Ať vejde ten pravý (2008)

Studeny, mrazivy a typicky seversky film. Este som nevidel prerabku "http://www.csfd.cz/film/248296-let-me-in/" ktora vychadza z rovnakej kniznej predlohy ale dej sa odohrava tusim v mexiku ale tato verzia sa mi pacila. Pre niekoho moznoaz prilis studene a severske no ten kontrast lasky smrti a chlad ktory srsi z kazdeho momentu tohoto filmu je dobra kombinacia.

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Tak v prvom rade musim oponovat ze tento diel je chudobny na emocionalne silne sceny, ako Cedrikovo umrtie tak i mnoho inych scen je na tom po tejto stranke velmi dobre. Takisto nesuhlasim ze by islo o sled nesurodych epizodiek a vobec naopak 4-ka je podla mna jednym z najlepsich dielov zo vsetkych (zatial nemozem hodnotit druhu cast Darov Smrti), ak nie uplny najlepsi. Urcite lepsia nes 5-ka Fenixov Rad, prave piaty diel na mna zaposobil celkovo najmenej... Kedze ide o kniznu adaptaciu nema zmysel niako viac hodnotit samotny pribeh pretoze je predsa pevne dany knihou, no ak mam nieco povedat i knemu tak myslienka ze "Laska je mocna stara magia, ta najmocnejsia" je absolutne skvela a pravdiva. Celkovo nachadzam len velmi malo slabsich miest a to napriklad ked nebolo riadne vysvetlene ako si Harry privolal metlu pri suboji z drakom - bolo len vidiet ako sa k nemu blizi a nasadne na nu no bez vysvetlenia ako to spravil (nebolo povedane nic o tom ci metla lieta i sama a je ju mozne prutikom riadit ci privolat na dialku). No este viac by ma zaujmali i ostatne suboje s drakmi, keby ma film este o takych 10 minot navyse obsahujucich taketo sceny asi by som mu nemal co vytknut. Dej mi neprisiel zbytocne roztahany a tych 167min. namiesto 157 by bolo akurat. Vzhladom na to ze 76% mi na neho pride primalo davam za 5. Hodnotenie 4 a pol tu nieje takze by som mu dal 5 hviezdiciek aj tak...

Dannyho parťáci 3 (2007)

Tak trojka sa opat vracia do kasina, premna je najlesim dielom urcite dvojka no trojka sa mi paci stale viac ako jednotka takze za 4 a na percenta tak 80%

Dannyho parťáci (2001)

Hodnotim schvalne trojkou aj ked je u mna tento film za 4 no nem,yslim si ze je to najlepsi diel serie. Prave naopak, jednicka mi pride zo vsetkych troch dielov najslapsia preto 3 necj jej trocha zrazim priemer. Na percenta by som jej dal tak 74%

Dannyho parťáci 2 (2004)

Absolutne nesuhlasim s vacsinou komentarou tu, dvojka je podla mna urcite najlepsia zo vsetkych troch ! Postavy ako Lisak, detektivka europolu ci Lemarc su skvele a vela oproti jednicke pridavaju. Dej je premysleny skvelo a vobec nieje nasilu prekombinovany, naopak nasli by sa veci co by som vytkol jednicke ci trojke no urcite nie dvojke ! Na percenta tak 88% i viac...

Kód 46 (2003)

...no myslienka ze spolocnost bude absolutne kontrolovana je taka stara ako ze je uz aj davno realna :-) , novinka tu vsak je ze by korporacie zo zapadu ci az prilis vychodu teda Japonsko boli nahradene tymi zo stredu - "sfinga vsetko vie"... Inak film dost dobre sadne ako ista cusastna varianta na Blade Runnera a trebars Equilibrium. Obsadenie hlavnych postav a ich na prvy pohlad "neemocionalne" tela je podlamna velmi dobre, v tom je predsa hlavna myslienka filmu - zakazane city ktore vsak mozu prepuknut len medzi nimi dvoma. Dost som premyslal ci 4 alebo 5 no dam 5 pretoze priemer 70% co tu je sa mi zda malo - pre mna tak 80% i viac. A k soundtracku - skladba Warning sign od Coldplay na konci filmu posobi skvele, vobec si nemyslim ze je soundtrack silnejsi sam osebe celkovo film vyborne podfarbuje.

Návrat pana Ripleyho (2005)

5 Pretoze chcem tomu filmu pridat inak suhlasim s tak 3,5 - 4 ako hirnlego. Prekvapujuco osviezujuce na to ze ide o ovela lacnejsiu vec nez jednotka.

Immortal (2004)

No som prekvapeny z tak nizkeho hodnotenia. Neotrely napad, originalne vizualne spracovanie, trocha oprasujuce spomienky na Piaty Element ci Blade Runner. Priznavam ze prvy krat som na tento film narazil dako pri prepinani kanalov TV a za 5 min. ma nezaujal - prepol som dalej. Ked som ho vsak videl cely uplne som otocil nazor !

Death Race 2000 (1975)

KLASIKA, treba pochopit aj mnozstvo metafor v menach(Painova) ci chovani postav(napr. "Clen vyssej rasy" :-D). Mimo to kto pozna starsiu hernu seriu Carmageddon - hlavne 1-nicku a Splat Pack iste uvidi mnozstvo automobilovych predloh. Humorne narazky takisto nechybaju, proste za 5 !

Rallye smrti 2 (2010)

Na to ze ide oproti jednotke vlastne o B-cko to treba i hodnotit. Viacero odkazov na stare filmy a hlavne na povodne Death Race 2000 ( Okolo 13-14 minuty kde Cain pozera TV davaju prave film Death Race 2000-scena den eutanazie v nemocnici - v ktorej Frankenstain odboci aby nezabil seniorou ale lekarov co ich tam dali :-)). Premna za 4 ako dobre B, povedal by som dostojne pokracovanie 1-nicky i remake povodneho DR2000.