S čerty nejsou žerty (1984)

Jedním slovem dokonalé. Heřmánek, coby pán pekel, s neuvěřitelnými hláškami, Nárožný s Preissem a jejich dialogy, které jsou takřka kultovní, macecha Kretschmerová a nezapomenutelně naivní čert Ondra Vetchý, tahle ukázka skvělých herců a hereček mě vždycky dovedou rozesmát. Díky, pane režisére, tohle se vám povedlo více než na výbornou.

Tajemství slov (2005)

Příběh, ve kterém se mísí hluboký smutek a neštěstí, soustrast a pochopení, láska a nenávist. To vše se odehrává ve dvou lidech, naprosto rozdílných světů. Je to vynikající scénář a dokonalá režie, dokázali zachytit pocity dvou lidí, kteří našli cestu nejen k sobě, naprostou shodou okolností , ale především sami k sobě. Úžasný Tim Robbins v roli klasického, namachrovaného "amíka", který by si chtěl dokázat cosi z minulosti a nemůže, a jemná Sarah Polley, coby dívenka těžce traumatizovaná režimem a válkou, mě dohnali k husí kůži z jejich hereckých výkonů. Rozhodně je to film k přemýšlení.

Moji přátelé (1975)

I po letech, kdy jsem měla možnost shlédnout tohle super dílko opětovně, mě nikterak nezklamalo...pocit, že partička postarších a seriózních pánů, dokáže tropit neuvěřitelné "hovadiny" , mě dostávala do záchvatu smíchu i po letech a toho si vážně dost cením.

A co Bob? (1991)

Vynikající obsazení a svělé dialogy.Spojení vynikajícího komika Billa Murraye a neméně úžasného Richarda Drefusse bylo úžasnou podívanou a dokonalou zábavou

Vzteklej pes a Glorie (1993)

Zvláštní podání mafiána v roli Billa Murraye...chvílemi mám pocit,že přijde děsná recese, ale bohužel, opak je pravdou.Jinak je to vcelku příjemná podívaná.

Fantom opery (2004)

Nádherně podchycená hudba a bezvadná choreografie, jinak zcela souhlasím s názorem hans500 a nehodlám ho reprodukovat. Jen škoda ,že se tohle dílo nedostalo do širšího zaujetí a komerční produkce.Rozhodně na to má