprůměrný akční film. Kdyby se to jmenovalo třeba " Jarda šel do bazénu", tak hodnocení jde o dost výš. Pro mě to není průměrné. Je to další Sin city, které je prostě o něco slabší než předchozí díl. Více pracovat s postavami by vše oživilo. Celé to drží Marv a kozy Evy Green. Což je vcelku smutné. Alespoň za toho Marva (a samozřejmě kozy) film určitě stojí a stále si drží citelný nadprůměr oproti ostatním

Strážci Galaxie (2014)

V kterém filmu uvidíte mývala na "stromové bytosti", jak střílí z futuristické zbraně a hláškuje?