Blood Money (2017) odpad!

Týmto by ma mohli mučiť. Neverím, že niekto dokáže natočiť takúto sračku... 5 %!!

Wrecker (2015)

Takéto niečo už v dnešnej dobe zaujme skutočne len málokoho. Zo začiatku to síce nabralo takú nepríjemnú atmosféru, dotvorenú výborným hororovým prostredím... No keď si po hodine filmu uvedomíte, že dej sa nikam neposúva a už presne viete, čo vás čaká na konci, je niekde veľká chyba. No a tie dve otravné tupé piče ma vytočili ako už dávno nič. Celkovo film o ničom, totálna zbytočnosť. 30 %!!

Agoraphobia (2015)

Čakal som zaujímavý horor postavený na netradičnej téme: panického strachu z otvorených priestranstiev, agorafóbii. No tá bola bohužiaľ len vedľajším javom príbehu. Namiesto toho tu máme ďalšiu lacnú... a nudnú ducharinu s veľmi slabými hercami a neatraktívnym vizuálom. Absolútne zbytočná záležitosť. 30 %!!

Green Room (2015)

Našliapaný punkovo-skinheaďácky exploiťák, ktorý ma takmer všetko, o čom môže fanúšik tohto sub-žánru snívať. Hutná, nepríjmná atmosféra, gore /veľa gore/, sympatické postavy a ako bonus konečne poriadnu hororovú hudbu. Skvelá žánrová záležitosť pre skutočných kožmejkerov... "movie violence rules" !! 80 %!!

Carnage Park (2016)

"Špinavé" americké exploitation s atmosférou veľmi nápadne sa podobajúcou na Zombieho prvotinu. Divoký juh USA a jeho nekonečné púštne oblasti s minimálnou hustotou osdílenia, sú ako stvorené pre takýto thriller. Dalo sa z toho dostať určite ešte oveľa viac, ale aj tak som spokojný. Je tu pomerne veľa gore a zaujímavých, nepríjemných situácii. Dobré herecké výkony a zaujímavý príbeh. 75 %!!

Don't Knock Twice (2016)

Temný čarodejnícky horor s desivými a dobre ozvučenými hororovými scénami. Nič, čo by sme tu ešte nemali ale bolo to kvalitne spracované a dobre vypointované. Scény s Babou Jagou boli riadne intenzívne a dosť nepríjemné. Nikdy by som nečakal, že uvidím strigu, o ktorej som počúval príbehy ako malý chlapec v britskom horore. Takže aj vďaka tomu spokojnosť. Slabé 4* a 70 %!!

Vlak do Pusanu (2016)

Zombie sub-žáner už dávno nebol takto rýchly a agresívny. Potvory konečne šprintujú za svojimi obeťami, nie sa len nemotorne pohupujú zo strany na stranu, ...čo so sebou prináša do "hry" viacero nových elementov. Technická stránka filmu je výborná, čo je u Kórejcov zvykom. Užil som si každý záber. Na druhej strane je tu kopec vecí, ktoré mi na tom neskutočne prekážali a iritovali ma. Na môj vkus je to až príliš ufňukané a miestami zbytočne naťahované. V posledných rokoch však v tomto smere nič lepšie nevzniklo, takže treba byť spokojný. Prvá polovica za 5*.... druhá za 3* 75 %!!

Southbound (2015)

"Stop being so fucking mysterious". Southbound ma prekvapil. Čakal som niečo dobré, ale toto predčilo všetky moje očakávania. Jedna z najlepších antológií aké som kedy videl... no a príbeh o amatérskej operácii, to je čistých 5 hviezd. Vrelo odporúčam. "The Way Out And The Way In" - 70 %! "Siren" - 70 %! "The Accident" - 90 %! "Jailbreak" - 65 %! "The Way In" - 80 %! Southbound - 75 %!!

Domovoj (2017)

Prekvapujúco zábavná a pútavá hororová chuťovka od Čechúrov... Pavel Soukup má talent, zaslúžil by si poriadny rozpočet, nech to roztočí vo veľkom. 70 %!!

Lovec démonů (2016)

Priemerné, lacné hororové céčko s už dávno prefláknutým Lundgrenom. Ale aspoň to malo svižný dej a zoprákrát som sa dokonca aj zasmial. 40 %!!