A.I. Umělá inteligence (2001)

Tvořivý a moralizující film od Špílberka.Vezme nápad, který by se dal proměnit v krvavou pouť za pomstou a udělá z něj příjemná pohádku zaměřenou ne jen pro dospělé.Detaily na kterých režie lpěla je úchvatná.Navodí pocit reality a dotváří tak dokonalost světa, kde se film ocitá.Co ale ten konec?To si prostě řekl Spielberg "no tak já tam zapomněl mimozemšťany bez nic to není vono!" no a prásk!Naprosto vnucený a špatný konec mi pokazil celý dojem.Přesto Teddy byl báječný!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Perfektní Zimmerův soundtrack a syrová režie Ridleyho Scotta.Film se zaměřuje spíše na konkrétní pohled do bojiště tudíž se opomíjí jakékoliv rozvětvení postav.To mě asi zklamalo nejvíc.Každý voják pro mě znamenal pouze řadovou osobu s ksichtem.Nepamatuji si ani jedno jméno nějakého vojáka.Nebyla potřeba nějakých úžasných herců.Film je prostě boj.O nic moc jiného než akční přestřelky a vojenské bojiště tam nejde.To je ale zpracováno perfektně.Čekal jsem víc zakomponování dramatu, ale to se bohužel nedostavilo.Nebýt řadových postav byl by to perfektní válečný film.Podle mě trochu přeceňovaný film, který uchvátí akčními scénami a svým nelítostným pohledem na válku.Pěkné a tudíž dávám velmi dobré 3*.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Nic nového, ale zase neurazí.Abych řekl pravdu nesnáším klasické americké romantické komedie(díky bože, že tento je z Británie!), ale tento mi prostě nevadil.Bavil jsem se, avšak nějaký úžasný pocit z toho necítím.Až na Renée Zellweger, která zde hraje výtečně a teoreticky jí dokážu snadno snést.Prostě nenáročný snímek u kterého se sem tam zasmějete pokud nečekáte nic extra.

Donnie Darko (2001)

Vůbec nevím jak tento snímek hodnotit. Jsem na rozmezí 3 až 4* byl to velmi podivný film s mnoha tajemstvími, zajíci,, konci světa a jednoho hypnotického stavu se skoro nenadálou onanií. Rád bych dal 3 a půl hvězdy bohužel to nejde takže dám 3. Režie je dobrá. Nad příběhem určitě přemýšlel jenže mě nesedne téma o cestování v čase. Zajuch je podivná postava, která vzbuzuje napočátku smích a občas respekt. Kostým je sice vynikající, ale mnoho na strašidelném vzhledu nepřidá. Donnie Darko je mi tak nějak podivný hrdina. Sice ne uplně špatný, ale vypadá málo šíleně. Možná to je hereckým obsazením, které mi dozajista moc nesedlo. Co se týče Donnieho povahy je celkem příjemná a sedící do scénáře. Píseň Mad world je povedená a do snímku dobře vložená. Celý soundtrack je prostě velmi povedený. Závěr se dá také označit za uspokojící. Dal bych 4* ale musel bych se každou noc zbičovat. Neukamenujte mne prosím, ale já dám Frankovi 3* a to převážně za jeho velmi sympatické POVAHOVÉ ztvárnění.

Elling (2001)

Další krásný film o přátelství bez zápachu Hollywoodu.Příjemné osvěžení.

Hellsing (2001) (seriál)

Tak abych byl upřímný, nebyl jsem z toho tak odvařenej. Asi jsem po tom celkovém hypu čekal něco naprosto bezchybného. Nejde o to, že by postavy byli nesympatické. Jsou charakteristické a mají každý nějakou vlastní motivaci. Nade všechny se samozřejmě pozdvihuje egoistický elegán Arucardo. Líbí se mi jeho průpovídky o tom, jak jsou všichni jen červi. Má to své kouzlo. Problémem pro mě je, že akce začne tak rychle, jako skončí. Sice jsou záběry na fatální škody a touha po celkovém epickém feelingu, ale já to tam prostě neviděl. Cítil jsem, že je to epický, ale nějak to na mě nepůsobilo. Ten boj se většinou v odehrává v několika málo výstřelech nebo skrz bizarní transformaci (která je opravdu fantastická). Povětšinou jde tedy o příběh než o akci. Ten se ale podle mě vleče. Nemá žádnou pořádnou rozpínavost. V podstatě jste odkázáni na sérii rozkazů, které ve skutečnosti tak moc nevykreslují celkový lore anime. Chtěl bych víc. Komplexnější příběh s propracovanou strukturou. Delší souboje s více akce. Pořádnýho záporáka (ne že by Inkognito byl posera, ale dostal prostě málo prostoru) a více postav. Vzhledem k tomu, že jsem asi jeden z mála, kterému se anime moc nelíbilo, tak předpokládám, že mi prostě jen něco nesedlo. Nečekejte něco ultra super. Může vás to jen překvapit.

Chvění 3 (2001)

To je tak děsně pitomý a nudný. Vše to ztratilo. Atmosféru, povedený soundtrack, vtip, dobrý hl.hrdiny.Jediný tu je Michael Gross a ten tu taky není jako dřív.A co víc?Ty potvory dokonce lítaj!Tak to už je snad trošku moc ne?Po krásně béčkové dvojce naprostý propadák.Dělí to od odpadu pouze michael gross a pár jeho vychytávek.Příšernost pro fanoušky série Chvění.

Kroužek sebevrahů (2001)

Špatná sebeparodie(?) bez atmosféry a smysluplného chování postav. Všichni mě štvali a celý film mě svým idiotismem prostě nudil. Tohle byla poslední šance, která by mě nalákala na asijský horory. Budu se jim už pěkně vyhýbat.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

V podstatě jednotvárný seriál, který nemá snad ani jednu sympatickou postavu. Já prostě toho Balla asi fakt nemám rád.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Jedno z mála filmových zpracování podle knihy, které se podařilo. Výprava, hudba, kostýmy, scénář, herecké výkony... Mohl bych pokračovat, ale shrnu to spíš tím, že nevidím v této sérii chybu.