V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

mm13

Až na ten mierne prepálený záver, kde sa jeden obetuje, druhý polepší a tretí v krste ohňom skalí svoj charakter, je to od prvej minúty nášup, akých často niet. Napínavé už pri povinnom zoznamovacom úvode (pretože Overlord) a umne gradované až do explozívneho finále. Atmosféra, náznaky, nádherné gore, sympatické charaktery (vrátane skvele obsadeného fagana a jeho sestry, ktorej predstaviteľku odteraz budeme dúfam vídať pravidelne) - nič tomu nechýba! (P.S.: Natočí už prosím niekto konečne novú verziu Pevnosti?!) [70%] ()

B!shop

Asi jsem cekal vic, jasne, je to beckovej horor, ale i tak. Uvodni vysadek je docela atmosferickej, klidne by to stacilo na drsnej, krvavej valecnej film, kde je videt, ze nejakej ten rozpocet se nasel a kameraman neni uplny drevo. Bohuzel po prichodu do vesnice to trochu uvazne na mrtvym bodu, vizualne to je sice fajn, ale bohuzel zacne pokulhavat scenar a herci to fakt nevytrhnou, jednak postavy nejsou moc sympaticky a pak to je herecky fakt tragicky. Nastesti tu je zaverecna pulhodinka, ktera konecne naserviruje to, na co se clovek tesi a zacnou jatka v kostele, ktery to zase o neco zvednou. Takze celkove prijemne brutalni a krvavy, vizualne fajn, ale misty lehce nudny, videl bych to na prumer. ()

Spiker01

Gore, válečný, střelený, až téměř parodující, a už méně horor. Takový je dlouho vyhlížený Overlord, jehož začátek člověka posadí na zadek a celkově se nese ve stylu legendární ukázky zrušené hry Brothers in Arms. Pak už to tak intenzivní není, ovšem tohle období mám rád a bavilo mě sledovat, jak si Julius Avery hezky pohrává s žánry. A jsem nakonec rád, že to nepatří do Cloverfieldu, jakožto limitovaný separátní příběh to slouží perfektně a ačkoliv to z jistého úhlu pohledu otevírá vrátka na sequel, kvůli neúspěchu v kinech se jej těžko dočkáme, dle mého by to bylo stejně násilně roubované. PS : Wyatt Russel je už skoro stejně cool jako jeho táta ve svých začátcích, jen tak dál. ()

T2

Rozpočet $38miliónovTržby USA $21,704,844Tržby Celosvetovo $41,657,844Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nemci a ich pokusy na ľudoch, chceme vytvoriť super armádu = Nemecká produkcia kapitánoch America ale Zombii Naci )) Podarené, svižné, ani nie moc prestrelené. Prvá hodinka sa dokonca dosť drží na uzde a v kľude si dokonca cupitá v takých reálnejších kontúrach. V tej druhej sa to už rozbehne v slušný masaker. Pochutina. /80%/ ()

Xmilden

Bez hereckých hvězd do kina nelez. Zcela poprávu tohle finančně propadlo. Jedno charismatické herecké eso by film vykoplo o dost výše. Skvělá atmosféra a kamerová jízda při nočním výsadku mě docela navnadily. Bohužel filmu trošku poté dojdou nápady a zdá se že jakoby i peníze. Většinou tyhle válečná témata druhé světové války zase až tak moc nemusím. 50% ()

• Ve filmu bylo použito daleko více reálných efektů, než bývá u filmu zvykem. Důvodem bylo, že tvůrci chtěli adekvátnější a přesnější reakci herců např. na scény s brutálními výjevy. (NiWi)
  • Písnička, která hraje na konci filmu, je „Bridging The Gap“ od Nas. (Duoscop)
  • Nanášení makeupu Pilou Asbækovi v jeho znetvořené formě trvalo každý den 5 hodin. (NiWi)

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa