husokachna

Jaroslav Keprt

okres Šumperk
práce a následně koláče

• 11.9.2017  14:12

Ten wow efekt je po pár dílech zpět. Pecka!

• 11.9.2017  09:33

Dal jsem si pro radost v kině novou Cameronovu 3D verzi a musím říct, že ještě pořád přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl v kině blockbuster, po jehož shlédnutí bych byl tak bez výhrad spokojenej a kde by mi padala brada nad efekty (tady zejména praktickými, ne CGI). 3D jsem po chvíli přestal vnímat, což je možná největší možná poklona a užíval jsem si tu jízdu. Prostě pecka a za to Jamesovi a Kino Oku Šumperk dík.

• 3.8.2017  08:33
    Domovoj (2017)

Musím dát za pět, protože tak příjemné překvapení jsem na streamu nečekal. Pak že u nás nejde udělat žánrovku kvalitně a dobře, v podstatě bez ústupků.

• 18.5.2017  09:14
    Glory (2016)

Uff. Nekonzumujte, pokud máte alergii na bezpráví. Zrcadlo doby (opravdu husokachno, opravdu?), která nemá čas ani náladu na Canka a jeho hodinky, protože tady se přece hraje ve velkým. Cynismus a bezohlednost dnešního "kapitalismu" se krásně odhaluje v kontrastu s "malým" Cankem, se kterým se život nemazlil, a který má své jednoduché konstanty, na kterých mu záleží. Film vám nedá rozhřešení, neukáže cestu, jen neúprosně smýká Cankem v proudu události, aniž by to působilo nějak samoúčelně nebo kalkulovaně, až ke konci, který je asi jedinou možnou logickou katarzí, byť neuvěřitelně hořkou.

• 22.4.2017  21:35

Odpověď na otázku, jestli se ještě dá přitlačit na pilu. Dá, a je to skvělý.

• 20.4.2017  22:01

Už to tolik zlidovělo, že si člověk ani nevšimne, jak moc je to v dílčích momentech a hláškách geniální.

• 12.4.2017  14:01
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Totální šílenství a splněný vlhký sen.

• 3.3.2017  08:59

Pětihvězdičkové monumentální nadšení nesdílím, ale v rámci superhrdinského comicsového filmu to asi na plnej počet je. Bráno čistě jako film je to prostě dobrý. Černý jak turek ráno na stavbě, depresivní, hnisavý jak Loganova vánočka a v řežbě nekompromisní. Ano, takhle by bojoval Wolverine, kdyby nenosil spandex, měl raka kůže a chtěl mít už k*rva pokoj. Hlavní holčička je ÚŽASNÁ (když to pak porovnám s těma dětskýma hereckýma mentálama u nás, je mi do breku), profesor KS jako postava zajímavě překvapivej, záporáci z výprodeje a Hugh je Logan, Logan je Hugh a já ho mám rád. Nebýt těch vyhrabanců vedle mě (jé jí teče sopel), tak bych si na závěr pěkně posmutnil a byl možná ještě spokojenější. PS: Stephen Merchant nebyl k smíchu a HRÁL, tomu říkám třešnička na dortu Meruňka. EDIT: po druhém shlédnutí jsem zvedl subjektivně na pět hvězdiček. Když totiž Logan říká "Bad things happen to people I care about" nebo nese Xaviera do schodů, je to strašně silný a ukazuje odvrácenou stránku comicsů. Za všema těma barvičkama se totiž skrývá bezútěšnej život plnej boje, bez chvíle vydechnutí a místa, kde by člověk našel alespoň na chvíli klid. Nevěřte Marvelu! Revoluce!!!

• 23.2.2017  12:45
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Existenciální drama, které jak vidím, málokdo pochopil. Celá "zápletka" (dá-li se tomu tak v tomto narativním experimentu říkat) se samozřejmě netočí kolem Jiřího Káry, Blanky Divišové a jejich do manželství vzetí. Existuje pouze jako kontrapunkt k hlavním otázkám, které si film snaží položit - kde je Stránskej? Proč je vyprcanej? Kým a jak je vyprcanej? Jaký má vliv jeho vyprcanost na současnou Evropu a její beztvárnost. V tom si myslím, že je Svatba nejsilnější a je obrovská škoda, že si toho na festivalu v Sundance nikdo neráčil všimnout.

