Lov lososů v Jemenu (2011)

Mrzí mě, že Lov lososů v Jemenu nebyl ještě více absurdní. Překvapil mě svojí "obyčejností" a skoro až předvídatelností. Na druhou stranu to byl příjemný film s dobrým obsazením, který mě většinu času bavil.

Capote (2005)

Po přečtení knihy, která byla skvělá, jsem vyhledala film, od kterého jsem hodně očekávala a skutečně byl dobrý, ale něco málo mu chybělo nebo možná přebývalo, každopádně nebylo to úplně přesně trefené. První záběry farmy na mě dýchly svou atmosférou, stejně jako závěr. Capoteho kniha je lepší, než film o něm, ale obojí si zaslouží pozornost.

Žid Süss - Film bez svědomí (2010)

Zajímavé téma, které ale mohlo být zpracováno mnohem lépe. Nepodařilo se mi s hlavními postavami prožívat jejich osudy. Film nevyvolává tolik pocitů, kolik by mohl. I přes ne úplně využitý potenciál dávám ale poměrně vysoké hodnocení, především kvůli příběhu samotnému.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Z knih si pamatuji jenom něco, příběh v těch nejzákladnějších obrysech, konkrétní scény, momenty jen když mě něčím zvlášť zaujaly. Nemám tedy problém s detailním porovnáváním kniha/film. Navíc atmosféru má pro mě obojí. Hlavní dějové linie se film drží a nezklamal mě ani co se týče těch několika výjimečných okamžiků. Jedním, nejvýraznějším, z nich bylo rozuzlení příběhu Severuse Snapea. Doufala jsem, že se pro něj ve filmu najde dost prostoru a naštěstí se tak stalo. Film je podle mě zakončením příbehu jaké má být.

Milk (2008)

K filmu přilákal Oscar pro Seana Penna a James Franco. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami. Dávám 5, přesvědčil mě závěr. U filmů založených více či méně na skutečnostých událostech mě vždycky zajímá, jak to bylo dál s hlavními postavami a jak moc se podobaly svým hereckým představitelům, tady mi, alespoň částečnou, odpověď poskytl film samotný. Mimo to, zajímavé vidět USA v 70. letech z trochu jiného pohledu.

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Velké překvapení! Nečekala jsem, že seriál bude až tak "právnický". Hlavní zápletka není sice špatná, ale různé kauzy z jednotlivých dílů, které se přímo netýkají žádné z postav, mi přijdou mnohem zajímavější. Můj oblíbený díl je zatím ten, kde se porota radí, nemůže se rozhodnout a rekapituluje průběh soudu, netradiční pohled na věc a dobrý případ.

Pokání (2007)

Už podle traileru, který je jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla, jsem věděla, že budu tenhle film milovat a po prvním shlédnutí se to potvrdilo. Je v něm všechno, láska, válka, drama a v neposlední řadě skvělá hudba. Po Pýše a předsudku další výborný režisérův film, opět s Keirou Knightley v hlavní roli. Škoda, že nezůstal i pan Darcy, James McAvoy je pro mě asi jediné slabší místo filmu.

Pianista (2002)

Skvělý Adrien Brody na sebe strhává veškerou pozornost, děj se točí kolem jednoho člověka a jeho prostřednictvím zároveň okolo všech. K tomu výborná Chopinova hudba a scéna s opuštěnými kufry. Pro mě určitě nejlepší film o holokaustu.

Wonderfalls (2004) (seriál)

Po Dead like me a Pushing Daisies třetí seriál od Briana Fullera, který jsem měla tu možnost vidět. První dva jmenované měly své kouzlo a získaly si mě, proto jsem měla, co se těče Wonderfalls, velká očekávání a nebyla jsem zklamaná, ba naopak opět jsem byla nadšená. Hlavní hrdinka žijící v přívěsu, přehlížející a ignorující svůj potenciál, rodina plná zajímavých členů a samozřejmě nějaká ta "nevšednost", tentokrát v podobě mluvících hraček, postaviček, zvířátek. Skvělý potenciál, bohužel utnutý po několika málo dílech. Škoda, takový seriál se nepovede každý den.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Sledovat, jak se Julia vydává za Julii a Brad se setkává se svojí starou láskou, mě nejspíš bude bavit hodně dlouho. Jen ten plán už nebyl takový, jako v jedničce...