G. I. Jane (1997)

Jednou za cas se na tenhle film rada kouknu. SELF-PITY I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt soory for itself.

Sejmi je všechny (2007)

Doporucuji 4 z 5 zenskych a to jen proto, ze ta pata jeste nevidela. Protoze kdyby videla tohohle fesaka Clive Owena v akci, tak proste dostane desnou chut a to nejen na mrkev ;)

Roger Waters: In the Flesh Live (2000) (koncert)

"In the Flesh Live" (recorded in the Rose Garden Arena in Portland, Oregon). Uzasny zaznam koncertu na DVD!!! Nasledoval World Tour 2002, kdy Roger Waters v pondeli 10.6.2002 predvedel genialni tvorbu PF i svou na koncerte, take v Praze. V naplnene (tehdy) Paegas Arene byla atmosfera uzasna, jedinecna... vsemi smysly jsme nasavali co se odehravalo kolem nas, Rogera Waterse, vynikajici zvuk, obrazy projekce... vstrebavali vse hluboko pod kuzi... nadherny a emotivni "Amused to Death", pri famozni a precizne zahrane "Comfortably Numb" neslo nevzpomenout na Davida Gilmoura... jeste dlouho potom mi behal mraz po zadech. Na uplny zaver jsme slyseli (oproti DVD) Flickering Flame... nezbyvalo, nez se tesit na priste, az uvidime a uslysime RW znovu. To se podarilo 13.4.2007...ale o tom az jindy a jinde ;)

P.U.L.S.E. Live at Earls Court 20.10.94, London (1994) (koncert)

P.U.L.S.E. (recorded at Earls Court London on October 20th 1994). Vynikajici koncert na DVD!!! Obsah bezesporu patri k tomu nejlepsimu co lze od PF slyset. V sestave David Gilmour, Nick Mason, Richard Wright a bez Rogera Waterse, panove predvedli do detailu pripravenou a dokonalou podivanou. Zvuk kytary v rukou Davida Gilmoura je neprekonatelny... Nemohu rict tez nic jineho nez nadherne, uzasne, skvele a naprosto ohromujici... "Thank you very much indeed!"

Peter Gabriel: Growing Up Live (2003) (koncert)

Peter Gabriel: Growing Up Live (recorded in Milan, Italy 2003). Behem nasledneho prodlouzeneho turne, live music, predvedl Peter Gabriel i pro nas, co dokaze se svym nezamenitelnym hlasem a kouzelnym sarmem. V Praze v T-Mobile Arene, 17.5.2004 to doslova vrelo. PG byl obklopen vynikajicimi muzikanty: David Rhodes, Tony Levin, Ged Lynch, Rachel Z a doprovodnym zpevem dcery Melanie Gabriel. Prazsky koncert byl pojat, z technickych duvodu, trochu jinak, nez je mozne shlednout na DVD, na krase mu to ale neubralo. On ten chlap na podiu je totiz uplne magickej... Staci kouknout na DVD, Red Rain 00:14:27 ;) nebo na PB v Zorballu :) "Growing up, growing up, looking for a place to live. My ghost likes to travel so far in the unknown, my ghost likes to travel so deep into your space..."

Dobrý ročník (2006)

Zchatraly venkovsky dum v Provence, plny vzpominek i ocekavani, vune levandule, nepitelneho vina Le Siroque, zahadneho a drahocenneho a pry vyborneho Bordeaux Le Coin Perdu. Russell Crowe zraje taky jak vino... Byl to trosinku sen...dej plyne mekce a lehce, sledujete jiskreni, hrejive vtipne dialogy, nechate se unaset prijemnou atmosferou a touzite...uchovat si ten prijemny pocit co nejdele... "Forgive my lips. They find joy in the most unusual places."

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Proslunena barevna Barcelona, plna osobite architektury Antonia Gaudiho, spanelske kytarove variace v parcich, podmaniva music plna chuti do zivota a touhy vyrazit nekam do sveta, byt u toho, zajimavy a sexy Javier Bardem... tomu nelze odolat... "Sam Gaudi pro hotel navrhl vytah, jako klec pro kondora..." Te guiero Barcelona! Te guiero ;)

Hanebný pancharti (2009)

Mate radi pohadky? Tak zkuste treba tuhle, ta vas doslova prewaltzuje :) Bylo nebylo... v nacisty okupované Francii... Ve chvili, kdy nemecky dustojnik Landa (Ch.Waltz) s chuti dopije sve mlicko, od francouzske kravicky, ovsem slibena pohadka jaksi konci... Pak uz nestacis vic, nez jen zirat, trnout, osivat se, privirat oci a neverit svym vlastnim usim. "Menim historii ve svem stylu" zavola z kazdeho zaberu, z kazdeho dialogu, ten pan ve smokingu, prezdivany magor ci maniak z videopujcovny, pan QT. A kdyby uz nic jinyho, tak co zarucene rozhybe branici? Lt. Aldo Raine a jeho "Arrivederci" ;)

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood. Je neco co o nem jeste nebylo receno, je neco, co by clovek chtel dodat? Je snad nekdo, kdo by tohoto prosediveleho pana neznal? Cekala jsem, jako mnozi dalsi, zda bude v tomto filmu "s kloboukem" ci "bez klobouku". Byl tak nerudny, tak zamraceny, tak vrcici a tak neprijemny, srsel kolem sebe jed a siru grrrrrr. Zpocatku se zdalo, ze stary pan, sedici pred svym domkem s uhledne upravenym travnikem a pijici plechovkove pivo, vsechny kolem najisto utrapi. Lepsi sousedy si skutecne nepral ani ve snu. A ejhle... Clint Eastwood rozjel primo herecky koncert, ktery navic i sam mistrovsky dirigoval. Po nekolika minutach si toho brucouna pustite k srdci, pocitite tu obdivuhodnou silu, lidskost a moudrost a ve chvili, kdy pujcuje Gran Torino svemu mlademu sousedovi, si ho jiste zamilujete. Zaverecna pisen, kterou zpival sam Clint Eastwood a Jamie Cullum, mi znela v myslenkach jeste velmi dlouho a dlouho... http://www.youtube.com/watch?v=MItMDkc343M ...Gentle now a tender breeze blows, whispers through a Gran Torino, whistling another tired song...