Svět podle Putina (2017) (seriál)

Nech je Putin aký je, rozhodne je to politik, akého dnes Rusko potrebuje a celkom jasne má obrovskú podporu obyvateľstva. Napriek americkej propagande. Na druhej strane je Oliver Stone jeden z mála amerických tvorcov, ktorý ma tie "gule" aby vytvoril takýto veľký projekt s ruským prezidentom. V podsate sa tu nič nové nedozviete, no Putinov prejav je mimoriadne zaujímavý, priamy a miestami prekvapivo otvorený. Samozrejme, že si veľa vecí nechal pre seba, ale nič iné sa čakať ani nedalo. Oproti posledným trom americkým prezidentom je Putin skutočný štátnik a človek, ktorý miluje svoju vlasť. O tom som presvedčený. Naviac je to človek, ktorý očividne vojnu nechce a robí všetko pre to, aby nedošlo k veľkému konfliktu s USA. Za mňa palec hore aj pre Vladimira Putina, aj pre Olivera Stonea. Toto je je kvalitná dokumentárna séria, ktorú by mal vidieť každý. 85 %!!

Borderline (2017)

Wow tak teraz ma Španieli riadne sklamali. Takto "zprasený" lesný survival by som čakal od amíkov ,ale Španielov som vždy pokladal za zručných filmárov, ktorí netočia koniny. Borderline je dôkazom opaku. Celý film pozostáva z toho že sa dve nesympatické "čúzy" túlajú po lese, vkuse sa hádajú a správajú sa ako retardované kreatúry. No des. Dopozeral som to len jedným okom, lebo venovať tomu plnú pozornosť je väčšia strata času pozeranie CNN. Totalne amatérska a mimoriadne nudná hovadina, ktorá nikdy nemala uzrieť svetlo sveta. Herečky strašné, dej žiadny, napätie nikde. 15 % !!

Afghánistán - Země mé krve (2001)

Tí ľudia majú neuveriteľnú výdrž a odolnosť. Ja by som na ich mieste nedokázal prežiť ani týždeň. Afgánci sú skutočne veľmi ťažko skúšaný národ, ktorý doteraz nenašiel pokoj a mier. Dokument je to pútavý a dôležitý, pretože ako jeden z mála aspoň čiastočne mapuje vojnu s Talibanom a ťažký život ľudí v časoch tejto, dnes už zabudnutej, vojny. 75 %!!

Evropa 1945: Stěhování národů (2015) (TV film)

Vcelku zaujímavý dokument o nie až tak dobre známych udalostiach v povojnovej Európe, ale tú protiruskú agitku na konci si mohli odpustiť. 50%!!

All Girls Weekend (2016)

Toto môže vypustiť von len absolútny filmový diletant. Vydržal som prvých 10 minút, potom som to pozeral už len jedným okom. Nudná, hlúpa a zbytočná blbosť. 15 %!

Život (2017)

Úplne v pohode znesiteľná variácia na Votrelca s desivo mocnou a inteligentnou príšerou. Najviac potešilo prvých 40 minút a niektoré orginálne mordy. Škoda, že v poslednej polhodine dej výrazne stráca na atraktivite a tempo sa vytráca. Na plnohodnotné 4* to však stačí s prehľadom. 75 %!!

Základna (2017)

Rovnako dobré ako Rakka, len ešte o niečo brutálnejšie a hlavne násilnejšie. Neill Blomkamp a borci z Oats Studios by mali jednoznačne natočiť celovečerák. Schopnosti na to majú a zmysel pre detaily taktiež. Firebase je medzi kraťasmi po technickej stránke špička, príbehovo to už trochu zaostáva. 80 %!!

Pepsi versus Coca Cola, nesmiřitelní rivalové (2014) (TV film)

Slušný dokument s množstvom zaujímavých informácii a záberov zo starej dobrej Ameriky. Najlepšie sú spomienky na časy, keď Pepsi a Coca Cola začínali a získavali svojich prvých zákazníkov. Skutočne idilická a lákava doba. 70 %!!

Frontline - Útěk z Islámského státu (2015) (epizoda)

Nemám slov na nejaký zmysluplný komentár... Toto je dokument, ktorý sa doslova ťažko pozerá. Záležitosť len pre silné žalúdky. 80 %!!

Oprávněné vraždy (2008)

Ja som si tento film veľmi užil. Drsná kriminálka ako za starých dobrých čias s vynikajúcim ústredným duom a veľmi zajímavou zápletkou. Naviac DeNiro a Al Pacino? Čo si viac priať?! Ja som maximálne spokojný a skutočne nemám väčšie výhrady. Kvalitná oddychová vec na jedno pozretie. A mohlo by to byť pokojne v červenom... 75 %!!