Návrat do Cold Mountain (2003)

Čekala jsem daleko více válečných scén, ale nakonec mi vůbec nevadilo, že místo bitev je zde hlavní touha, vášeň, city a láska. Naopak. Válka byla i bez boje vylíčena jasně, tvrdě a realisticky. Velice mě překvapila Natalie Portman, která byla vskutnu vynikající. Z mého pohledu je film mistrovským dílem, bylo zde vidět, jak si režisér dal záležet na opravdu každém detailu. Úmrtí lidí jsou vylíčena naprosto věrohodně, že mi chvílemi běhal mráz po zádech. Námět byl takřka obyčejný, o to víc se mi líbilo, jak z něj dobrá režie a výborné herecké výkony dokázaly tolik vykřesat. Je to opravdu silná podívaná na těžké lidské osudy, které, i když nepřímo, ovládá válka.

Rozhlédni se, člověče (1998) (seriál)

Tenhle cyklus mám moc ráda. Luděk Munzar je výborný průvodce, který svým výkladem opravdu zaujme, kamera je také výborná a letecké záběry jsou překrásné. Takových seriálů by mělo být víc, mnoho lidí si totiž neuvědomuje, jak krásné objekty a přírodní úkazy se vyskytují přímo v naší vlasti, nemusíme nikam cestovat.... tak rozhlédni se, člověče :).

Pianista (2002)

Nádherná hudba interpretovaná vynikajícím pianistou na pozadí otřesných, naturalisticky vyjádřených událostí druhé světové války by dle mého sama o sobě stála za udělení pěti hvězdiček. Ale v tomto snímku toho bylo o mnoho víc. Především naprosto fantastický výkon Adriena Brodyho, který získal Oscara jednoznačně zaslouženě. Prožívala jsem s ním jeho roli, každou její minutu, naprosto mě dostal. Opravdu nádherné a strhující dílo. Více takových filmů, lidé by neměli zapomínat na to, jaké hrůzy se děly a čeho všeho je schopná lidská rasa.

Pelíšky (1999)

Tenhle film mám ráda. Jemná vypravěčská nostalgie dovede pohlasit po duši. Hlášky jsou vskutku nezapomenutelné, herecké výkony famózní a i přesto, že se jedná o komedii, při níž se nedokážete nesmát, má v sobě tento film určitý náboj hořkosti. Dokáže nás zavést do doby, v níž se odehrává, a přiblížit nám životy lidi, kteří ji prožívají. Pěkné.