• 14.2.2017  07:53

Bylo mi smutno snad od chvíle, kdy se Casey objevil na plátně (takže hned) a v určitém momentě mi film zlomil srdce a já průběžně brečel a přestal až když jsem doma vystupoval z auta (ještě že jsem byl sám). Největší devizou filmu je vyprávění v náznacích, nedoslovnost, vyjádření pocitů hlavních hrdinů jen tak mimochodem a v neposlední řadě realističnost. Tohle všechno vás nutí přemýšlet, opustit komfortní zónu a přestat brát film pouze jako film, a donutí vás to, pokud to dovolíte, vcítit se do hlavních hrdinů (hrdiny) a prožít emocionální ždímačku. Já jsem jednoduchý cíl a protože mi bylo jasné, jak to musí skončit, chtěl jsem už prostě jen, ať to přestane. Asi jako Lee. Všude čtu výtky k použité hudbě, mě osobně vůbec nevadila, bral jsem ji jako kulisu (krásná osudová hudba ke krásnýmu osudovýmu filmu), určitě měla dramatický záměr, který možná docením, až se budu dívat podruhé a s větším odstupem (jestli to vůbec půjde). No a na závěr - Casey. Wau. Jestli za tohle nedostane Oscara, tak ať už mu žádnýho nikdy nedávaj, protože nechápu, co by mělo být víc. Všechno to v něm bylo a je mi ho strašně líto, že to musel hrát a, jak na něm jde vidět, i žít. Ještě že Matt přepustil jak režii tak hraní. Jinak casting celej perfektní, Michelle je úžasná i krásná, ale je na plátně dohromady tak 25 sekund, takže tu nominaci ne zcela chápu. Díky za ten film!

• 17.1.2017  07:55
    La La Land (2016)

Nepokrytě hloupě a naivně jsem se zamiloval, do Emmy do Ryana, do jejich snů a jejich setkávání ve městě andělů. Cynik ve mě by asi namítal, že to prostě není dokonalý, že na pět hvězdiček by čekal lepší vykreslení motivace postav a že je to až moc pohádkový (rozuměj hloupý)...ale ve chvíli, kdy Ryan rozbalil Flock of seagulls, v momentech kdy se milovali, snili a na život naráželi, mohl jít cynik na kafe (rozuměj do prdele) a já se zmohl jen na nablblej úsměv, případně slzy, případně obojí a zapomněl jsem na všechny ale a nebo a navzdory neodbytné realitě života jsem chtěl zase chvíli snít. Krásný to bylo a srdce mi to zlomilo, boys.

• 10.10.2016  09:34
    Úkryt (2011)

Největší hrůza je, když člověk ztrácí zdravý rozum. Poslechl jsem komentáře a přestal okamžitě číst, nic jsem si nezjišťoval a proto jsem byl do poslední chvilky napínán, na co že se to vůbec dívám. A když už mě začínal film otravovat a říkal jsem si sakra, tak tohle už je přehnaný, takhle už by se člověk reálně nechoval, dostal jsem naservírovány scény, které mě zase nutily pochybovat a přemýšlet. Herecké výkony úžasné, atmosféra že by se dala krájet a na scénu otevírání poklopu asi už nikdy nezapomenu. Za mě bomba.

• 9.9.2016  13:59

Vizuál úžasnej. Nick samozřejmě taky (pro fanouška), ale bojím bojím se o jeho příčetnost. Z jeho nové tvorby mrazí a z jeho současného pohledu na bytí taky. Mimo rovinu hudebně-fanouškovskou nabízí dokument "procítěný" pohled na člověka/rodinu srovnávající se s obrovskou osobní tragédií. A je osvěžující (hodně hloupý slovo v tomto kontextu, ale nic lepšího mě rychle nenapadá) poslouchat hodinu (film se do toho kyselého jablka zakousne až někdy v polovině) povídání o něčem natolik tragickém, jako je smrt syna, a neslyšet byť jen jedinou "patetickou klišé" frázi typu "musíme jít dál".

