Muž z Laramie (1955)

Spoustě westernům chybí silný příběh, proto tento žánr nepatří k mým oblíbeným. Naivní vyvražďování kvůli mužské hrdosti mi přijde takové malé sci-fi. Nicméně western je western. Muž z Laramie vládne perfektně vypracovaným dějem, napínavou zápletkou a úžasnou souhrou Anthonyho Manna s Jamesem Stewartem.

Muž, který zastřelil Liberty Valance (1962)

Před 23 lety přijal James Stewart velice podobnou roli ve filmu Franka Capry, kde dvě hodiny čistého času mluvil a mluvil...tentokrát svou právnickou pusu naložil do westernu, kde tolik mluvit nestíhal, ale i tak se mu podařilo s Johnem Waynem zase něco nového. John Ford si přál posunout tento populární žánr zase o nějaký kousek jinde a rozšířit spektrum potencionálních diváků.

Dead Reckoning (1947)

Z Bogarta mám vždycky mráz na zádech, ať hraje kohokoliv. Navíc, když počítá se smrtí, jeho jizvy vyjdou ještě víc na povrch. Umí hrát loosery, umí hrát padouchy a umí to všechno zúročit...pravda, někdy mu to nevyjde, ale tady své trumfy dokázl prodat. Jako kapitán Rip Murdock chce za každou cenu zachránit čest svého kolegy a přitom se mu, jako obvykle, připlete do cesty osudová žena, jenže...He doesn't trust anyone, especially women.

Šedá zóna (2001)

"Poté vzpouře zbyla polovina pecí a teď nás k nim vezou společně. Hořím rychle. První část mého těla stoupá v hustém dýmu, který se mísí s dýmem ostatních. Pak v popelu zůstanou ležet kosti a oni je smetou a odvezou do řeky."

Obyčejní hrdinové (2004)

Snahu nemůžu upřít, ale srovnání s Redfordovými Obyčejnými lidmi nesnese.

V zajetí teroru (2006)

Neskutečná americká věc každým coulem, podle scénáře, který Hollywood točí už 50 let, nicméně dobře obsazená Fishburnem a Phillippem. USA vždy vítězí...emigrujme tam...

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Role Vivien Leigh byla přímo odporná, takové lidi v reálu bych nejspíš uškrtila na místě. Nutno taky dodat, že Vivien přehrávala zcelka nesnesitelně a ostatní, až na Marlona, u svých výkonů usínali. Kdyby nebylo tohoto nepěkného kontrastu, film by byl skvělý.

Dům s tichým barem (2000)

4 hvězdy nejsou jen za film samotný, ale i za moment, kdy byl pro mě puštěný...správně načasovaná doba....potřebovala jsem sklidnit, uvolnit se a podívat se na něco suprového už ve své podstatě...

Zkamenělý les (1936)

Staré krimi, které se snaží být něčím víc....hodně se v něm mluví a rozebírá abstraktní věci jako svědomí, morálka a pomsta. Bogart si zahrál jednu ze svých prvních pověstných rolí špinavého, cholerického utečence, kterého v tomto filmu zastínila postava Leslie Howarda.

Sahara (1943)

U Sahary uspěje jen vytrvalý divák, protože prokousat se začátkem, stojí menší úsilí. Nicméně posléze se otevře netradiční válečný film o hrstce statečných "Spojenců", kteří se pustí do stonásobné přesily "zlých" Němčourů. Všechny výhrady si lehce vysvětlíte rokem, kdy snímek vznikl:-)