Okřídlená hřídel (1987) (TV film)

Zajímavá osobnost Viktora Kaplana,osudy jeho vynálezů a také přátelství s J.Slavíkem.Pěkně udělaná inscenace,která mě pobavila a zároveň jsem si uvědomil,že o našich vynálezcích je toho hodně málo natočeného,

Old Shatterhand (1964)

Tahle mayovka je podle mne dobře udělaná.Nemá slaboduché pasáže jako v pozdějších mayovkách,které byly už jen o komerci.Výkony herců v tomhle díle jsou na dobré úrovni.Je škoda,že tenhle díl byl v minulosti opomíjený a trochu v ústraní.

Nejmladší z rodu Hamrů (1975) (seriál)

Celkem dobrý seriál,který ukazuje vývoj vesnice v pohraničí,kdy chudáci najednou dostali majetek.Oproti dnešním seriálům předvádí celkem reálně osudy lidiček na venkově.Výborný herecký výkon předvedla Libuše Havelková.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Velmi dobrý seriál.který celkem věrně popisuje historické události.Monumentální jsou hlavně výkony Heleny Růžičkové a Stanislava Zindulky..Protože se část seriálu natáčela u nás v kraji v městě Loket,hrála tam kompars i část občanů města.Dokonce i můj bývalý profesor ze školy,což má pro mě i tento půvab.

Muž na radnici (1976) (seriál)

Seriál vypráví příběh předsedy MěNV Kunštátu,který se rozhodl přestavět a zmodernizovat město.Myslím,že seriál docela věrně ukazuje problémy,které tenkrát byly úplně normální a bez známostí to absolutně nešlo.Také kvůli hereckým výkonům Buchwaldka a Bláhy jsem dal 4 hvězdičky

Akce B (1951)

Ve filmu sledujeme osudy příslušníků 1.pohotovostního pluku SNB,kteří bojovali proti banderovcům,kteří se snažili přejít přes naše území do Rakouska.Vůbec tady nejde o politiku,ale o zabránění narušení našich hranic.Proti tomu se postavili mladí lidé,kteří tady bojovali a také umírali pro republiku.

Bitva u Kurska (2003)

Dobře udělaný dokument,který ukazuje tuto bitvu ze dvou stran.Vyprávění německých a ruských vojáků dává nový pohled na tuto bitvu.Objevují se tu nová fakta,která nebyla známá.

Poklad byzantského kupce (1966)

Velmi dobře podaná česká klasická detektivka.Perfektní Jiří Sovák,Jiří Vala a Ilja Prachař.Film byl natočen podle jednoho z románů Václava Erbena a myslím,že velmi zdařile.Ve srovnání se Smrtí talentovaného ševce zcela jasně vede.

Ho! (1968)

Kdo čekal od Belmonda komedii,ten byl při shlédnutí filmu zklamán.Příběh Francoise Holena patří mezi ty smutnější a vážnější.Výborná hudba F.Roubaixe příběh ještě podtrhuje.Herecký výkon J.P.Belmonda je jako vždy plně profesionální.Vzestup a pád obyčejného poskoka,který absolutně nemá na to se pohybovat ve vyšší hře,přesto si však zachová svou čest v podsvětí zločinu.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Pojednání o malé české závisti, která se neštítí ničeho.Sousedské vztahy plné naschválů a různých vymyšleností jsou sice k smíchu,ale bohužel jsou i dnes pravdivé.Pavlačový dům skýtá různé možnosti,jak znepříjemnit život tomu druhému.Po přestěhování na sídliště jsou obě rodiny Bartáčků a Nováků opět vedle sebe.A letitý kolotoč naschválů a zlomyslností se opět točí ... Je to má oblíbená komedie i vzhledem k perfektním hereckým výkonům Miloše Kopeckého,Stelly Zázvorkové,Ivy Janžurové a Františka Peterky.Dost násilně na mě působí dvojice Sobota a Veškrnová,kteří sice hráli,co bylo v jejich možnostech,ale do filmu se podle mě nehodili.