• 11.5.2016  06:40

Od Marvelu už jsem nic moc nečekal...teda nic moc navíc. Jen odškrtávání povinných položek a rozpohybovaný plastový hračky. Od bratrů René Russo jsem po WS taky nic nečekal, protože jsem WS odzíval. A BUUUUUM, in your ksicht husomachno, dostal jsem asi nejlepší marvelovku vůbec. Akce super, comicsový propriety taky super, ale co hlavně funguje na výbornou a konečně mě zase jednou dokázalo vtáhnout do comicsu, je psychologie postav, jejich motivace a životnost. Konečně jsem měl o kluky jedny ušatý kreslený strach, konečně jsem fandil tomu, spílal druhému (abych byl pak rozpolcen), konečně jsem si zase jednou užíval FILM a ne comicsový ofilmovánky. Jistě, emoce se daří vyvolávat taky díky hlavnímu námětu. Ale líp bych to od Dizneje už prostě nečekal. Plus mi strašně sedla dějová linka, která je příjemně kompaktní, zbytečně moc neodbočuje a jde si za svým. Prostě jsem byl nadšenej a tak dám pět a odpustím chyby na kráse, které tam jsou....a jsem vyříz.

• 30.3.2016  06:20
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

No jo, Andy Samberg, ten byl vždycky divnej. Kdo ho zná a má rád, určitě se Sedm dní neudělá chybu. Kdo ho rád nemá, tomu při koukání okamžitě splaskne bimbas a žádná orgie nebude. Body navíc za stopáž, která je přesně ale přesně akorát. Méně by mě neuspokojilo (všichni moc dobře víte, jak to myslím) a víc už by mě možná stihlo znudit.

• 29.2.2016  08:01

Dokumentární film, to není zrovna má oblíbená disciplína. Když už se na nějakej podívám, tak musí mít pořádných pár procent. Od This ain't California jsem čekal docela dost a dostal jsem daleko víc. Tohle není jen příběh dederonských skejťáků a jejich touhy po svobodě a skejtu. Ne tohle je dokument o přátelství, snech, touhách, dospívání a hledání svého místa v životě. Díky výjimečným dobovým záběrům, díky osobní zainteresovanosti tvůrců, díky úžasnému Panikovi, mě tohle německé dokumentární zjevení zasáhlo víc než cokoliv jiného, co jsem na dokumentárním poli viděl. Doporučuji nostalgikům a melancholikům, taková krásná vzpomínka na mládí, které odešlo, se zase tak často nevidí.

• 28.9.2015  16:58
    Everest (2015)

Subjektivně za pět, protože to, co ve mě vyvolal tenhle film, už jsem dlouho v kině nezažil. Intenzivní nepříjemný pocit zmaru a touha odejít, abych zabránil něčemu, čemu už zabránit nejde, hluboká úcta k přírodě smíchaná s posvátnou hrůzou, smutek a závist...nedokážu se po prvním shlédnutí podívat na Everest s odstupem a říct na něj svůj názor jako na film. Povedlo se mi nechat se strhnout a dostal jsem víc než film.

• 15.9.2015  13:30

Osobně pro mě silnější než United (od Marky Marka přece), protože je to asi víc hollywoodský a dokázalo mě to víc vtáhnout. A hlavně proto, že mám rád Forresta, se kterým film běží a padá, a kterej předvedl famózní výkon (závěrečná scéna "sesypání se" WAU). Excelentní adrenalinová jízda.

• 10.9.2015  07:01
    Vetřelci (1986)

Nekompromisní nářez. PS: Hudson je bůh.

• 26.8.2015  10:36
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Už jen kvůli těm hereckým výkonům se na to krásně dívá, to je prostě koncert vedle koncertu, občas okořeněný kapkou koncertu. A jak je to napínavý...

