Travička zelená (2008)

V podstatě je to něco mezi Hot Fuzz (posl. půhodina) a Harlodem a Kumarem (vícemeně zbytek), pokud se někomu líbilo alespoň jedno, mělo by se mu zalíbít i tohle. Trošku pohoršující okolnost je, že se to sem tam šileně vleče

Quantum of Solace (2008)

22. bondovka je poněkud ústup ze slávy. Casino bylo výborné, což jsem si tím vic uvědomil, když sem se dodíval na Quantum. Quantum možná není špatný akčňák ale bondovaka je to jedna z nejhorších. Foster sice funguje jako výborný režisér nizkorozpočtových nazávisláků, ale bonda prostě neutahne, k tomu, aby to zvladl si navíc přibral tvůrčí tým z bourna a výsledkem je jeho chudokrevná kopie. Za jistých okolností by bylo jediným, co schází pravě Greengrass za kamerou, to se však nestalo takže tu mame bondovku, která by se nedala nebýt Craiga, který je famozni, pomalu ani sledovat

Caligula (1979)

To byla síla, dívím se, že jsem vydržel se dívat na tak zlouhavý, jednotvárný, naturalistický film, který se nebojí zobrazit kdykoli cokoli a bez cenzury. Příběh toho jak se z blba stal magor a z magora zrůda se vleče jak sopel a samotný přiběh by se dal vypravět během půlhodiny bez průtahu a zdlouhavých softpornovych (a někdy už ani to ne) pasáží. Musí se přiznat, že Caligula je v podaní McDowela opravdu přesvědčívý pošuk, ale to je tak suma sumarum všechno.

Televizní společnost (1976)

Network je film o manipulaci, propagandě, cynismu, prostě o televizní politice, který stojí za to vidět, ať už jste kdokoli. Do jisté míry se týká každého.

Kung Fu Panda (2008)

Kung Fu Panda ověnčená 5* v premiere se slibným ratingem mě prostě nezaujala. Vtipná, místy i duchaplná byla, ale na můj vkus je to film příliš pitomý a ujetý

Kouzelná romance (2007)

Pokud chcete s filmem držet krok, tak se na začatku pořadně zhulte. Pokud pak budete mít pocit, že vidite veverku, jak se pokouší o pantomimu, tak to není klam, ale opravdu to se tam děje. Takhle vám to na rozdíl nebude vůbec vadit. O to to asi bude zabavnější

Gympl (2007)

Mádl, prohulenec a dospělí herci drží tenhle film nad vodou, protože všechno ostatni je bída a utrpení. Vorel st. by se možná líp uplatnil jak herec

Život je krásný (1997)

Tento film se bohužel se mnou úplně minul. Herecký styl Benigniho mi vůbec nesedí a to už tuplem ne v tomto prostředí. Tak jako Benigni u mě obstal jako režiser na výbornou, jako herec mě vůbec nezaujal a to přestože je občas vtipný i roztomilý

Peacemaker (1997)

Dobře ujetý, dobře přitažený za vlasy a na zavěr pitoma rozbuška kerá rozmetá barak na cucky, prostě efektni zabava u které se nehodí moc přemýšlet