Absolvent (1967)

Krásný a trochu šílený film, který ještě povyšují herci svými výkony a Simon s Garfunkelem výbornou hudbou. Už dlouho jsem neviděl film takhle svižně plynout, potěšení bylo na mé straně --- 9/10

...a bude hůř (2007)

Už to, že je tato adaptace natočena černobíle naznačuje, že její autoři stáli o to, aby působila autenticky. A ona autenticky opravdu působí. Obraz šedivého normalizovaného československa ostře kontrastuje s touhou několika hašišáků a notorických povalečů po klidu a svobodě - v duchu květinových dětí. Příběh je docela banální, o něj však tolik zase nejde - nejvíce zaujme atmosféra a charaktery jednotlivých postaviček - i přes občas trochu přehnanou vulgárnost mě film zaujal a bavil a dá se říct, že mě těší, že v ČR v přehršli různých Medvídků, Příběhů obyčejných šílenství a spol vzniká taky něco originálnějšího. 8/10 PS: Když už jsme u tohoto literárního proudu, docela rád bych viděl adaptaci některého z románů Jáchyma Topola (třeba Noční práce nebo Kloktat dehet)

A co dále, Baltazare (1966)

Film který na mě zapůsobil podobně jako Lynchův Sloní muž - jemný, ale tak moc bezútěšný... Těžko se mi hledají slova, není ani dost dobře možné vyzdvihnout nějakou jednotlivost, vše má své místo - nádherná hudba, výběr herců i odvaha postavit do čela příběhu osla - - - na film je třeba se soustředit, pokud se do něj ale dostanete, budete bohatě odměněni. Jsem rád, že jsem se s Bressonem seznámil poprvé pomocí tohoto filmu, zařazuji jej do své TOP10... a hodnotím ultimátně - 10/10

Adamova jablka (2005)

Těžko hledat slova pro tento film.... Z toho, že existují takto originální a v tom nejlepším smyslu šílené snímky, jsem doslova nadšený. Jak už tady někdo poznamenal, ta dokonalá směsice vážných/směšných/komických/smutných/absurdních scén mi připomněla další dánský klenot - seriál Království. Vynikající a nádherné, málem jsem se neudržel a zařadil tuhle perlu do své TOP15. 9/10

Adaptace (2002)

Škoda, první půle filmu byla skvělá, druhá průměr. Možná chtěl Kaufman schválně sklouznout do "tuctového thrilleru", který vlastně psal jeho bratr - a tím docílit harmonie - mě to tam teda nesedělo. Oproti jiným Kaufmanovým věcem (Věčný svit) je tohle dost strohé... přesto dávám 7/10

Aguirre, hněv Boží (1972)

Toto Jarryovské absurdní drama by se velice vyjímalo na divadelních prknech - natáčení muselo být pekelně těžké, opravdu klobouk dolů před Herzogem - výtečně jsem se bavil (! ano chce to občas velkou dávku cynismu) a Klausi Kinskému by někdo měl za výkon v hlavní roli postavit pomník, fakticky skvělý zážitek! 9/10 PS: druhé shlédnutí a opět nadšení, dost možná nejlepší film o šílenství

Ajťáci (2006) (seriál)

herečka co hraje Jen možná trochu přehrává, ale jinak je to fakt skvělý seriál který jede tak trochu ve stopách Mladých v partě/Black books a to já žeru... navíc jsem taky "ajťák" takže tím líp pro mě .) zkusil už to někdo vypnout a zase zapnout? ano? tak ať volá 0118-999-88199-9119-725-3 !!! 9/10 PS: druhá série bohužel jen 8/10 - hlavně poslední dva díly jsou vyloženě slabé PPS: třetí série dolů z kopce 7/10

Akira (1988)

Cenne predevsim jako odrazovy mustek pro SF anime typu Ghost in the Shell. Skoda tech klasickych akcnich dialogu (Tetsuo! Kaneda! Tetsuo! Ryu! Takeshi! ...) 7/10

Akta X (1993) (seriál)

první tři série jsou prostě k sežrání! 9/10