K smrti odsouzený uprchl (1956)

Jeden z nejlepších filmů o útěku z vězení ever, napínavý i přes předem zjevný konec, popisný, neutrální a geniální.

Dej mi své jméno (2017)

Příběhová i režijní time machine a Sufjan (bez Visions of Gideon by byl závěr poloviční).

Crumb (1994)

Diky Zwigoffovu pratelstvi s rodinou vznikla sonda, kterou nenabidla ani fikce podle skutecnych udalosti (mozna Henry). Real life Freud a velka gratulace Robertovy, ze jeste zije (a ze neskoncil ve vezeni).

Blade Runner 2049 (2017)

Deakins, Villeneuve, Veigovo nepostavené muzeum, déšť, několik dekád ztracená pomalost, ohlušující hudba, 70mm a 164 minut. Film roku.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Feministické zoufalé manželky s božím obsazením a super režií. Všechny jsou boží. Znát rozuzlení od třetího dílu naštěstí neubírá nic na poutavosti.

Bitva o Alžír (1966)

Algiers In Cold Blood za zvuku Morriconeho minimalismu. Pecka.

Zero Day (2003)

Elephant home video.

Love (2015)

After Midnight se vsim, co Adele chybi (a nemyslim penis).

Stranger Things (2016) (seriál)

(Nejen) za Modern English ve druhem dile plna palba. Prevypraveny ET s milionem odkazu (Poltergeist, Jaws, Evil Dead, Thing, Alien...) a osmdesatkovejsim feelingem nez maji osmdesatky (predevsim uvodni znelka je dokonala). Skvele na tom vsem je, ze to nepusobi jako pocta osmdesatkam, ale jako samonosny serial, ktery byl tricet let ztraceny v archivech (ktery ve volnem case natocil Spielberg s Carpenterem zatimco je King zasoboval kokainem a vymyslel scenar).