Zombie Apokalypsa (2009)

Ten břichatý strej s machinegun a jedna věta v češtině jsou pouhé dvě zábavné věci na filmu.

Cheiro do Ralo, O (2006)

Lourenç je hardcore majitel zastavárny, který má rád jen sám sebe, je naprosto arogantní a sarkastický ke všem lidem a je závislý na pár věcech: Na moci, na dívání se pěkného zadku jedné číšnice a na zápachu s kanalizace. Film, který sice po dějové stránce nenabízí naprosto nic, ale zato je staven na scénách a na atmosféře, které se plní tak rychle jako úzká roura plná hoven. Snímek, který rozhodně není pro každého, ale já jsem byl nadšený. Must see from Brazil cinema.

Náš domov (2010)

Jsem ateista, ale tohle mělo celkem pěkné vyznění. Neberu to jako propagandu nějakého náboženství, ale spíže nabádání k tomu, abychom se k sobě pěkněji chovali.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Neříkám, že bych se nebavil, to právě naopak. Akcí je to nabité a rozhodně nenudí. Jenom mi ten film příjde prostě zbytečný. Po dějové stránce nemá co nabídnout a hlavně mi připadá, že vzali pátý díl, trošku ho upravili a švihli to na plátno, aby to opět sypalo prachy, takže cíl tu byl jasný - vyrýžovat z toho co nejvíc penízků co to dá, ale zase jak jsem řekl, tak jsem se bavil a není mi líto ani toho času a ani těch peněz co jsem musel vynaložit, abych to zhlédl.

Alice, sladká Alice (1976)

Velmi dobrý a inteligentní Slasher, kterých je doopravdy pomálu. Nejde tu až tolik o vraždy kterých je tu sice méně, ale zato jsou skvěle natočené, právě atmosféra je to co tu vše táhne. Navíc film má výbornou kameru k tomu. Doopravdy se divím, že tady to má tak malé hodnocení.

Fidel (2002) (TV film)

Na TV film, jde o velmi povedený snímek, který bych se nebál vypustit do kin.

O Que É Isso, Companheiro? (1997)

1 nominace na Oscara a tenhle skvělý brazilský film tu není vůbec známý? To mi příjde hodně zvláštní, protože se jedná o velmi dobře a poutavě natočený film o bandě revolucionářů, kteří unesou amerického velvyslance a požadují propuštění 15 politických vězňů. Proto pevně doufám, že se snímek rozšíří dál, protože opravdu stojí za to ho vidět. Must see movie from Brazil. 90%.

Assalto ao Banco Central (2011)

Banda lupičů společně vybílí národní banku a pak samozřejmě nejde vše ideálně podle plánu. Podstatě není to nic nového, je plné klišé, navíc je to spíše akční komedie, ale i tak se na to dá dívat a je to oddechová podívaná. 50%.

Dona Flor a její dva manželé (1976)

První manžel vede bohémský život se všímšudy a po nějaké době na to dojede. Vdově chybí mužský doma a tak se vdává za váženého lékárníka, který sice není na škodu, ale moc legrace si s ní v posteli neužije a tak se jí začíná zjevovat první, zesnulý manžel, aby ji sexuálně uspokojil. O komedii rozhodně nejde, vtipu je tu jen po málo. Spíše se to naklání k romantice a to sice není zrovna moje oblíbené téma, ale na film se každopádně dívá pěkně.