Štipku soli (1977) (TV film)

Druhý diel na svahu tak to je super. Takéto dielko tu máme, pobaví aj o sto rokov.

Cikáni jdou do nebe (1975)

Dobre, že som si pred pozretím neprečítala text distribútora, lebo je v ňom aj záver, ktorý som vôbec nečakala. Pozerala som to hlavne kvôli hudbe.

Nomina Sunt Odiosa (1975)

Ak je to ten film o horiacej knihe, tak musím napísať, že to bol dosť odvážny experiment. Najprv sme videli ako nejaká ruka prelistovala celú knihu, o nejakej islandskej ságe, ktorú čítajú povinne na islandských školách a učia sa ju naspamäť (niečo ako na Slovensku Mor ho! od Chalupku) a nakoniec tú knihu podpália. Film však ešte zďaleka nekončí. V jednom statickom zábere vidíme celý horiaci proces, až kým nie je spopolnená posledná strana. Kniha ľahla popolom. Asi nejaký protest proti povinnému čítaniu, inak si to neviem vysvetliť. A ešte tam myslím že boli nejaké divné zvuky, zneli ako upálené postavy z tej ságy.

Zahraj to znovu, Same (1972)

O takýchto "ukecaných" filmoch sa vždy dozviem, že boli pôvodne myslené ako divadelná hra. Filmové prevedenie je potom vždy trochu menej filmové a výrazne divadelné. Preto som bola trochu filmovo sklamaná, ale určite som sa zabávala aspoň na hláškach a myslím, že v divadle by som bola nadšená. Čo vyzdvihnem, je najmä humor, aj keď som od začiatku tušila, ako to medzi dvomi postavami dopadne, nevadí-je pre mňa lichotivé, že som to vedela. Všimla som si tiež, že Allen ako hlavná postava je alter-egom Woodyho Allena. Super, že? Ten byt! Všade po stenách filmové plagáty, v jednom rohu opretý klarinet... O tomto filme by sa ale vedel najlepšie vyjadriť človek od divadla.

Babička (1971) (TV film)

Myslím, že obidve verzie aj táto aj čiernobiela, sú skvelé a vždy si ich rada pozriem, akurát že viem, že budem plakať od začiatku do konca.

Harold a Maude (1971)

Mne sa hudba Cata Stevensa páčila, aj keď znie gýčovo.Z filmu spravila na niektorých miestach až hudobný videoklip. http://www.youtube.com/watch?v=NDq36YD1ESM Film má však aj úžasný príbeh, Perfektnych hercov. Vtipno-smutný - pre také mám slabosť. Tá optimistická hudba v spojení s optimistickým príbehom popretkávaným neznesiteľnou brutalitou, ktorej je však život až preplnený, to bol jednoducho zážitok. Mám rada ľudí, ako je Maud. Nechodila so svojimi problémami vytetovanými na čele - hoci si toho prežila toľko, čo si nikto z nás nevie ani predstaviť. A Harold, ten bol celý úžasný - čo záber, to úžas. Harolda som si hneď obľúbila! On bol stratená existencialistická duša a bol úplne nadpozemský. Chcem ho vidieť znova!

Taking Off (1971)

Veľa hudby, veľa spevu, veľa hippíkov a veľa trávy. Mne to prišlo dosť zábavné a v kine som strávila príjemný čas, popočúvala hudbu a zabavila sa aj na príbehu.

Moje noc s Maud (1969)

Francúzsku novú vlnu mám veľmi rada, a vôbec všetku novú vlnu, aj tú československú. Toto bol však trochu zvláštny film. Už keď nás upozornili, že postavy budú viesť dlhé intelektuálne diskusie, sa to v publiku trochu mrvilo. Ja som sa na to tešila. Rozhovory nakoniec boli to jediné, o čo vo filme išlo, pretože všetko, čo nám chceli tvorcovia povedať, bolo v nich. Kamera bola veľmi statická, postáv, akcie, interiérov aj exteriérov veľmi máličko. Herci mali naozaj ťažkú úlohu - naučiť sa toľko textu. Nechýbali však humorné scény, čo pobavili, takže som bola celkom spokojná a na Novú vlnu nezanevriem.