Jezero smrti (2008)

"Follow the blood!"...Hollywood se může jít zahrabat, toto tam nikdy nedokázali vytvořit, i když se snaží. Takové napětí, brutalita, zoufalství a o tom konci ani nemluvě. Výkony jsou ucházející, ale obsazení by se dalo vybrat i líp, ale hold není to hollywood :-D navíc je mi hrozně líto Michaela. Koukatelné, neuvěřitelně skutečné, napínavé a člověk navíc netuší jak to vlastně dopadne. Paráda za 4*

Johnny English (2003)

Nemůžu si pomoct, (nejsem sám) ale Atkinson je pro mě pořád Mr. Bean a v jakékoli jiné roli tak na mě působí. Jinak je to slušná akční komedie, u které jsem se několikrát zasmál právě díky Atkinsona, ale stejně tak by mě zajímalo jak by Johnny English vypadal, kdyby byl v hlavní roli někdo jiný. Jen nevím jestli skutečnost, že se jedná o parodii Bonda, mám brát, jestli pozitivně a zasmát se nebo negativně, že někdo Bonda takhle "zprasil". No každopádně ve výsledku to jsou tak jako tak 3*...slušná zábava, ale žádná sláva.

Johnny English se vrací (2011)

Oproti prvnímu dílu slabota. Atkinson sice předvede pár vtipných kousků, ale je jich tak půlka co v prvním díle. Jinak co do filmu jako takového, tak to byl nějáký ten průměr, pár úžasných scén, ale jinak jen mírně prodlužovaný děj, který člověka zvlášť nezaujme. Dal by se z toho sestříhat další 20 minutový Mr. Bean a byl bych spokojen. Nakonec se to aspoň na ty tři hvězdičky vyškrábalo díky Rosamund Pike. 50%

Jsem číslo čtyři (2011)

"My planet is called Lorien, but Earth is my home now. It's as good a place as any in the universe. At that's how it's going to stay."...další akční fantasy pohádka z Hollywoodu. Dá se na to koukat, nechybí nějáká ta akce, sympatické obsazení i některé efekty se dají snést, zatimco zbytek je tak umělí až to bolí :-(...letající monstra mě vážně neoslovily. Průměr + Teresa jako bonus. 60%

Jumper (2008)

"You're not a hero David, you're a jumper. You don't save the girl."...Skvělý nápad, bohužel trošku mizerně provedený. Myslím, že snad každý kdo film viděl tak chtěl Haydenovi schopnosti. Jenže schopnostma to končí. Herecké výkony nestojí za nic, ani většinou suveréní Jackson nepředvádí nic extra. Některé nápady ve filmu bych rovnou označil jako totální blbosti, například myšlenku s Paladinama. Naštěstí se to snaží aspoň trochu zachránit některé vychytané a až úsměvné scény, jako třeba doubledecker nebo vyloupení banky, ale ani to filmu moc kladných bodů navíc nepřidá. A bohužel celkový dojem nezachrání ani Rachel Bilson či AnnaSophia Robb, na které se sice dobře kouká, ale nemůžou být na scéně celých 90minut filmu (což je škoda :-D)...Nakonec je to teda aspoň slušných 60%. PS: jsem zvědav jak tohle bude pokračovat

Juno (2007)

Abych pravdu řekl, nevím jak se film mohl dostat tak vysoko, ale to je každého názor. Na mě nepůsobí nějak zvlášť mimořádně. Příběh je možná trochu originální i jeho podání je řekněme zajímavé a i Ellen Page předvádí dostatečně dobrý výkon, ale pořád to není ono. A nominace na Oskara je taky dobrý extrém :-D

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Možná jsem trochu zaujatý, ale nakonec jsem se na film podíval. Uznávám, že být to kdokoli jiný tak asi přidám ještě jednu hvězdičku, ale film prostě není žádná sláva.

Kamarádova holka (2008)

"The only funny thing that will ever come out of you, is me!"...No tak trochu nevím co si o tom myslet. Když jsem si přečetl obsah tak jsem si říkal, že by to mohlo být fajn. Ovšem výsledek je docela katastrofa, ani slušné herecké obsazení nemůže zachranit zpackaný děj a idiotské dialogy nemluvě o naprosto nepochopitelném chování většiny postav. Navíc přehnané sprosté vyjadřování celkovému dojmu taky moc nepřidá. Jen bylo vtipné vidět Biggse v jeho tak typické roli, opět působí jak neotrkaný Jim z Prciček. Ovšem i tak výsledek je někde pod 50%

Kamarád taky rád (2011)

"why don't they ever a make a movie about what happens after they kiss?"...řekl bych, že moc lidí nečekalo takovýto úspěch. Asi hlavní zásluhu na tom mají Mila a Justin, kteří hráli vážně velmi dobře. Pro mě další pozitivum byl Closing time:-), dál jsem absolutně nechápal z Woodyho, to asi ten zvyk na "drsňáka" ze Zombielandu a teď tohle :-D PS: Super název (originální) překvapilo mě až jak moc se uchytil v běžném životě :-D

Kameňák (2003)

Přehnané ve všech směrech, herci nehrají, ale jen se po plátně motají, vtipy většinou stojí za velký kulový a příběh tady vlastně není :-D...Tu jednu hvězdičku za snahu a za OBČASNÝ (čti asi jako jeden maximalně dva) vtípky které za něco stojí. 10%