Million Dollar Hotel (2000)

"Wow. After I jumped, it ocurred to me. Life is perfect. Life is the best, full of magic, beauty, opportunity, and television. And surprises...lot's of surprises, yeah. And then there's the best stuff, of course. Better than anything anyone ever made up, 'cause it's real."

Spider-Man 3 (2007)

40% je pořád ještě hodně, ale nédherná hudba a dvě vážné scény mě přesvědčily. Ach ty americké vlajky...120 minut ze 140 jsou k smíchu.

Mladí muži za pultem (1994)

Mladé muže jsem dlouho odkládala ze strachu, že narazím na další debilní komedii o ničem, ale teď, když už mám doma dvd, nebyla možná žádná omluva. Smithův styl humoru mi perfektně sedl a postava Randala je pro mě nezapomenutelná. 4+

Proposition (2005)

"This Land Will Be Civilized"...doufám, že toho Cave napíše víc. O hudbě se nemá cenu zmiňovat, tak je nejdokonalejší na celém filmu. Jinak mě zaujal mimo Guye Pearce, Tom Budge.

24 hodin (2001) (seriál)

1. série -> 85% ~ 2. série-> 80% ~ 3. série-> 90% ~ 4. série-> 95% ~ 5. série-> 96% ~ 6. série-> 84%

Tvář (1958)

Bergman má mnoho slavnějších a propíranějších filmů, ale tohle je pro mě neskutečně osobní Bergman, na kterého jsem ještě nenarazila, a který překonává všechny filmy, co jsem od něj viděla (nemyslela jsem si, že se toho dožiju). Teď můžu napsat, že svému oblíbenému režisérovi rozumím.

Hosté večeře Páně (1963)

"Bůh je láska a láska je Bůh. Láska je důkaz existence Boha. Láska je skutečná ve světě lidí."

Večer kejklířů (1953)

Ne že by to byl špatný film, ale Bergman se zatím vždycky zmohl na lepší. Dal nám nahlédnout do jakéhosi milostného trojúhelníků, mezi cirkusáky a jejich způsoby řešení problémů.

Jezábel (1938)

Dějově a emočně Jezábel na Jih proti Severu nemá, ale rozhodně můžu říct, že Betta Davis Vivien Leigh převálcovala, jak jen to šlo.

Jsem uprchlý galejník (1932)

Jde o velice jednoduchý a naivní příběh se spoustou přehmatů a nedokonalostí. Ale jako správný film-noir nepostrádá tu nezaměnitelnou atmosféru něčeho dokonalého, čímž noir filmy dozajista jsou. Paul Muni (známý ze Scarface), coby James Allen, se vrací z 1. světové války rozhodnut změnit svůj život. Nedělat, co se od něj čeká, ale plnit si sny. Chce stavět mosty, něco nového vybudovat. V místní putice je pozván na hamburgera jedním ze štamgastů, netušíc ale, že jeho nový známý chce s jeho pomocí okrást hospodského. U Allena se najdou peníze a je odsouzen na 10 let do nápravného tábora. Pod tíhou nelidské práce, buzerace a násilí, sebere všechnu odvahu a pokusí se utéct. Velkou náhodou mu útěk vyjde a James Allen může začít nový život jako Allen James. Konečně přišel ten čas, kdy si může splnit své sny. Po pomalých začátcích se vypracuje na vrchního konstruktéra chicagské firmy. A kdyby nebylo žen, mohl by si žít svůj nový život třeba do smrti. Jenže Allenova bytná ví všechno o jeho minulosti a rozhodne se ho vydírat. Pokud si ji nevezme, zajde se vším na policii. Allen se nedobrovolně podvolí a snaží se své manželství nebrat vážně. Ovšem když se zamiluje do Helen, zjistí, že jde o velmi vážnou věc. Nebere v potas vyhrožování manželky, a proto je velice překvapen, když jej přijdou do jeho kanceláře zatknout policisté. Allen se ocitá podruhé ve stejném táboře a pomalu mu dochází, že jen tak nevyvázne. Utíká tedy podruhé, tentokrát s vědomím, že všechno ztratil a nikdy to nebude lepší...