• 21.5.2015  09:02

Od začátku vám to prostě a jednoduše bez nějakých dlouhých keců urve kule a narve vám je to do chřtánu, že z toho po zbytek filmu nemůžete ani dejchat. Ne, není to dokonalý, dvě hodiny jsou asi trochu moc, ale všechny ALE jdou bokem, když vám to do ksichtu fluše benál a řve PŘIDEJ KURVA PŘIDEJ!!! Navíc pokud se člověk podívá na to, kdo to natočil, za co to natočil, co si dovolil a porovná si to s tím, čím nás v kině krměj (Avengers a jim podobní) nemůže než řvát blahem a naříkat nad tím, že zase dlouho něco takovýho neuvidíme.

• 24.2.2015  09:23

Nejdřív jakože jéééé, a pak jako wauuu a supr a hóóóchu a pak ty hlavy a kostel a totok, a deštníky, parádičky a jakože nakonec princezně do kanalizace, tleskám a jsem vyříz. EDIT: já věřím na kamarádství přátelství.

• 1.2.2015  21:14
    Whiplash (2014)

Wauu, tak to byl nekompromisní nářez. U Birdmana jsem si říkal, dobrý, ale nechápu jejich problémy, tak mě to nějak nevtáhlo. Nechápu ani problémy mladých nadějných bubeníků, ale tohle byla jiná liga. Emocionální ždímačka od začátku do konce, parádní hudba, uvěřitelnej scénář, akorát stopáž. Prostě radost pokoukat. Naposledy jsem byl takhle našponovanej na Gravitaci a to je co říct. Doporučuju všem. PS: V titulkách bylo pod názvem - Nejlepší bubeník na světě. To jsem hodně nepochopil.

• 6.1.2015  08:59

Splněný vlhký sen hráčů Warcraftů a RPGčkářů bych řekl. Bum za pět než si to rozmyslím a HFR se mi moc zamlouvalo.

• 2.1.2015  23:27

Tolik emocí, tolik osudovosti...až mi do pláče bylo.

• 18.11.2014  14:38
    Interstellar (2014)

Film - šest hvězdiček. Scénář - jedna hvězdička. Nolan je úžasný režisér, protože dokáže zamaskovat svou a bratrovu neschopnost napsat logicky fungující scénář.

• 20.9.2014  23:43

Nechápu toho, kdo tomu dá průměr. Jack Burton se vás o vaše usmolený tři hvězdičky neprosí. Chce pět nebo odpad, takovej je Jack Burton a takovej je tenhle film. Protože všechno je to v reflexech.

• 23.7.2014  22:16

Já tam těch pět knedlí švihnu, dokud je to ve mě čerstvý. Caesar dospěl, je to hrana chlap a solidní sympaťák, hlavní hrdina jak má být. Nepokrytě přiznávám, že si mě opice omotaly kolem prstu a hodnotím zaujatě a emotivně, ale když ono se na to tak pěkně koukalo a nebylo to vůbec hloupý (když pominu trošku přitaženější závěr). Cítím to spíš jako silnější čtyři, ale těch mých bezvýznamných pět si to zaslouží, proto zaokrouhluju nahoru. PS: Perfektní easter egg v podobě Dereka Zoolandera v roli jedné z útočících opic, je už pouhá třešnička na dortu Meruňka. Schválně, kdo ho tam najde.

• 30.5.2014  08:01

Rád někoho urážím pro jeho názory a proto bych zde rád prohlásil, že kdo tenhle film v dětství pro jeho stylizaci nenáviděl, ten se nikdy nenaučil vyslovovat S.

• 29.5.2014  08:29

Akční film to teda moc není, to bych vyškrtnul. Ale jinak je to parádní. Jako kdyby se Singer podíval zpět na X-men filmovou minulou minulost a všude si vzal jen to nejlepší. Nejvíc je to asi podobné First class, postrádá to sice hutnou atmosféru nejlepších moment z F.c., ale zase to vynahrazuje nápaditou akcí. Podtrženo sečteno: koukám na to, líbí se to, napíná to, chutná to, stáčím to a budu tomu říkat pětihvězdičkový Ksmeni.