• Pohádka
  • Rodinný

Láska na vlásku (2014)

Krapet pomalejší rozjezd a vyklubala se z toho moc pěkná pohádka na sváteční večer ! Po včerejším hnusu si ČT šplhla .

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Dala jsem to včera na diskuzi, když se zde nedalo ani psát koment , ani dát odpad, a dávám to sem tedy teď :nová vánoční pohádka? komedie? , ale kdepa, jen neskutečný vánoční průser , ten koks , či co to šnupal rádce, byl asi skutečný a použitý už při psaní scénáře, takovou nechutnou slátaninu dát na svátek vánoční, ČT fakt to byl teda "dar" :-((

Faerie Tale Theatre (1982) (seriál)

Dalo mi to práci se prokousat k tomuto názvu, když jsem hledala Krásku a zvíře se Susan Sarandon a Klausem Kinskim , kterou jsem viděla už je to hodně let, tvůrci hodně obšlehli z původního filmu s J. Maraisem , volně v prostoru ruce držící svícny počínaje a odletem do nebes na závěr , ale koneckonců, průšvih to nebyl, a tak , i protože mám tento příběh v jakékoliv formě ráda , za mě dobrá 4

Maurův odkaz (1972) (TV film)

Televizní inscenace podle pohádky Washingtona Irvinga. Jako děcku se mi moc líbila, myslím že byla černobílá, i když nás Ametyst jiné barvy nehrál. Dneska mi ji připoměla Probuzená skála , ale na tu původní vzpomínám moc, třeba ji někde z archívu vykutají? Taky mi trvalo, než jsem tento správný název zde našla, celé roky jsem totiž vzpomínala na pohádku maurův poklad , tak jsem ráda, že tu je a doufám , že nebudu, jako zatím , jediná kdo ji pamatuje .

Ceny Thálie 2010 (2011) (pořad)

Večer dobrý, je však smutné, že téměř všechny , i širší nominace zajímají jen pražská divadla .Je to nefér k oblastem, u nás v ZDCh máme výborné hry se skvělými herci, což se však do práglu nedoneslo. Jejich škoda.

Muži v říji (2009) odpad!

to se fakt, nedalo, film, k mým narozenínám, dnes 30.1.2011, ..................

Pražské tajemství (1988)

Příjemný fimík , po těch létech , kdy jsem ho viděla v kině , se na něj pěkně koukalo. Ono se s obdivem koukalo i na to autíčko, když se film natáčel v Praze, u Karlova mostu, náhodou jsem tam tehdy šla, a že zvědavců a obdivovatelů tam bylo dost.A ještě, kdo by si chtěl přečíst knihy o panu Auťákovi, autor je Zbigniew Nienacki .

Král Krysa (1979) (divadelní záznam)

nemohu souhlasit s tvrzením že nebyl nikdy uveden, vždyť jsem se na to v tv dívala a bylo to nezapomenutelné představení

Co vyprávěl strom Kandalí (1975) (seriál)

Netradiční zpracování pohádek, kde hrají vlastně černé stíny členů baletu Národního divadla, Laterny Magiky a loutkoherců ČST, a pohádky nám vypráví Václav Voska , z roku 1975.Teprve ted, po létech, jsem objevila i zvlášní kouzlo barevné verze, když jako dítě jsem to viděla na staré televizi černobíle.

Krejčík z Ulmu (1978)

Je to hodně dlouho , kdy jsem jedinkrát film viděla, ale pamatuji si hlavně, kdy ho část natáčeli u nás ve městě, hlavně u řeky, a nakonec bylo překvapivé vidět to, docela v jiných záběrech ve filmu.