Phantasm V: Ravager (2016)

Hodinka a půl na to, aby se nějak uspokojivě dokázalo propojit přibližně tři příběhové linky, je nad síly i mnoha šikovných režisérů. Pátý díl Phantasm je dělaný čistě pro fanoušky série. Opět pracuje s lehkým surrealismem, který je propojený s béčkovitostí. Na tom není nic špatnýho. Jen pokračování nějak zaspalo dobu. Můžeme být ale rádi, že nějaké pokračování nakonec vzniklo.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Tak jsem nejspíš oficiálně guma, protože jsem nebyl schopen patřičně ocenit hodnotu tohoto seriálu. Hlavní postava je sice opravdu silným lákadlem, ale hlavní roli zde hraje spíše zasazení. O lékařství toho moc nevím a tak jsem spíše ocenil velmi slušně zahraný části ze stáje dramatu. Všechno je sice super a jedinečnost tématu dokáže okouzlit, jen je asi třeba najít člověka, který se více zajímá o lékařství. Chirurgický zákroky fungují jako napínání atmosféry dobře, ale pauzy mezi tím nejsou vyplněny žádnou podstatnou příběhovou linkou. Viděl jsem jen první sérii. Za tu dobu se toho moc nestalo. Schází mi důležitější případy a větší důraz na psychiku postav. Tehdy to přeci asi neměli v hlavě perfektně srovnaný, když propadali tak často selhání. Na druhou stranu se nejedná o žádnou prvoplánovou snahu šokovat daným tématem. S citem předkládá tehdejší drsnou dobu pro lékařství. Nejvíc mě samozřejmě bavila hlavní postava. Clive Owen dokáže zahrát důvěryhodně i kokešovský absťák. To je docela udivující, protože se nejedná o až tak známou tvář, kterou by si dokázal celý svět oblíbit. Po Knick se ale dozajista zviditelnil ještě víc a dostal se do podvědomí jiné skupiny lidí. Čekal bych, že Knick bude určený pro úzkou skupinu lidí. Vzhledem ale k místnímu hodnocení to je nejspíš trochu jinak. Rozporuplný komentář, který vyjadřuje mé rozporuplné pocity.

Overlord (2018)

Nápad na solidní béčkovku sice Overlord má, ale ve zracování a implementaci hororových prvků selhává. Celkem škoda. Přibližně od poloviny filmu se totiž dají události do pohybu a začne to vypadat, jako slušná zábavička. Takhle je to ale nedotažený. Kupodivu mě klasické "válečné" pasáže bavily asi nejvíc. Přesto se jedná o celkem v pohodě nenáročnou zábavu. Mohlo to být ale určitě lepší.

Robin Hood (2010)

Ústřední dvojice je sice nadmíru atraktivní a funguje mezi nimi jistá chemie, ale ten natažený scénář plný prázdnoty je prostě strašnej. Ve všem je nějaké ale. Zdejší ale se točí okolo megalomanství Ridleyho Scotta a jeho talentem na vytvoření ultimátní popkornovky. Ukázal už v Exodusu, že dokáže vytvořit zábavný kousek u kterého se moc nemyslí. Hoodovi ale chybí zajímavější scény. Podivuhodně rozehraná politická hra, která je stavěná na slabých postavách prostě nefunguje. Nudil jsem se. Mohlo to být určitě lepší.

The Punisher (2017) (seriál)

Jasně, není to klasická Marvelovka, což je samozřejmě pro mě plus. Příběh antihrdiny Franka Castla je ale příliš obyčejný. To může působit samozřejmě jako výhoda. Surová realita docela prostého příběhu se vykresluje uspokojivě. Problémem je, že součástí příběhových linek jsou i postavy, které mi byli vyloženě nesympatický. Já po devíti dílech skládám zbraně a nechávám Punishera ocenit jiné fandy MCU. Ocenil bych nějakou větší komplexnost. Děj se sice zamotává, ale základní premisa je příliš prostoduchá. Za zmínění určitě stojí skvěle vybraný herec do hlavní role. Já ale ztratil o seriál zájem. Vzhledem ale k místnímu hodnocení by jste si asi Punishera neměli nechat ujít.

Bohemian Rhapsody (2018)

Pokud jste fanoušky kapely Queen, tak není absolutně co řešit. Spíše by mě zajímalo, kdo fanouškem není.

The Haunting (2018) (seriál)

Je celkem zarážející, že v podstatě zakřiknutý seriál dokáže atmosféricky převýšit většinu současné hororové tvorby. Seriálový formát má své pro a proti. Sice se každý díl odkryje nějaké to tajemství, ale tím si zároveň utváříte jistou podobu hlavního zla (SPOILER: jestli se to tak dá říct, vzhledem k pointě), takže se automaticky začíná vytrácet strach. I když se jedná "jen" o 10 dílů, tak sem tam se začne něco natahovat. Má to ale svůj účel. Tvůrci se snaží prohloubit jistou empatii vůči hlavním postavám. Funguje to vlastně jen částečně. Některé postavy dostali více prostoru (Luke) a některé o dost méně (Nell). Opět to má své opodstatnění. Konečná pointa příjemně překvapila. Celý seriál se uzavře uspokojivě a já doufám, že nebude dojit na svém úspěchu. Není třeba dalších dílů. Vše bylo vysvětleno. Mimochodem, já říkal, že Flanagan má talent. Snad bude v úspěšný tvorbě pokračovat. Hororová atmosféra mu totiž jde stále lépe. Co ale vlastně chybí k tomu, abych dal plný počet? Právě to odhalování zla v příliš brzké době. Ubírá se tím atmosféra a strach z neznáma. Pokud si ale stejně jako já myslíte, že současný horory stojí za nic, tak si udělejte čas a mrkněte na tenhle seriál. Budete příjemně překvapeni.

Broadchurch (2013) (seriál)

Docela fajn anglická kriminálka, která využívá až moc obyčejných věcí. Ústřední dvojice je průměr. Sice konverzačky mezi nimi fungují s jistou chemií, ale pořád dostatečně nerozvíjí osobnost postav, které stagnují asi tak od páté epizody. Zůstane tedy jen celkem předvídatelný scénář. Jasně, kouká se na to hezky a anglický nádech tomu celému dost prospívá, ale pořád to u mě nevybočuje z průměrnosti.

22. míle (2018)

Docela solidní akčňák, který se moc už dnes nedělá. V 80.tkách by zapadl. V dnešní době je to osvěžující podívaná. Má potenciál na to být něco víc s dalším dílem. Uvidíme. Takhle bych to doporučil jako nenáročnou zábavu s trochou testosteronu.

Sestra (2018)

Podprůměrná duchařina, která se sice odehrává v hezkých kulisách, ale postrádá zajímavé postavy nebo atraktivní zlobivce. Moc ani nepomáhá tomu kopírákovej záporák. Za mě ne-e, sorry.