Fotr je lotr (2000)

Absolútna pohodovka, na ktorej sa vždy dokážem zasmiať.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Tento diel vôbec nezaostáva za tým prvým. Pohybuje sa na tej úrovni kvality, ak nie ešte lepší. Možno práve čas, ktorý je medzi dvoma časťami pomohol aby tvorcovia a herci vytvorili výbornú komédiu. Tento rok (2010) nás chystá ďalšia časť a od tej druhej uplynulo už neuveriťelných šesť rokov. Takže? Malo by to byť dobré. Navyše slovenský dabing ma prekvapil obsadením MAROŠA KRAMÁRA, ktorý daboval Hoffmana. Ďalej hrali: JURAJ KEMKA, ELENA PODZÁMSKA, KAMILA MAGÁLOVÁ, PETER RÚFUS, TÁŇA RADEVA a PETER JAMRICH.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Filmové spracovanie šiestej časti rozhodne nebolo najlepšie, ale aj tak je rozhodne lepšie ako piata časť. Tomu chýbal scenár Stevea Klosea, ktorý sa ku tejto šiestej časti vrátil. Začínam ale troška pochybovať o režisérovi Yatesovi, ktorý bude režírovať aj poslednú siedmu časť, ktorá je rozdelená na dve časti. Tej romantiky tam bolo myslím až veľa a chýbal mi typický "potterovský" humor. V slovenskom znení: MAREK FAŠIANG, TÁŇA PAUHOFOVÁ, ADRIAN GULA, LEOPOLD HAVERL, SOŇA ULICKÁ, FRANTIŠEK KOVÁR a iní. Réžia slovenských dialógov: ROBO HORŇÁK

Garfield ve filmu (2004)

Budem úprimný. Keď som to videl prvý krát v kine, naozaj som sa bavil. Bolo to dobrodružné, komediálne a hlavne svižné. K tomu naozaj dobrý kinodabing, ktorý v tom roku mohli prekonať jedine ROBOTI. Garfielda nadaboval/prespieval PETER MARCIN a ďalej účinkovali: JANA WAGNEROVÁ, JURAJ KEMKA, DUŠAN CINKOTA, JOZEF ŠVOŇAVSKÝ a ďalší.

Avatar (2009)

Je to po vizuálnej stránke asi najdokonalejšie dielo minulého roka, možno i celkovo. Nevravím, že ma neohúril, bol to však klasický veľkolepý zážitok sci-fi zážitok a ja tomuto žánru nejako extra nefandím. Súčasný divák by si ale tento film mal určite pozrieť a to bez výnimky. Taktiež si nemyslím, že je potrebné pokračovanie. AVATAR by mal byť jeden a ďaľšie filmy by už také výnimočné neboli. V slovenskom znení: DUŠAN CINKOTA, PETRA VAJDOVÁ, TATIANA KULÍŠKOVÁ, IVO GOGÁL, ROMAN MATISKO a iní Réžia slovenských dialógov: MICHAL DOMONKOŠ

Odložené případy (2003) (seriál)

Väčšinou sa s Andersonom zhodnem v názoroch, ale tentokrát mu musím oponovať. Tento seriál prezentuje dokonalosť. Najmä v prvých sériách. Jednou z mojích obľúbených epizód je časť, v ktorej sa vydajú riešiť prípad z černošskej štvrti, ktorá sa udiala už dávnejšie. (Na miesto činu tejto vraždy prišli v prvej epizóde.) Kamera je v tomto seriáli výborná, rovnako ako kompozícia hudby. + Dabing V slovenskom znení: RENÁTA RUNDOVÁ, DANIEL DANGL, PAVEL BRUCHALA, MARIÁN SLOVÁK, MARTIN KAPRÁLIK, IVO GOGÁL a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR, JULIANA ĎURIŠOVÁ, BOHUMIL MARTINÁK + je škoda, že sa výroba dabingu po pár seriách presunula z Lenoxu do štúdia Dimas.

Zločiny ze sousedství (2005) (seriál)

Tento seriál som pozerával v poobedňajšom čase a vynikajúco som si pri ňom oddýchol. Nejde o drsnú kriminálku, ale skôr riešenie prípadov z právnického hľadiska. V slovenskom znení: DANIELA MACKOVIČOVÁ, JUDITA BILÁ, IVAN VOJTEK, EMAN HASON, MARIÁN CHALÁNY a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR - prvá seria v Lenoxe, druhá v Štúdiu Enter. - Prekvapilo ma, že jednu časť režíroval aj "muž v práci" Emilio Estevez.