Profesionálové (2008) (seriál)

Vtipný seriál z dobrého prostredia, s vynikajúcim Ľubošom Kostelným a Jánkom Krónerom. Naozraj sa bavím pri každej časti a dobre si pri tom oddýchnem.

První krok (2009) (seriál)

Akurát to beží v telke. Ja neviem, hovoril som si že sa budem snažiť písať aspoň trochu zmysluplné komenty ale pri tomto hovne ma fakt nenapadá nič normálne. Ako toto môže vôbec niekto súdny natočiť?

Funny Games USA (2007)

Musím sa priznať, že málokedy sa človek stretne s takýmto zvláštnym snímkom. No byť zaujímavým pre mňa osobne ešte nestačí na vysoké hodnotenie. Filmu nechýba napätie, spád, či dobrý scenár, no ja sa priznám, že mne osobne tam chýba viac brutality, viac násilia. Totižto podľa tunajších komentárov som bol pripravený na krvavú rezbu v štýle európskych moderných hororov, no a nedostalo sa mi takmer nič. Keďže som nevidel pôvodný rakúsky film, nečakal som sústavný psychologický teror, ale trochu toho gore, ... No ale aby som len nehanil musím pochváliť vynikajúcu atmosféru, super réžiu, a taktiež niektoré scény, ktoré boli unikátne, ako napr. scéna s ovládačom. Zaujalo ma taktiež to, že veľa scén sa točilo na jeden záber bez akéhokoľvek strihu a že hudbu sme počas filmu takmer vôbec nepočuli. A samozrejme musím pochváliť vynikajúce herecké výkony Naomi Watts, Tima Rotha a Michaela Pitta.

Zkažená mládež (2007)

Priznám sa, že som nevidel veľa filmov s témou šikany na školách, možno len ako nejakú epizódu v seriály alebo TV film. Ale to je jedno, dôležité je, že tento film ma nekompromisne zaklincoval k zemi a vyvolal u mňa tie najhlbšie pocity úzkosti, strachu, nenávisti, súcitu a hlavne depresie. Áno depresia je práve to čo sa tiahne celým filmom, už samotné Estónsko pôsobí depresívne (stále sychravé počasie, temné ulice) a keď k tomu ešte pridáte ošarpané budovy, malé socialistické byty a šikanu od rovesníkov dostanete z toho jeden z najdepresívnejších filmov aké som videl. Páni a dámy toto je jasná ukážka príslovia: "Za málo peňazí veľa muziky." Nedoporučujem sledovať citovo labilným osobám!!!

Hotel Rwanda (2004)

Príbeh o strašnej genocíde v Rwande z roku 1994, pred ktorou si celý západný svet (a predpokladám že bohužiaľ aj Slovensko) zakrýval oči a "nemohol", lepšie povedané nechcel s tým svinstvom v nejakej malej, chudobnej, africkej krajine nič robiť, ma, musím sa úprimne priznať, dostal ako málo čo v poslednej dobe. Film je koncipovaný úžasným gradujúcim spôsobom, kde na začiatku vyzerá všetko pohodovo a v poriadku, no na konci ako by ste sledovali úplne iný film, plný násilia, nenávisti, vrážd... Našťastie aj tu, tu v takýchto neľudských podmienkach sa predsa len nájde jeden ľudský človek, ktorý nezištne pomáha cudzím ľuďom aj keď pri tom ohrozuje vlastný krk. A tentokrát to nie je len vymyslená hollywoodska postavička či glorifikovaný zločinec ako Oscar Schindler, ale skutočne žijúci človek, ktorý si zaslúži naše absolútne uznanie za všetko čo spravil pre tých úbohých bezbranných ľudí. Viem, že film už tradične americky tlačí na city diváka aj keď to nie je až tak potrebné a tentokrát sa mu to darí až tak, že dokonca aj mne sa na konci tlačili slzy do očí, ale moje hodnotenie to nezrazí už len kôli tomu, že dokázal presvedčivo poukázať na strašné zločiny, ktoré my nechceme kôli vlastnému sebectvu a malichernosti vidieť. Asi by to ani nebol môj tradičný komentár keby som nepochválil nejakého herca. Tentokrát je to samozrejme Don Cheadle, ktorý tu podal zatiaľ svoj životný výkon a podľa mňa znovu raz nastala v akadémii veľká chyba keď sa rozhodli dať Oscara Seanovi Pennovi za Mistic River. Pochvalu si zaslúži aj Joaquin Phoenix, ktorý aj napriek malému priestoru pôsobil ako reportér veľmi presvedčivo..... "Nie ste pre nich nič, nie ste ani negri, ste len afričania....."

Identita (2003)

Po 1408 je to druhý horor, alebo lepšie povedané thriller s Johnym Cusackom, ktorý som za posledné obdobie zhliadol, a Johny opäť nesklamal a podáva vynikajúci výkon, ktorý ťahá celý fim vyššie a vyššie než by bol bez neho. Tradične výborní sú aj Amanda Peet či Ray Liotta, ostatní hercu sú mi neznámi ale ich výkony sú na vysokej úrovni. Čo sa týka samotného príbehu, od úvodných scén je vidieť snahu navodzovať hororovú atmosféru, čo sa aj pomerne slušne darí. Ako býva zvykomu u amerických trhrillerov, na prvú vraždu si musíme trochu počkať, ale keďže atmosféra a aj scény sú dovtedy na veľmi vysokej napätej úrovni, vôbec to neprekáža, ba práve naopak. Takmer celý film sa nesie v tmavej ponurej atmosfére a odohráva sa v noci, čo ja považujem za jeden za hlavných pilierov vynikajúcej atmosféri a celkového vypäteho prostredia... Nechcem tu teraz vypisovať všelijaké logické nedostatky snímku (veď možno je to len moje osobné zdanie, keďže som film videl zatiaľ len raz), ktoré ho v mojich očiach trochu zrážajú a kôli ktorým nemôžem a ani nechcem dať 5*. Kritiku by si odomňa ešte zaslúžilo už pre americké horory typické nelogické chovanie sa hlavných postáv a taktiež strašné tlačenie na pílu čo sa týka veľkého zvratu na konci, práve toto už zaváňa klišé. Aj napriek tomu tých 85 minút ubehne rýchlejšie ako si to stihnete uvedomiť.

Velkej biják (2007) odpad!

Epic shit... Tvorcovia sa snažili hrať na Scary Movie, no tento "počin" sa im ako sa zdá neskutočne vymkol z pod kontroly a dopadlo to až tak že som ho musel po pár minútach vypnúť. Som sám zvedavý kam až bude siahať toto SOMETHING movie trápne šialenstvo. Ak nechcete absolútne zbytočne stratiť časť života tak to ani len nechytajte do ruky, jeden z najhorších "filmov" aké som kedy videl. Režisérov by mali ukrižovať a dať zožrať vtákom :).

Gympl (2007) odpad!

Z celého srdca Vás prosím, Vy tam za riekou Moravou, už prestaňte nakrúcať tie stupídne teengerské komédie s nehercami v hlavný úlohách!! Po Snouboarďákoch, Rafťákoch, Panic je nanic a iných nanic akože komédiách toho mám už akurát tak dosť. Alebo sa český producenti snažia v stupídnosti vyrovnať Hollywoodu? Veď máte aj na lepšie filmy, už ste to stokrát dokázali. O filme nemá ani snáď cenu písať, za všetko hovorí len to že som to ani len nedokázal dopozerať... Otrasná skúsenosť, už nikdy viac česká teen komédia!!!

Fontána (2006)

Tak táto fontána ma bohvieako neschladila...