• Pohádka

Proroctví (2009)

Zajímavé. Nevím jak mě to napadlo, ale čekala jsem jen trošičku mystickou, akční podívanou, kde bude Nicolas Cage honit události s papírem v ruce. Když se tam tudíž poprvé ukázali ti "bílí maníci" byla jsem trochu překvapená. Od začátku je film dynamický, vtáhl vás do děje. Skvělé herecké výkony a akční scény. A když přišel konec, zírala jsem s otevřenou pusou. Je to opravdu pravda? Není to jen hloupý vtip? Rozuzlení vypadá na první pohled dost hloupě a nevydařeně. Ale ani jsem neměla moc času nad tím přemýšlet, pobrečela jsem si a zároveň začala smát nad efekty slunečního žáru ničího velkoměsta. Ale poslední scéna, kdy Caleb s Abby, nový Adam a Eva míří ke Stromu je odzbrojující. Touhle poslední scénou si mě film dostal.

Bathory (2008)

Myslím si, že Erzsébet Báthory si nezaslouží aby ji někdo takhle ospravedlňoval. České dějiny ji zanjí jako krvelačnou zrůdu, kterou nejspíše i byla, tak proč z ní dělat chudinku, jež byla jen obětí intrik? Film se mi nelíbil. Byl zbytečně dlouhý, vleklý, neměla jsem daleko k tomu abych se unudila. A ač se to hodně lidem líbí, myslím že Polívka s Mádlem tomu ještě přidali na nevěrohodnosti a tím pádem na mě celý film působil trochu jako parodie, výsměch opravdové čachtické paní.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Trailery na tenhle díl vypadali vážně úžasně, o to zklamanější jsem byla z filmu. Kam se poděli hrůzu nahánějící sny o Voldemortovi? To nám má stačit úvodní scéna, říct si že Smrtijedi jsou fakt husťáci když umí zničit most? Jakmile Harry dorazí do Bradavic, začíná telenovela. Harry Ginny, Ron Hermiona, Ron Levandule. Potom diváka navnadí první vzpomínkou na úžasného malého Toma, začne se zamýšlet nad Voldemortem a doufat že se začne dít něco smysluplného, ale všechny tyhle úvahy zadupou další vlnou vztahů. A tak to jde dál. Najednou přijde konec, bum jeskyně, bum Smrtijedi, bum mrtvej Brumbál. Ani vám to nepřijde smutný, protože je Brumbál celý film rozvláčný. Po tom jak ho celý předchozí díl vesele ignoroval teď působí divně, když se zajímá. Ale nemůžu říct že by to bylo nejhorší, moc se mi líbil Tom Felton, jeho herecký výkon byl úžasný. A jeho záběry se skříni a ptáčkem jsou povedené. Němluvě o Rupertu Grintovi, ve scéně s nápojme lásky je také úžasný. Závěrem, po povedené, napětí plné pětce jsem trochu zklamaná a film mi připadá jen jako most mezi skvělou pětkou a vrcholnou sedmičkou. Ale kdyby neposunuli Voldemorta a viteáli až na druhou kolej po vztazích, byla by to skvělá podívaná.