Na hraně temnoty (2010)

Neni to spatny, dobre se na to kouka, jen je to docela nudny. Chvilema jakoby tvurci nevedeli, jestli chtej konspiracku ala 3 days of Condor nebo akcni revenge film jako Payback. Dej trosku pritazenej za vlasy (obzvlast to spiknuti), ale budiz. Nejvic zajimava je postava Raya Winstonea - Jadborough.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Blah blah blah, perpetum mobile, blah blah blah, stridani lokaci, blah blah. Hodne hloupy film, jehoz nejlepsi a nejvtipnejsi sceny byli uz v traileru. Urcite to melo potencial, ale scenar to totalne zazdil. Jediny plus za moji oblibenkyni Cameron D, ktera se neboji vypadat normalne na svuj vek. Cruise sucks.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Tak konecne Toy Story za 5*. Nejlepsi dil, peknej dojak kombinovanej s thrillerem a utekarskym filmem. Uz uvodni scena zachrany vlaku ze sparu Dr. Cunete, pak Ken & Barbie, spanelstina a asi nejsilneji pusobici spalovna. Proste parada.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Jednoznacne lepsi nez prvni dil. Nejvic pobavily 'pokazene' zabery v titulci a 'Ne Buzzi, ja jsem tvuj otec' :) Do 5* tomu porad ale neco malo schazi...

Po krk v extázi (2004)

Shlednuto diky hypu kolem tohohle filmu. Rozhodne tak dobrej neni. Craig je skvelej, ale zbytek je to, co se dalo videt v prvnich dvou filmech od Ritchieho. Navic je to hodne prekombinovany a dost dobre se neda stihat sledovat, o co vlastne jde. Nejlepsi scena - snaha o vrazdu Srba v parku a sejmuti odstrelovace. Opet mi nesedel zaver.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Po shlednuti v 07/10 jdu ze 3* na 4*. Je to vtipny, napinavy, obcas strasidelny (hracky v Sidove pokoji), ale porad tomu k tem peti* neco chybi...

Počátek (2010)

Pro zacatek 5*, ale rozhodne nutne videt jeste jednou. V soucasne dobe je to na 4. miste v top filmech, a to teda ani nahodou. Film je to zajimavej, vyzaduje soustredeni, ale az na detaily je v nem vice mene vse jasne. (az ucelove na zaver). Vytky: po cca 20 minutach je jasny, jakej bude posledni zaber; The Prestige byl rozhodne emocialnejsi, po skonceni si clovek rekne - hm, chytry -, ale nejak ho osud postav nezajima

Nepohodlný (2005)

Plnej pocet, prestoze kniha leCarreho je lepsi a prestoze to zavani levicackou propagandou.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Velice slusna adaptace romanu, ktera logicky vypousti temer veskere dejove linie, krome te hlavni. Dobre obsazeni (az na Eriku), svedske exteriery paradni, temnota, deprese. Hlavni vytky jsou stejne, jako vytky na knihu - plno klise, nektere odhaleni jsou jasne dopredu.

39 stupňů (2008) (TV film)

Docela vtipna a relativne akcni produkce BBC. Ctvrte zfilmovani knihy Johna Buchana. Spionazka z roku 1914. Takovej James Bond z pocatku stoleti. Skoda, ze se tempo ze zacatku neudrzelo po celej film. Hezky zabery Skotka. Tezke rozhodovani mezi 3* a 4*, nakonec 3* za hroznej dabing zenske postavy (Marta Issova), za to, ze se to moc nedrzi knihy, a za ponorkovy zaver.